Barcelona ruan yjet për ndeshjen me Cityn, ja plani

0

Ndryshime të mëdha te Barcelona. Trajneri Luis Enrique shtë duke u bërë gati për ndeshjen me Malagën në kampionat, por mendjen e ka te ndeshja me Manchester Cityn në E”tihad Stadium” të martën në Ligën e Kampionëve. Ai po planifikon të bëjë ndryshime të mëdha në formacion për t’i pushuar disa lojtarë për duelin e rëndësishëm me”Qytetarët”.  Nga formacioni i zakonshëm, vetëm Dani Alves, Jordi Alba dhe treshja e sulmuesve Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar e kanë të sigurt paraqitjen në të dyja ndeshjet. Si zakonisht, Bravo do të luajë në kampionat, kurse Marc Andre Ter Stegen në Ligën e Kampionëve. Mes Gerard Pique, Jeremy Mathieu, Javier Mascherano e Sergio Busquets do të ketë të pushuar, njësoj sikurse mes Xavi, Rakitic, Rafinha e Iniesta.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.