Auzilio demaskon Interin: Kemi bërë gabime pa fund

0

Piero Auzilio “hap thesin” dhe lëshon fraza të rënda kundrejt Interit, drejtuesve e lojtarëve. Drejtori sportiv zikaltër, i cili vetëm para pak javësh rinovoi kontratën, ka biseduar me një grup studentësh në Universitetin e Studimeve në Milano dhe aty ka folur troç, ndoshta duke mos e pritur që gjithçka të dilte në media.

GABIMET – “Kemi bërë shumë gabime”, ka thënë Auzilio, i pyetur për projektin zikaltër, “ishte një trajner që nisi përgatitjet, por një javë para fillimit të kampionatit u vendos që të largohej, ose u largua ai. Kështu, zgjodhëm një trajner që nuk e njihte futbollin italian. Interi ka programuar shumë keq, kemi ndryshuar 4 trajnerë, do të përfundojmë të shtatët ose të tetët”.

PUNA – Fjalë të rënda edhe kundrejt skuadrës: “Në Apiano nuk ka ndjenjë solidariteti, nuk ia kanë dalë mbanë të krijojnë një grup të bashkuar, për çështje etnie, moshe, por edhe personaliteti e vlerash njerëzore”.

TRAJNERI – Auzilio, bujshëm zbulon se Interi mendon edhe për Alegrin: “Ka ardhur Sabatini dhe me të po punojmë për trajnerin e ri. Edhe Alegri është në listë, po e vlerësojmë si kandidaturë”.

E ARDHMJA – Klubi është në duar të sigurta, pronarët janë të fuqishëm, mund të blejnë edhe Kristiano Ronaldon, por e vërteta është që nuk na lejohet, për shkak të fairplay-t financiar. Duhet besuar te të rinjtë. Gabigol? Jo, ai është diçka ndryshe, por nuk mundem ta shpjegoj”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image