Ibrahimi “përbindësh”, Shkëndija shkatërron uellsianët!

Një lojë fëmijësh! Kështu mund të quhet fitorja e thellë e Shkëndijës së Tetovës sonte ndaj uellsianëve të TNS (The New Saints), teksa protagonisti absolut ka qenë sulmuesi veteran, tashmë 31 vjeç, Besart Ibrahimi, që dikur ka veshur edhe…

(Foto) Ja se si e ndryshon Ronaldo formacionin e Juves!

Tani që Ronaldo është zyrtarizuar dhe, ende asnjë “big” nuk ka lënë Juventusin, menjëherë, “Tuttosport” ka bërë edhe një formacion ëndrrash ose të mundshëm bardhezi, për sezonin tjetër dhe se si ndryshon skema me CR7 në fushë... Trajneri…

Nga avioni në fushë, Laçi sfidon lodhjen

Që ka qenë një udhëtim i lodhshëm nuk mohohet, por te Laçi janë munduar ta bëjnë sa më pak të tillë dhe lojtarët u akomoduan që të hënën në Korçë. Kjo për të qenë më pranë Selanikut, nga edhe ku bardhezinjtë fluturuan drejt Qipros.…

Refuzimi i stolit madrilen, Alegri dinte gjithçka mbi CR7

“Florentino Perez më ka kontaktuar dhe refuzova, pasi i kisha dhënë fjalën presidentit Anjeli dhe klubit të Juventusit”... Një ditë pasi Reali do të zyrtarizonte Lopeteguin në stol, trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri, do të rrëfente…

Transferimet më të shtrenjta, ja ku pozicionohet Ronaldo

Kristiano Ronaldo është pa diskutim lëvizja e kësaj merkatoje, së paku deri në këto momente. Portugezi u largua për shifrën e 105 milion eurosh, duke qenë blerja më e shtrenjtë në Seri A. Më parë bardhezinjtë kishte shitur Pol Pogban tek…

12 vjet pritje, Franca është në finale!

“Gjelat” fluturojnë në finalen e madhe të Moskës, në pritje për t’u njohur me kundërshtarin (Angli ose Kroaci). Mjafton një gol i mbrojtësit Umtiti për të eliminuar Belgjikën e tmerrshme, që megjithatë provoi deri në fund të barazonte…

Kamza emëron menaxherin e njohur si drejtor sportiv

Është zyrtare: Kamza do të ketë drejtor sportiv menaxherin Andi Matraxhiu. Elbasanasi, themelues i agjencisë EFA, ka bashkëpunuar prej vitesh me presidentin Naim Qarri, ndërkohë që tanimë flitet për një bashkëpunim të një tjetër niveli.

Reali mendon pasuesin e CR7, ja kandidatët e mundshëm

Real Madrit duhet të mendojë për pasuesin e Kristiano Ronaldos. Kampionët e Europës duhet të mendojnë për të mbuluar boshllëkun që ka krijuar largimi i portugezi, edhe pse duket një mision shumë i vështirë. Fakti që ishte deklaruar prej…

Makineria e frikshme CR7, sa shumë humbet Spanja

Nëntë vite tek Real Madrid dhe idhulli i tifozerisë, por nga sot pjesë e Juventusit. Kristiano Ronaldo mund te thuhet se bëri lëvizjen më të bujshme të kësaj merkatoje dhe jo vetëm. Pas finales së Champions League ai e tha publikisht se po…

Një milion falenderimet e CR7-ës: Më kuptoni, ishte momenti!

Kristiano Ronaldo është zyrtarisht pjesë e Juventusit. Sulmuesi portugez ka pritur zyrtarizmin nga ana e klubit për të publikuar dhe një letër që siç duket e kishte përgatitur që më parë. Ronaldo i shpreh mirënjohjen klubit madrilen, por në…

Largimi i Ronaldos trishton madrilenët, por jo të gjithë…

Kristiano Ronaldo dhe Real Madrid janë ndarë pas një bashkëpunimi 9-vjeçar të mbushur me trofe, për të cilët portugezi ka kontribuuar me një shifër të pabesueshme prej 450 golash. Largimi i “CR7” drejt Juventusit nuk është pritur mirë në…

Batha reagon pas transferimit, nuk harron as Partizanin

Idriz Batha është zyrtarisht pjesë e Flamurtarit, ndërkohë që mesfushori, i cili vjet ka mbajtur shiritin e kapitenit te Partizani, ka bërë një postim në llogarinë e tij“Instagram”. Përmes tij ai premton maksimumin me fanellën kuqezi të…

Hazard e thotë hapur: Kam qenë tifoz i Francës

Kapiteni i përfaqësueses belge ka zbuluar se në fëmijëri ka qenë një tifozi i flaktë i përfaqësueses franceze më të cilën do të ndeshet sot për të përcaktuar skuadrën e parë finaliste të Botërorit “Rusi 2018”. Hazard e justifikon këtë me…

Lukaku apo Mbape? Ja çfarë thonë shifrat!

