Te fundit:

Author Archives: S E

Roho: Dua të luftoj për vendin tim në fushë

rojo

Mbrojtësi i Mançester Junajtid, Markos Roho dëshiron të qëndrojë dhe të luftojë për një vend në formacion. Argjentinasi Roho ende nuk ka arritur të shfaqë më të mirën e tij prej se është transferuar në Junajtid. Ai së fundmi ka qenë i lidhur për një transferim te Monako në ditën e fundit të merkatos. “Unë kam marrë oferta, por ideja ... Read More »

Henri komenton blerjen e re të “Djajve”

Henry-habla-para-la-prensa-tra_54398240783_54115221154_600_396[1]

Ish-sulmuesi i Arsenalit, Thierry Henri e ka përshkruar Antoni Martialin e Mançester Junajtidit si lojtar që “ka të ardhme të ndritur”. 19-vjeçari, i cili po krahasohet me legjendën e Arsenalit, sapo ka kompletuar transferimin e tij në “Old Trafford” për 50 milionë euro nga Monako ndërsa Henri ka thënë se francezi ka potencial serioz. “Ai ka qetësi, por a mund ... Read More »

Arsenali mbyll blerjet me 11 milionë paund

wenger_1261

Skuadra e madhe që ka harxhuar më së paku në këtë afat kalimtar është Arsenal. “Topçinjtë” kanë arritur të nënshkruajnë deri më tani vetëm me çekun Petr Çeh duke harxhuar vetëm 10 milionë paund. Edhe pse u flit që skuadra e Arsen Vengerit do të marrë një sulmues të madh kjo nuk ka ndodhur deri tani. Kanë mbetur edhe pak ... Read More »

Murinjo: Hazard duhet të ngrejë nivelin e lojës

mourinho

  Zhoze Murinjo ka thënë se Eden Hazard duhet të përmirësohet pas humbjes befasuese 2-1 të pësuar nga Çelsi kundër Kristal Palas në “Stamford Bridge”. Murinjo ka bërë të qartë se Hazard, i cili ka fituar çmimin Lojtari i Vitit sezonin e kaluar, dhe disa senatorë të tjerë të skuadrës duhet të rrisin rendimentin e tyre, me Çelsin që ka ... Read More »

Ja bilanci i merkatos në Bundesligë

Bayern Munich's Jerome Boateng and Hamburg SV's Kerem Demirbay (C) argue as Bayern Munich goalkeeper Manuel Neuer (R) comes up during their German Bundesliga first division soccer match in Hamburg May 3, 2014. REUTERS/Morris Mac Matzen  (GERMANY - Tags: SPORT SOCCER TPX IMAGES OF THE DAY) DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE DURING MATCH TIME TO 15 PICTURES PER GAME. IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO IS NOT ALLOWED AT ANY TIME. FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050

18 klubet e Bundesligës këtë merkato vere shpenzuan 390 mln euro për lojtarë të rinj. “Mbreti” i merkatos në Gjermani është Bajerni, i cili ka shpenzuar 84 mln euro për pesë lojtarë. Darmshtadi është klubi me më pak shpenzime, 950 mijë euro. Bajerni pagoi 37 mln euro për Arturo Vidalin, 30 mln për Daglas Kostën, 7 mln për Komanin (huazim ... Read More »

Gebor: Te Tërbuni për të shfaqur vlerat e mia

terbuni 1

Tërbuni ka filluar stërvitjen nën drejtimin e trajnerit Samuel Nikaj, ku janë prezantuar edhe tre lojtarë të huaj që janë federuar në orët e fundit të merkatos. Gjatë kësaj periudhe që kampionati do te jetë i ndërprerë, skuadra pukjane pritet të zhvillojë ndonjë ndeshje miqësore. Ndërkaq, nën drejtimin e trajnerit Nikaj është vënë mesfushori me tipare sulmuese, Abel Gebor, i ... Read More »

Zbardhen kërkesat e Vatës drejtuar Bashkisë Shkodër

vata

20 pika përmban shkresa në fjalë që stafi i kryebashkiakes Ademi po i përpunon për t’ia vënë në dispozicion ish-futbollistit shkodran për vazhdimin e procesit të tij në lidhje me presidencën e Vllaznisë   Gaspër MARKU   Një ndër pikat e bëra publike gjatë ditëve të fundit nga ana e tifozerisë shkodrane në lidhje me shqetësimin e çështjes “Vllaznia”, ka ... Read More »

