Firmos për dy vite, Mohamed: Muaj të vështirë te Tirana!

Musa Mohamed është një prej lojtarëve të larguar nga Tirana. Bardheblutë e morën qendërmbrojtësin nga Gor Mahia, por keniani, që kishte mbajtur shiritin e kapitenit te ish-skuadra e Ze Marias, nuk arriti të ishte në lartësinë e pritshmërive…

Milinkoviç-Saviç? Juventusi e ndan mendjen

Është kthyer në një nga lojtarët më të kërkuar, por Juventusi tërhiqet momentalisht nga Milinkoviç-Saviç, i cili kërkohet edhe nga Real Madrid, Mançester Junajtid dhe PSG. Bardhezinjtë janë lodhur nga ankandi që po bëjnë lacialët. Klaudio…

Shehi prezantohet të enjten, Takaj premton ekip për titull

Këtë të enjte, datë 5 korrik, Skënderbeu do të nisë udhëtimin mes risive, pikëpyetjeve dhe premtimeve. Sezoni i ri i korçarëve do të hapet me prezantimin e trajnerit të ri Orges Shehi në ambientet e klubit. Përkrah tij do të jenë…

Luftëtar i pandalshëm, i nderon një 36-vjeçar

Luftëtari nuk njeh rivalë në miqësore. Dje ka mposhtur edhe rumunët e Voluntari me rezultatin 1-0, ndërkohë që më parë kanë pasur të njëjtin fat edhe Butrinti, Rabotniçki dhe Aluminiji. Kundër rumunëve këtë herë gjirokastritët nuk kanë…

Emër i ri për mesfushën e Milanit, nisin kontaktet!

Administratori i deleguar i Milanit, Fasone, ka thënë se praktikisht janë tre emra që ende nuk kanë dalë për merkaton kuqezi, por duket se njëri është zbuluar nga “Sky” dhe bëhet fjalë për mesfushorin e Zenitit, me të shkuar te Roma.…

Botëror i paparashikueshëm? Fabregas jep bastin fitues!

Sesk Fabregas është një parashikues i zoti. Ndoshta rastësi, por spanjolli ka parashikuar përmbysjen e Belgjikës ndaj Japonisë kur Samurait kryesonin 2-0. Spanjolli e ka bërë me dije mendimin e tij në Twitter :“Tani është momenti të…

Thuajse e kryer, Kevin Princ Boateng kthehet në Serinë A!

Sasuolo është gati për goditjen e madhe. Pasi shiti Politanon te Interi dhe pritet të shesë edhe sulmuesin Berardi, futbollisti i ri që mund të vishet me fanellën e ekipit të Emilia Romanjas është Kevin Prins Boateng, me një të shkuar te…

Bomba spanjolle, Reali shpërthen kasafortën për Nejmarin!

Rekordi i vendosur nga PSG për të paguar plot 222 mln euro për Nejmarin duket se mund të kalohet që këtë verë… Sipas asaj që është thënë për TVE, televizioni public spanjoll, Real Madridi ka formuluar një ofertë të çmendur për PSG-në për të…

Fino nuk heq dorë: Po pres KAS për zgjedhjet në FSHF!

Bashkim Fino, deputeti që humbi betejën për presidencën e FSHF-së në zgjedhjet e shkurtit të shkuar, duke i quajtur të manipulara, ka folur na “Magjia 21”, emisioni i mbrëmjes në RTSH, duke theksuar se nuk do të dorëzohet dhe çështja po…

Superliga me pagesë, nuk ka më ndeshje falas në tv?

Hygerta Sako, moderatorja e emisionit “Magjia 21”, ka dhënë një lajm të rëndësishëm pak më parë… Ajo ka deklaruar se Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që në katër vitet e ardhshme, ndeshjet e Superligës të jenë me pagesë dhe jo më…

E akuzuan për simulues, Nejmar tallet me meksikanët

Ka shënuar gol por edhe është akuzuar për simulues nga mediet meksikane dhe jo vetëm. Megjithatë, Nejmar sheh përpara dhe shprehet se “nuk më interesojnë kritikat, por as edhe elozhet, pasi jam mësuar tashmë. Vuajtëm, por ishte normale,…

“Turneu më i bukur që kam parë”

Geri Nevill, pak pas fundit të ndeshjes Belgjikë-Japoni ka folur në lidhje me emocionet dhe spektaklin që ka dhuruar një tjetër ndeshje, një tjetër “puntatë” e këtij Botërori në Rusi. This tournament is the best I’ve ever seen. This…

Martinez mezi mbushet me frymë, “çfarë Botërori!”

