Barazim e polemika pa fund, Arsenali ndalet në Uest Bromuiç

0

Fund i hidhur i vitit për Arsenalin, që është ndalur te barazimi 1-1 sot në Uest Bromuiç Albion, në një ndeshje plot polemika. Një ndeshje aspak e bukur, me shumë tension dhe me dy gola në fund.
MekKlin shënoi në portën e vet në minutën e 83-të dhe Arsenali mendoi se siguroi tre pikë të arta, por në minutën e 89-të Majk Din akordoi një 11-metërsh për vendasit, që tërboi “Topçinjtë” me Bejerin e Çeh që nisën një debat të ashpër me arbitrin.

Një barazim i hidhur, që lë Arsenalin në vendin e pestë, tashmë 3 pikë pas Liverpulit, ndërsa të mërkurën do të presë Çelsin.

Uest Bromi braktis vendin e fundit dhe tashmë është tre pikë larg mbijetesës, por të mërkurën luan një finale në Londër ndaj Uest Hemit.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image