Bardulla, Krymi, Haxhaj dhe Marku në infermieri

Vllaznia dje në seancën e parë stërvitore

Florind Bardulla, Ardit Krymi, Adnan Haxhaj dhe Antonio Marku, që të katër këto futbollistë janë kontingjent i infermierisë kuqeblu. Bardulla dhe Krymi në fakt kanë ndjerë shqetësime edhe gjatë javës së kaluar së prag-ndeshjes me Teutën, ku i pari nuk luajti fare ndërsa Krymi vetëm një pjesë loje. Ndërsa dy të tjerët, kosovari Haxhaj dhe shkodrani Marku, po vuajnë problemet ... Read More »

Blerjet e fundit “ngrohin” Shkodrën, sot testi i radhës

vllaznia

Katër goditjet e fundit shtojnë optimizmin mes tifozëve, ndërsa për teknikun Zmijani miqësorja me Kastriotin është një mundësi e mirë për testimin e blerjeve të reja   Gaspër MARKU   Seanca e djeshme stërvitore e zhvilluar si zakonisht në fushën sportive të Shtojit ka qenë më e plotë se kurrë për kuqeblutë e Vllaznisë. Krahas kontingjentit aktual shkodran, në dispozicion ... Read More »

Schweinsteiger: Hakmarrje ndaj Polonisë!

tigri

Të premten kombëtarja gjermane luan ndeshjen e radhës për Eliminatoret e Kampionatit Evropian “Francë 2016”. Skuadra e Joakim Lëvit do të ndeshet me Poloninë. Lajmi i keq për tifozët gjermanë është mungesa e mundshme e mesfushorit Mesut Ozil, i cili ka probleme me gjurin. Por, kjo nuk e shqetëson kapitenin e “pancerave”, Bastian Shvajnshtaiger, i cili e sheh ndeshjen ndaj ... Read More »

Veliu: Kukësi, zgjidhja më e mirë deri në janar

veliu1

Mbrojtësi vlonjat do të luajë me nënkampionët e vendit në fazën e parë, më pas do të transferohet te Vardari i Shkupit në kampionatin maqedonas   Elton Nika   Pas pothuajse tetë sezonesh te Flamurtari, mbrojtësi dhe ish-kapiteni i skuadrës vlonjate, Franc Veliu, ka lënë Vlorën, për të vijuar karrierën te Kukësi dhe më pas te Varadari i Shkupit. Deri ... Read More »

Laçi, më pak mungesa ndaj vlonjatëve

partizani-laci

Vujadinoviç, Mustafa dhe Iseni janë gati për ndeshjen ndaj Flamurtarit. Pritet edhe debutimi i Arsid Krujës Kurbinasit vijojnë përgatitjet për sfidën e radhës me Flamurtarin, kundërshtar që nga bardhezinjtë e drejtuar nga trajneri Armando Cungu, ka marrë vlerësimin maksimal. Që të dyja skuadrat do të tentojnë fitoren e parë në kampionat dhe pritshmëritë janë për një sfidë tepër të luftuar, ... Read More »

Skuadra nis stërvitjen, Levi me leje në Çeki

flamurtari

Flamurtari është kthyer dje në fushën e stërvitjes dhe ka nisur  përgatitjet për ndeshjen me Laçin, e vlefshme për javën e tretë të Superligës. Këto përgatitje do të jenë më të gjata se zakonisht, ndaj dhe dje stafi teknik e ka nisur punën me dy seanca në ditë. Seanca e djeshme është drejtuar nga zv.trajneri italian dhe përgatitësi atletik, pasi ... Read More »

Morina: Flamurtarin e vërtet do ta shihni shpejt

morina1

Sulmuesi kryeqytetas, Mario Morina, është i bindur për ngjitjen e skuadrës: Me Partizanin korrigjuam shumë në lojë, por do të jemi gjithmonë në përmirësim e sipër   Elton Nika   Mario Morina, gjeorgjiani Bachana Tskhadadze dhe francezi Bedi Buval pritet ta udhëheqin Flamurtarit me golat e tyre këtë kampionat. I pari debutoi me fanellën e Flamurtarit ndaj Partizanit, duke u ... Read More »

Durmishi: Babai im, me shallin e Danimarkes!

durmishi

  Ka lindur ne … Ishøj (Ishoej), nje komunitet prej 21 mije banoresh dhe ne rajnin Hovedstaden te Danimarkes, ndaj edhe e ndien veten danez me te gjitha kuptimet… Por, e shkuara e tij flet shqip dhe babai dhe nena kane lindur ne Kosove, ndaj edhe brenda tij do te jete nje emocion i madh kur te perballet me Kombetaren kuqezi, nese ... Read More »