“Ja çfarë ndodh në Kupën e Botës!”. Roberto Martinez mezi mbushet me frymë, por e bën sepse emocionet dhe zemra janë në atë nivel ku vështirë mund të jesh i qetë. E pa ekipin e tij thuajse me një këmbë jashtë Rusi 2018, por fantazmat u…

Agjenti zbulon: Klauzola e Hysajt ka skaduar, Çelsi…

Mario Xhufredi, agjenti i Elseid Hysajt, duke folur për mediet italiane, ka sqaruar se klauzola për prishje kontrate të mbrojtësit shkodran, përtej asaj që shkruhet dhe thuhet, ka skaduar më 1 korrik dhe nuk do të jetë e vlefshme deri me 5…

Idrizi qartëson të ardhmen, nënshkruan për 1 vit me Llapin

Bujar Idrizi do të luajë në Kosovë edicionin e ardhshëm. Ish-mbrojtësi i Kukësit ka arritur marrëveshjen me skuadrën e Llapit në Kosovë. 26-vjeçari luajti për 1 sezon me Kukësin, megjithatë tani do të rikthehet në shtëpi, pasi ka arritur…

Rekordi i pafat i Meksikës në 7 Botërorë

Rrugëtimi i Meksikës u ndal te Brazili, duke mos arritur në çerekfinale. Ndoshta këtë edicion kishin përballë një nga skuadrat më të mira në planet, megjithatë për skuadrën nga Amerika Qendrore ka një rekord shumë negativ. Edhe pse është…

Nejmar, goli ndaj Meksikës… historik

Nejmar arriti që të shënonte golin e avantazhit ndaj Meksikë, por njëkohësisht ka hyrë në histori. Nuk është një rekord personal i sulmuesit të PSG-së, por për të gjithë Brazilin. Ishte goli i 227 për përfaqësuesen e braziliane në të…

Flamurtari nis nga puna, në 5 korrik zbret në fushë

Flamurtari nuk ka pasur shkëlqim në vitet e fundit edhe pse mund të jetë klubi i cili ka shpenzuar më shumë se të gjithë. Gjithsesi, në Vlorë nuk heqin dorë dhe çdo edicion e nisin punën për të pretenduar trofe në fund. Administratori…

Olainka kërkon largimin, e duan në Çeki

Peter Olainka është konsideruar si një nga talentet më të mëdhenj që ka nxjerrë Superiorja. Nigeriani u formua si futbollist te skuadra e Bylisit dhe më pas u rrit te Skënderbeu, ku pati mundësinë që të shpërthente. 22-vjeçari u ble nga…

Luftëtari zbret në fushë, sot sfidon një ekip rumun

Gjirokastritët e kanë kthyer në një detyrim kualifikimin në turin e parë të Europa League, pasi u njohën me shortin, që u tregua shumë bujar. Skuadra e teknikut Millos Kosti do të sfidojë Ventspilsit e Letonisë në raundin e parë, por në…

VIDEO/ Arena Kombëtare, vijojnë punimet intensive

Të gjithë po e presin me shumë entuziazëm Arenën Kombëtare, e cila do të jetë shtëpia e re e kuqezinjve. Në të njëjtën kohë vendi ynë do të ketë një stadium modern me një kapacitet të konsiderueshëm. Projekti është që stadiumi të…

Bufon nuk kthehet: Italisë i dhashë gjithçka kisha

Portieri legjendar i Italisë Xhanluixhi Bufon dhe një herë ka konfirmuar se nuk do të jetë më pjesë e përfaqësueses italiane. Në moshën 40-vjeçari “gardiani” është shprehur se është radha e lojtarëve të rinj për të dhënë kontributin e tyre…

Kukësi kthehet në atdhe, pritje pa fund në aeroport

Verilindorët i kanë dhënë fund përgatitjeve në Slloveni dhe deri në datën 12 do të stërviten në Shqipëri për ndeshjen e parë me Valetën, që do ta luajnë në “Loro Boriçi”. Kuksianët qëndruan për më shumë se 2 javë në Slloveni ku zhvilluan…

Ymeraj “gjirokastrit”, gjithçka e kryer

Luftëtari është zhvendosur prej pak ditësh në Slloveni, ku po kryen fazën përgatitore. Gjirokastritët do të luajnë në Europa League me ekipin letonez të Ventspilsit dhe kanë shpresa të mëdha për të avancuar më tej. Për këtë arsye,…

Krocia zhgënjeu në lojë, Modriç gjen… “fajtorin”

Luka Modriç do të vijojë rrugëtimin e tij në Botërorin rus, edhe pse e pa veten shumë keq, kur atë penallti që mund të vendoste shumë ia priti portieri i Danimarkës, Kasper Shmajkëll… Për FIFA-n, pas ndeshjes, mesfushori i Real Madridit, që…

Duartrokitje për vikingët, i mundi vetëm… fati!

Vështirë të bësh më shumë kur fati në momentin kur duhet të “nderojë” të kthen shpinën… Danimarka mund të humbiste edhe në fushë, por Shmajkëll e shmangu. U duk se epilogu i ndeshjes me Kroacinë do të ishte ai, por llotaria e 11-të…

Krenohu Piter, yt bir bëri detyrën dhe më shumë…

Kronometri tregon minutën e 115 e 49’… Kamerat janë fokusuar në fushë, por edhe jashtë saj, aty ku në tribunë qëndron një zotëri biond, i fokusuar dhe shpresuar brenda tij se i biri, gjaku i tij, pasardhësi i tij, do të konfirmonte se geni…