Bajerni nuk ka mëshirë, e bën pa vlerë kthimin në Stamboll

0

Në minutën e 16-të ndeshja e Mynihut mori një kthesë të fuqishme: Domagoj Vida doli me karton të kuq dhe që aty shanset e Beshiktashit për rezultat të mirë morën fund. Në Mynih duhet të jesh i plotë, me skuadër super dhe me shumë fat për të dalë i pathyer, ndëra Beshiktashi maksimumin e bëri, deri afër mbylljes së pjesës së parë e kishte ruajtur portën të paprekur.

Në minutën e 43-të Myler gjeti çelësin dhe shënoi golin e parë të ndeshjes: që aty e tutje mori fund, sepse në pjesën e dytë Koman, Myler dhe dy herë Levandovski rrënuan Beshiktashin, që pësoi në 50 minuta pësoi po aq gola sa kishte pësuar në 6 ndeshjet e grupit.

Në Turqi do të jetë si stërvitore, Bajerni është në çerekfinale. 14 fitore rresht për bavarezët, rekord prej vitit 1980.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image