Bajerni humbet miliona po luajti Renato Sançes

0

Bajerni i Mynihut ka fituar titullin në Gjermani dhe tashmë mendon për sezonin e ardhshëm, por ndërkohë bën mirë llogarit.

Histori interesante nga Portugali: nëse Renato Sançes luan më deri në fund të sezonit, Bajerni humbet 5 milionë euro!

Një klauzolë në kontratën e blerjes për 35 milionë nga Benfika e detyron Bajernin të shtojë edhe 5 milionë, nëse 19-vjeçari do të luajë 25 ndeshje këtë sezon.

Kampioni i Europës ka luajtur 24 ndeshje, ndaj është e qartë se vetëm një idiot do ta hidhte në fushë tani e tutje. Ançeloti dhe shefat e Bajernit nuk janë të trashë, ndaj Renato Sançes mund të largohet që sot me pushime.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Leave A Reply

Your email address will not be published.