Bajerni blen talentet e Hofenhajmit, e ardhme gjermane

0

Lajmi ishte përhapur prej javësh nga Bild, por tani Bajerni i Mynihut dhe Hofenhajmi kanë zyrtarizuar transferimin e dy yjeve të Hofenhajmit në Bavari.

Qendërmbrojtësi 21-vjeçar Niklas Syle është zyrtarizuar për 35 milionë euro, ndërsa 26-vjeçari Sebastian Rudi transferohet falas në Mynih.

Të dy futbollistët do ta mbyllin sezonin në Hofenhajm, ndërsa në verë do të shtojnë grupin gjerman te Bajerni, që po bëhet më gjerman se kurrë këto vitet e fundit.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.