Federimet, ja si ndryshon Tirana nga sezoni i kaluar 

tirana

  Klubi bardheblu federon 28 lojtarët për sezonin e ri, 15 janë emra të rinj, rezultojnë 16 “firo”, ndërsa 8 janë nën 21-vjeç, Kahata mbetet jashtë Andi TANKU “Prezantohet” zyrtarisht, Tirana e sezonit të ri. Drejtuesit e klubit kanë dërguar dy ditë më parë në FSHF listën e plotë të 28 lojtarëve me të cilët bardheblutë do të konkurrojnë në ... Read More »

Partizani i Starovës çalon në sulm

sukaj ne 11-m

Raçiç jashtë forme, Plaku ende nuk ka shpërthyer, ndërsa Morini s’po gjen ende hapësirë në formacion. Sukaj më efikasi, por vijon të qëndrojë në stol Andi TANKU Dy ndeshjet e para në kampionat kanë treguar qartë mangësitë e Partizanit në këtë fillim sezoni. Edhe pse është ende shpejt për të dalë në konkluzione përfundimtare dhe ekipi ende nuk ka fituar ... Read More »

Peter: U jam borxhli të gjithëve, Skenderbeu…

peter olainka

    Flet sulmuesi nigerian, i cili ka 8 ditë që ka mbërritur në ekip, por ka mbetur shumë i kënaqur, sepse në Korçë e duan shumë të gjithë   Në momentin që mbërriti në resortin “Tropikal”, në Durrës, ishte shumë i ndrojtur, pasi kishte dyshime në lidhje me faktin si do ta prisnin te Skënderbeu, ngaqë kishte katër muaj ... Read More »

Skënderbeu me dy formacione, dubluesit si titullarët  

Skënderbeu para ndeshjes

  Organikë mjaft e pasur për sezonin e ri. Trajneri Mirel Josa ka dy 11-sha dhe korçarët janë kandidatët kryesorë për titullin e 6-të radhazi   Leonard Trebicka   Pas mbylljes së merkatos verore, Skënderbeu është skuadra me organikën më të pasur dhe me më shumë kualitet. Pas publikimit të listës prej 25 futbollistësh, trajneri Mirel Josa është në siklet, ... Read More »

 Vjen kombëtarja, gjallërohet Komisioni i Dhunës në MAS

policia dhe stjartet

  Ndeshja me Portugalinë dhe Serbinë në qendër të vëmendjes, drejtori i përgjithshëm i Policisë, Çako, shpreh angazhimin e tij për shmangien e çdo lloj forme   Pas gati një viti, që nga koha e ndeshjes së dhunshme të sezonit të kaluar, Vllaznia-Tirana, është mbledhur në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit, Koimsioni i Dhunës. Nën drejtimin e zëvendësministrit të Arsimit ... Read More »

Olsen “izolon” Danimarkën, nervozohet me gazetarët!

Olsen

  Ndërsa në Itali, De Biazi fton tifozët të ndjekin kuqezinjtë, tek skandinavët, trajneri vendos “terrin” për mediet. “Kështu veprohet kudo, dua të bëj prova formacionesh”   Anton Cicani I stresuar dhe nervoz… Martin Olsen, trajneri i Danimarkës, siç duket, nuk e ka pritur mirë fitoren në tavolinë që TAS-KAS i Lozanës (gjykata e arbitrazhit) i dha Shqipërisë përpara disa ... Read More »

“Burim” energjie, Kukeli: Nese luajme sic dime…!

kuk

  Mesfushori prej tre vjetësh, pikë kyçe e skemave të De Biazit: “Konkurrenca? Luajmë si skuadër, për një qëllim të përbashkët. Xhimshiti po ambientohet. Ja si e shoh Danimarkën dhe Portugalinë”   Anton Cicani Ka disa futbollistë të cilëve nuk i pëlqen që të jenë njerëzit e imazhit, apo lider “me gjoksin përpara”, por në heshtje, me punë dhe shumë ... Read More »

Reportazh/ Pieve, “kryeqyteti” i Shqiperise…

stad

  Dyndje shqiptarësh në stërvitjet kuqezi (mbi 500), teksa mbërrin edhe “i fundit i Mohikanëve”, Salihi. Të enjten, nisja drejt Kopenhagenit. Kace ben shaka me mjekren e De Biazit, pergatitesi atletik “ne shtepi” Më shumë se 500 shqiptarë, që kanë ardhur nga e gjithë Veneto, kanë pushtuar stadiumin komunal “D’Agostin” në Pieve di Solio (provincë e Trevizos me 12 mijë ... Read More »

