Ballkani e Liria fitojnë bindshëm, Maliqi nderon Llapin

0

Llapi ia ka dalë të fitojë 0-1 në transfertë me Flamurtarin e Prishtinës. Një ndeshje mjaft e luftuar, që u vendos nga një gol në pjesën e dytë. Ishte mesfushori Behar Maliqi, ai i cili gjeti rrugën e rrjetës për skuadrën nga Podujeva.

Liria e Prizrenit mori tre pikë me vlera kundër KEK-ut të vendit të fundit. Dy gola të shpejtë në pjesën e parë i dhënë drejtim ndeshjes. Gjeraj dhe Memaj ishin ata që shënuan, ndërkohë që Karahoda shënoi edhe golin e tretë në pjesën e dytë.

Behar Maliqi shënon për Llapin ndaj Flamurtarit

Behar Maliqi shënon për K.F. Llapi ndaj K.F. Flamurtari

Gepostet von Insporti am Samstag, 24. November 2018

Ballkani ka përmbysur Gjilanin, në një ndeshje ku u shënuan pesë gola dhe gjithçka u mbyll 4-1. Një takim ku protagonistë ishin tre futbollistë me mbiemrin Gashi, me tre gola të realizuar. Baftiu dhe Potoku ishin autorë të dy golave të tjerë.

Autogol – Ballkani vs Gjilani

Elbasan Gashi shënon autogol dhe Gjilani kalon në epërsi

Durim Gashi shënon nga distanca për Ballkanin

Durim Gashi shënon për @FC Ballkani dhe barazon në duel me KF Gjilani – Skifterat

Ballkani vs Gjilani – goli i Baftiut

Blend Baftiu shënon për FC Ballkani ndaj @KF Gjilani – Skifterat dhe Ballkani udhëheqë 2:1