Ballkani e Liria fitojnë bindshëm, Maliqi nderon Llapin

Llapi ia ka dalë të fitojë 0-1 në transfertë me Flamurtarin e Prishtinës. Një ndeshje mjaft e luftuar, që u vendos nga një gol në pjesën e dytë. Ishte mesfushori Behar Maliqi, ai i cili gjeti rrugën e rrjetës për skuadrën nga Podujeva.

Liria e Prizrenit mori tre pikë me vlera kundër KEK-ut të vendit të fundit. Dy gola të shpejtë në pjesën e parë i dhënë drejtim ndeshjes. Gjeraj dhe Memaj ishin ata që shënuan, ndërkohë që Karahoda shënoi edhe golin e tretë në pjesën e dytë.

Ballkani ka përmbysur Gjilanin, në një ndeshje ku u shënuan pesë gola dhe gjithçka u mbyll 4-1. Një takim ku protagonistë ishin tre futbollistë me mbiemrin Gashi, me tre gola të realizuar. Baftiu dhe Potoku ishin autorë të dy golave të tjerë.