Barça lë pikë në Sevilje, por polemikat nuk kanë fund

0

Barcelona ka gabuar sërish, duke u ndalur këtë radhë në Sevilje, 1-1 nga Betisi.

Një ndeshje e shkëlqyer e Betisit, që luajti shumë mirë dhe meritonte edhe 3 pikët, por Barcelona reagoi në fund dhe arbitrimi përfundoi nën akuzë.

Pas golit të Betisit nga Alegria në minutën e 75-të, Pecela i Betisit devijoi padashje në portën e vet dhe topi kaloi vijën fatale dukshëm, por asnjëri nga arbitrat nuk e pa, mes protestave të ashpra katalanase.

Në minutën e 90-të Luis Suarez evitoi humbjen, por tani Reali ka shansin të arratiset sërish.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here