Barça nis vitin me barazim, festa është për Dembele

0

Barcelona ka nisur vitin e ri me një barazim në Kupën e Mbretit, 1-1 në Vigo ndaj Seltës.

Gjithçka u vendos që në pjesën e parë, sepse sulmuesi i Barcelonës B Hoze Emanuel shënoi me minutën e 15-të dhe Sisto barazoi në minutën e 31-të.

Barça luajti pa shumë titullarë dhe synimi kryesor ishte evitimi i lodhjes së kotë, pasi ka edhe një ndeshje kthimi. Jo vetëm kaq, sepse trajneri Valverde hodhi në fushë supe blerjen verore Dembele, i cili u pagua 142 milionë euro.

Njëzetë minuta për talentin francez, i cili u dëmtua rëndë para tre muajsh. Tashmë të gjithë presin që djaloshi i rritur në Francë të bëhet një yll edhe në Spanjë, por te Barcelona do ta presin me qetësi.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image