Avdyli, surpriza e këndshme nga… Kosova

Erdhi me kërkesë të veçantë të trajneri Bledi Shkëmbi, që e mori me vete pas sezonit të mirë në Kosovë, me Lirinë e Prizrenit… Por, siç duket, nuk është i “rekomanduar”, siç edhe rëndomtë kemi dëgjuar, por një zbulim. Po flasim për…

FOTO/ Tirana-Teuta, tifozë specialë në tribunë!

Po luhet në këto momente Tirana-Teuta, e vlefshme për javën e dytë të kampionatit shqiptar për sezonin 2018-2019, teksa në “Selman Stermasin” e mbushur, ka edhe vend për disa tifozë ose spektatorë specialë… Kështu, “Sport Ekspres” ka…

Valter Samuel nis aventurën e re te Argjentina e tij!

E quajnë “The Wall”, pra “Muri”, për karakteristikat e tij fizike dhe ashpërsinë në ndërhyrje, por pasi ka mbyllur me kohë karrierën e tij në fushë, si futbollist, Valter Samuel do të nisë një eksperiencë të re, këtë herë, te Argjentina e…

Elvin Beqiri në stafin e Vllaznisë

Vllaznia është në kërkim të një qendërmbrojtësi. Braziliani Xheferson Santana nuk bindi trajnerin Hasan Lika dhe u largua, ndaj klubi kuqeblu pret lojtarë të tjerë. Ndërkohë, në Shkodër tashmë është zgjidhur çështja e zëvendëstrajnerit.…

VIDEO/ U kthye i zakonshmi Xhaka, Bazeli fiton me vuajtje!

Një sukses me shumë dritëhije… Bazeli ia del ndaj Apollon Limasolit, por ato dy gola të pësuar nga qipriotët jashtë fushe peshojnë dhe shumë madje, pasi edhe një sukses me qoftë një gol përpara do t’I jepte kualifikimin skuadrës mike……

Zhunior mban gjallë Shkëndijën, arbitri e bën baltë!

Në Norvegji do të ishte e vështirë, por kur në mes futet edhe arbitri, atëherë bëhet e pamundur. Shkëndija mundet 3-1 përballë kampionëve të Rozenborgut, por në fushë, skuadra shqiptare tregoi shumë grintë, ritëm dhe prodhoi futboll,…

Danezët bëhen “mur”, Atalanta shpërdoron!

Pa Berishën dhe Gjimshitin, të dy në stol, Atalanta ka barazuar sonte 0-0 në “Mapei Stadium”, jo fort fatsjellës për djemtë e Gasperinit, që në tre ndeshjet e fundit nuk kanë mundur të fitojnë… Kopenhageni, megjithatë, të kujton Suedinë…

Korabi zyrtarizon portierin e ri, rinovon edhe Kalluci

Korabi po bëhet gati për nisjen e sezonit të ri dhe sot është zyrtarizuar afrimi i portierit Kadri Birja. Vjet ai ishte pjesë e Egnatias dhe tanimë do të mbrojë ngjyrat e dibranëve. "Kadri Birja firmos për dy vite me Korabin. Gardiani…

Leonardo dhe Maldini, ja plani i fshehtë për Rabiot!

Sipas asaj që referon Le10Sport.com, adresë franceze, Milani është duke punuar në fshehtësi për goditjen “Rabiot”, sa i përket qershorit 2019, kur talenti francez do të shkojë në skadencën e kontratës me PSG. Drejtuesit kuqezi kanë…

Eliminuan Kukësin dhe Laçin, rruga e tyre drejt fundit!

Torpedo Kutaisi dhe Molde duket se do t’I thonë lamtumirë Europës, pasi në sfidat e para të playoff për grupet e Europa League janë mundur brenda dhe jashtë fushe, me dy rezultate që vështirë të përmbysen, duke njohur forcën e…

Atalanta luan playoff, Berisha dhe Gjimshiti në stol

Atalanta dhe Kopenhageni do të përballen pas pak në ndeshjen e vajtjes të vlefshme për playoff e grupeve të Europa League, teksa ashtu si pritej, trajneri i ekipit Italian, Gasperini, ka vendosur që të lërë në stol Berat Gjimshitin, duke…

VIDEO/ E priti këtë moment pafund, Jang Bojs zhgënjen!

