Autogoli i Kabashit, si te flakesh karrieren!

0

https://www.youtube.com/watch?v=WmVdXaehbeg

Te gjithe e mbajne mend letren qe Elvis Kabashi i dergoi federates shqiptare te futbollit ku deklaronte se sdo te luante me me fanellen kuqezi… E pra, vendimi i italianit, sepse shqiptar smund te quhet nje futbollist qe mohon vendin e tij dhe pasi ka veshur fanellen e U-19 dhe qe braktisi grumbullimin e U-21, duke debatuar me trajnerin Skender Gega, ne ate kohe, sot iu kthye ne boomerang. Per ata qe kane kuriozitet, Kabashi sot luan ne ligen e trete italiane, ne Lega Pro, me Pontenderen… Serish huazim nga Juventusi, qe pagoi gati 1,5 mln euro per kartonin e tij tek Empoli… Nga atehere, huazim tek Peskara, huazim tek Den Bosh ne Holande dhe tashme tek Pontendera, ku dje mesfushori ka shenuar edhe nje super gol ne goditje denimi (VIDEO Lart)… por, smund te laje kurre autogolin kunder Shqiperise!

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.