“Kartolina” nga Veneto, kuqezinjtë në rrjetet sociale

Kartolina

  Foto, postime dhe mbishkrime… Futbollistët kuqezi, të grumbulluar në Itali, i japin mundësi tifozëve që të ndjekin nga “afër” lëvizjet Në kohën kur nuk harrohet të postohet edhe një foto duke ngrënë bukë, duke fjetur dhe, madje, edhe duke kryer një krim (rasti i fundit me video), rrjetet sociale janë kthyer në organin e vetëm informues, duke ia kaluar ... Read More »

De Biazi, humor me Kaçen mbi gjatesine!

kac

Xhani de Biazi ka bere nje pritje te ngrohte per disa futbolliste qe i jane bashkuar vetem diten e sotme Kombetares, mes tyre Ergys Kace, i ardhur nga Greqia (mesfushori luan me PAOK). Pikerisht me futbollistin e ekipit nga Selaniku, ka pasur disa batuta, qe kane pare protagonist edhe shtatshkurtrin. Ne videon e xhiruar nga “Supersport” eshte dukur De Biazi ... Read More »

Bashkohet edhe Salihi, Kombetarja e plote!

Salihi

Sot ne mbremje eshte bashkuar edhe Hamdi Salihi me Kombetaren e Shqiperise ne grumbullimin ne Veneto, ne kodrinat e Trevizos, ku kuqezinjte po pergatisin sfiden ndaj Danimarkes. Salihi eshte bere baba dhe per kete arsye kishte leje te posacme keto dite per te qendruar prane te shoqes, teksa humori i tij ka qene super ne mberritje ne hotelin ku eshte ... Read More »

Abrashi: Rezultate pozitive për ju tifozë

Amir Abrashi, duke kenduar himnin, ne ndeshjen miqesore te futbollit ndermjet ekipeve kombetare, France-Shqiperi, 1-1, ne stadiumin the route de Lorient te qytetit te Rennes ne France./r/n/r/nAlbania's Amir Abrashi, during the friendly football match against France at the route de Lorient stadium in Rennes, western France.

  “Në grumbullim me Kombëtaren. Dy ndeshjet e radhës janë vendimtare për ne dhe duhet të marrim rezultate pozitive për ju tifozë”. Amir Abrashi ka lënë këtë kartolinë në faqen e tij në facebook, teksa edhe tifozët dhe fansat i kanë uruar fat në sfidat që kuqezinjtë do të luajnë ndaj Danimarkës në Kopenhagen dhe ndaj Portugalisë në “Elbasan Arena”. Read More »

Ajeti: Jo vetëm këmbë, por edhe zemër e kokë!

Kartolina1

  Arlind Ajeti, mbrojtësi që është ende pa skuadër dhe po stërvitet me Vaduzin e Alijit, në faqen e tij në facebook, ka postuar një foto me Lenjanin dhe Xhakën, me mbishkrimin: “Danimarka dhe Portugalia janë skuadra cilësore. Besoj se do të jenë ndeshje shumë të vështira. Ne nuk luajmë vetëm me këmbë, por edhe me zemër dhe me kokë. ... Read More »

Zyrtarizohen tre mungesat, Eriksen kthehet në Angli!

Eriksen

Sulmuesi i Totenhamit do të kurohet në klubin e tij, teksa lënë grumbullimin edhe mbrojtësit Boilesen dhe Simon Poulsen. Krohn Dehli nga 1’, ja ndryshimet   Anton Cicani Rreziku numër “1” i Danimarkës, Kristian Eriksen, që luan tek Totenham Hotspur në Angli, zyrtarisht, bashkë me Boilesen (mbrojtësi i talentuar i Ajaksit) dhe Simon Poulsenin e AZ Alkmarit, nuk do të ... Read More »

Klubi i La Ligas shpenzon 300 mijë euro për 13 lojtarë

la-liga-2012-13[1]

Klubet që bëjnë shpenzime të mëdha në merkato në La Liga janë Barcelona dhe Real Madridi, duke shtuar edhe Atletiko Madridin në kohët e fundit. Por, ka klube të tjera që kanë investuar pak, por kanë angazhuar një numër të madh futbollistësh. Një shembull interesant është ai i Rajo Vajekanos. Besoni apo jo, klubi spanjoll ka shpenzuar 100 mijë euro ... Read More »

