Bajern-Real, reagimet pas shortit

0

Karlo Ançeloti, trajner i Bajernit të Mynihut: “Është një emocion i veçantë të përballem me Realin e Madridit. I njoh mirë ata. Ne kemi shumë besim në forcat tona dhe duam ta fitojmë Ligën e Kampioneve këtë sezon. Mendoj se kemi aftësinë të mundim Realin, edhe pse kanë një skuadër fantastike dhe një trajner fantastik”.

Emilio Butragenjo, drejtor i Marrëdhënieve Institucionale te Real Madridi: “Bajerni ishte një ndër rivalët më të vështirë që mund të peshkonim, por besoj se edhe ata po thonë të njëjtën gjë për ne. Dy skuadrat e njohin mirë njëra-tjetrën. Anëeloti është trajneri i tyre dhe na njeh shumë mirë. Ata kanë lojtarë të shkëlqyer në çdo rol dhe kanë shumë eksperiencë. Do të preferonim të përballeshim më tutje në kompeticion, por ky është shorti. Ndeshja e dytë në shtëpi të jep një avantazh të vogël, por ne duhet të luajmë mirë në Gjermani. E dimë që 20 minuta në Gjermani mund të jenë vdekjeprurëse. Nuk është shorti më i mirë i mundshëm, por kemi lojtarë me eksperiencë. Është një përballje madhështore”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.