Sot në mbrëmje na pret një ndeshje e madhe, pasi do të luhet gjysmëfinalja e parë e Kupës së Botës mes Francës dhe Belgjikës. Të dyja këto skuadra kanë në përbërje shumë elementë cilësor që mund të bëjnë diferencën në çdo moment, por ata që…

Mbape dhe Henri, ose ndryshe: I dashur armik…

Në vitin 1998 Franca arriti që të merrte Kupën e botës dhe në përbërje kishte një nga lojtarët më të mëdhenj të asaj kohe, Tierri Henri. Që nga ajo kohë francezëve u ka munguar Kupa e Botë, por sot janë më afër se kurrë arritjes së finales…

Siti heq dorë nga Zhorzhinjo, Çelsi hidhet në sulm

Kalimi i Zhorzhinjos te skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ishte thuajse një fakt i kryer, por të premten e shkuar bisedimet midis palëve u shpërbënë plotësisht. Shkak për këtë u bë indiferenca e drejtuesve të klubit italian për të…

Champions League/ Drita dhe Shkëndija zbresin në fushë

Plot 3 skuadra shqiptare do të na përfaqësojnë në Champions këtë edicion. Përveç Kukësit që është përfaqësuesja e Shqipërisë, edhe Shkëndija ka dalë kampion në Maqedoni dhe Drita në Kosovë. Tre skuadra që do të provojnë të na bëjnë krenarë…

Kukësi sfidon Valetën, kualifikimi shoqërohet me premio

Kukësi do të ndeshet me Valetën në raundin e parë kualifikues të Champions League-s. Në Kukës besojnë shumë se ky mund të jetë edicioni i tyre për të realizuar ëndrrën e madhe për të arritur në grupet e një eventi madhor ndërkombëtar për…

Vjen lajmi i madh për Ismail (Ballist) Morinën

Më në fund liri për Ismail Morinën, i njohur ndryshe me nofkën Ballisti. Ka qenë vetë kuksiani i cili përmes një postimi në “Facebook” ka bërë me dije se tashmë është i lirë dhe ndodhet në Itali pranë familjes së tij. Në postim Morina nuk…

E fundit, Maldini kthehet te Milani?

Paolo Maldini është ikona e Milanit dhe që prej tërheqjes së tij, shumë vite më parë, vetëm një tentativë është bërë për ta rikthyer në klub, nga Barbara Berluskoni, e bija e Silvio Berluskonit, teksa vetë ish-kapiteni legjendar tha se…

Sevilja kundër Federatës spanjolle: Favorizoni Barcelonën!

Kampionatet ende nuk kanë nisur, por në Spanjë polemika sapo ka nisur... Dhe, këtë herë, bëhet fjalë për Superkupën e Spanjës, e cila ndryshe nga vitet e shkuara dhe formati standard, do të zhvillohet me një finale të vetme dhe jo dy…

Lenjani dhe Kukeli, përballë Interit!

Një miqësore luksi. Kështu mund të quhet ajo e datës 18 korrik, kur Sioni ku aktivizohen Emir Lenjani dhe Burim Kukeli, dy futbollistët shqiptarë, do të përballet ndaj Interit të Luçiano Spaletit. Një ndeshje që do të luhet në kuadër të…

Shitja e Milanit, Elliott fikson vlerën bazë!

E ardhmja e Milanit është... Elliott. Por, thjesht përkohësisht. Edhe pse Jonghong Li, që nuk ka respektuar skadencën e borxhit prej 32 mln eurosh për shtimin e buxhetit të administrimit (e ka shlyer Elliott në vend të Mister Li), do ta…

Bajerni drejton radarët në… Portugali!

Merkato te Bajerni ka nisur të ziejë dhe emri i radhës në radarët e kampionëve të gjermanisë është futbollisti i Portos, Aleks Tejes. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja luzitane, “O Jogo”, që bën me dije se portugezët, deri tani,…

Barça siguron talentin dhe vendos super klauzolën!

Barcelona nuk ndalet në merkato dhe ka siguruar goditjen e radhës. Quhet Artur dhe vjen nga kampionati brazilian, ku luan me Gremion. I datëlindjes 1996 (pra, 22 vjeç), bëhet fjalë për një transferim prej 31 mln eurosh dhe 9 bonus.…

Turpi nuk ka fund për Argjentinën!

Sikur të mos mjaftonte eliminimi, kritikat, por edhe protagonizmi i shëmtuar i një trajneri që shkatërroi gjithçka te Argjentina, ka ardhur edhe lajmi më i hidhur për tifozët e Mesi & Co... Horge Sampaoli do të qëndrojë në stolin e…

E ardhmja e Alisonit? Ja mendimi i Romës!

Drejtori sportiv i Romës, Monçi, ka folur për mediet italiane në lidhje me interesimin e disa klubeve për portierin brazilian Alison. “Alison? Ka të njëjtat shanse për t’u larguar ashtu si Manolas, Xheko, Pelegrini, lojtarë që nuk kanë…

Eshli Jang do… “strike”: Nuk jemi kot në Rusi!

Eshli Jang është i bindur. Anglia do të bëjë çmos për të triumfuar në Rusi 2018, edhe pse “asgjë nuk është bërë ende. Ishte fantastike të shkonim deri këtu. Besojmë në potencialin tonë që ditën e parë që vumë këmbët në Rusi. Sigurisht,…

Lajmi i mirë për Anglinë përpara Kroacisë!

Nuk dukej aq mirë sa i përket gjendjes fizike, por lajmi i mirë për Anglinë ka ardhur: Xhordan Henderson është stërvitur me grupin dje në mëngjes. Flitej për një problem fizik dhe mungesë ndaj Kroacisë, por kështu nuk do të jetë. Mesfushori…

Teuta shpërthen ndaj të rinjve, Traore debuton me gol

Teuta ka nisur përgatitjet ditën e hënë dhe nën urdhrat e trajnerit Bledi Shkëmbi janë vënë edhe dy sulmues, Mustafa Xhixhiua dhe Bubakar Traore. I pari është i njohur në vendin tonë, pasi ka luajtur me Partizanin dhe Erzenin, kurse i dyti…