Befasi në Stamboll, Groskrojc “ngec” për 46 sekonda

Grosskeuz

Një surprizë e hidhur i ka ndodhur mesfushorit Kevin Groskrojc. Ai pardje udhëtoi në Stamboll për të kryer testet mjekësore te klubi i ri, Galatasarai, dhe u prit me dashamirësi nga tifozët turq. “Ruhr Nachrichten Report” dje publikoi e para “bombën” për gjermanin. Klubi turk ka dështuar për ta transferuar atë, pasi e ka dërguar dokumentin e transferimit të ish-lojtarit ... Read More »

De Gea, 28 minuta qe i monuan enderren per Realin

De Ge

David de Gea mbetet ne Mancester. Portieri spanjoll nuk do te luaje me Realin e Madridit, edhe pse te dyja klubet kishin rene dakord per transferimin e tij, ndersa si tratative e ndermjetme do te hynte dhe Kejlor Navas. Nga ajo qe raportojne mediet spanjolle, dokumentacioni per De Gean mberriti 28 minuta me vonese, mesnaten e djeshme, duke kaluar limitin ... Read More »

Draxler: Ja pse e refuzova Juventusin

GELSENKIRCHEN, GERMANY - APRIL 13: Julian Draxler of Schalke looks thoughtful during the Bundesliga match between FC Schalke 04 and Bayer 04 Leverkussen at Veltins-Arena on April 13, 2013 in Gelsenkirchen, Germany. (Photo by Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images)

Mesfushori i ri i Wolfsburgut ka shpjeguar pse ka refuzuar Juventusin për klubin gjerman. “Juventusi më ka kërkuar deri në momentin e fundit, por kam preferuar të bashkohem me një klub serioz dhe të fortë, ndaj dhe jam i lumtur që jam pjesë e Wolfsburgut. Jam një lojtar i ri në moshë dhe mendoj se duhet të përmirësohem ende. Për ... Read More »

Rritet konkurrenca te Flamurtarit ne mesfushe!

ZEQIRIFLAMURRAR

   Pas afrimeve të Zeqirit dhe Lushtakut, klubi ka bërë me dije se nuk ka afrime të tjera. “Pengu” i vetëm është një mbrojtës i krahut të djathtë   Elton Nika   Dje është mbyllur merkatoja e verës dhe Flamurtari, ashtu si edhe një vit më parë, ka qenë ndër klubet më aktivë në afrimin e lojtarëve. Plot 13 futbollistë ... Read More »

Bylis bën katër “goditje”, vjen ish-mbrojtësi i Parmës Diakite

diak

   Presidenca ballshiote hap “thesin” dhe blindon skuadrën, francezi me një karrierë të pasur ka firmosur tek mallakastriotët së bashku me sulmuesin brazilian Ronaille Calheira. Zyrtarizohen edhe dy mbrojtësit, serbi Borislav Simiç e francezin Alberton Macomba   Një ditë pas humbjes befasuese me Tërbunin në Gjirokastër, Bylisi ndërhyn në merkato duke firmosur me mbrojtësin francez Abdelaye Diakite, i datë lindjes ... Read More »

“Samba” Kukësi, vjen sulmuesi Kruz

leo

28-vjeçari Leomir Soarez Kruz luan si sulmues i dytë dhe pritet të formojë dyshen e këtij reparti me bashkëpatriotin e tij, Lima   Florian Behlula Nënkampionët e vendit bëjnë dhe një tjetër goditje në merkato, e cila dje kishte afatin e fundit të shit-blerjeve të lojtarëve. Radhët e verilindorëve u shtuan me brazilianin Leomir Soarez Kruz, i cili rrit numrin ... Read More »

Presidenti Demi votëbeson Starovën!

STAROVA1

  Numri një i të kuqve komenton dy ndeshjet e para dhe projektet për të ardhmen e skuadrës së tij   Armand Halili   Presidenti i skuadrës së Partizanit, Gazmend Demi dy ditë më parë ka qenë i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, në Radio Televizionin Shqiptar, duke folur në lidhje me dy ndeshjet e para të skuadrës së tij, objektivat, ... Read More »

Bakaj gati për sfidën ndaj Bylisit

bakaj

  I rikthyer pak ditë më parë te skuadra e Tiranës, Elis Bakaj do të jetë gati për ndeshjen që bardheblutë do të luajnë pas dy javësh ndaj Bylisit. Lojtari është federuar me ekipin e tij të ri edhe pse dokumentacioni ende nuk ka mbërritur. Gjithsesi klubi ka bërë me dije se procedura e lejon një gjë të tillë. “Regjistrimi ... Read More »