Duhet të ishte nata e madhe dhe magjike, pasi kthehej të fitonte titullin kampion në Zvicër pas disa dekadash… Jang Bojsi, megjithatë, ka zhgënjyer, edhe pse nisi gjithçka mjaft mirë, kur mbrojtësi Mbabu do të shënonte shumë shpejt për…

VIDEO/ Athina në festë, AEK-u prek grupet e Champions!

Endrra e AEK Athinës nuk ndalet me kaq… Tashmë, pritet vetëm që pas shtatë ditësh të vijë konfirmimi: skuadra verdhezi është pranë kualifikimit në grupet e Champions League, pasi sonte ka fituar në Hungari përballë Videotonit, që e nisi…

Nata e dopietave, në Angli nuk ka fund çmenduria!

Premier League ka nisur prej dy javësh, por përpara elitës, Championship ka ngritur siparin gjithashtu. Ajo liga e famshme që ditën e shtunë “ju merr mendjen” në lloton e lagjes, duke u munduar të gjeni ndeshjet me shumë gola apo rezultatet…

Hera e parë kundër Arsenalit, Uilsher: Ia tregoj unë!

Xhek Uilsher, mesfushori i Uest Hamit, është gati për t’u përballur me ish-skuadrën e tij, Arsenalin, në derbin e fundjavës… Këto kanë qenë fjalët e numrit “19” të “Hammers”: “Do të jetë e çuditshme sepse nuk kam qenë kurrë i aftë të…

Apolonia “tris” Albpetrolit, firmos Bakalli

Në kuadër të startit të Kategorisë së Parë, Apolonia ka fituar sot miqësoren ndaj Albetrolit me rezultatin 3-1, me Nakon dhe Zogan, teksa njëri gol erdhi me devijimin e pafat në portën e tij për Xhoxhajn, teksa miqtë shënuan me anë të…

Shënkolli triumfon me Korabin, “poker” i Vorës

Ditë miqësoresh kjo e sotmja për ekipet e Kategorisë së Parë. Një të tillë kanë zhvilluar Shënkolli dhe Korabi. Trajnerët Alert Alcani dhe Dorian Bubeqi kanë pasur mundësinë të shohin më së miri gjendjen e ekipeve të tyre. Fitues ka dalë…

VIDEO/ Amsterdami në flakë, thjesht luan… Ajaksi!

Ajaksi i Amsterdamit po luan aktualisht sfidën e playoff ndaj Dinamo Kievit në Champions, por tifozët holandezë janë organizuar që në mesditë, kur me kortezhin e tyre kanë “djegur” qytetin e biçikletave dhe luleve, duke krijuar edhe…

Gjimshiti bën për vete Gasperinin, shifrat i japin të drejtë

Duhet të ishte thjesht një rikthim për të mos qëndruar dhe për të gjetur një tjetër destinacion, por siç duket, Berat Gjimshiti do të jetë pjesë e Atalantës sezonin që sapo ka nisur dhe konfirmimi ka ardhur në sfidën e parë të Serisë A për…

FOTO/ Rama me Juven, Meta habit të gjithë me zgjedhjen e tij!

Përpara disa muajsh ishte në “Elbasan Arena” për të dorëzuar trofeun e Kupës së Shqipërisë, duke dekoruar si futbollistët e Skënderbeut, fituesit e trofeut, por edhe finalistët e Laçit. Tifoz futbolli dhe i kombëtares, megjithatë, Ilir…

Nga Gatuzo te Milani, Baka rrëfehet pas largimit!

Të gjitha të vërtetat e Karlos Bakës… Kolumbiani është kthyer te Vilareali, pas një sezoni huazim vjet dhe tani mund të gëzohet… pasi transferimi në Spanjë është përfundimtar dhe jo me mundësi rikthimi te kuqezinjtë… Pikërisht Vilareali…

Barcelona në hall për Rakitiç, zhvillimet e fundit

Ivan Rakitiç është një nga lojtarët më të përfolur për të kaluar nga Barcelona te PSG-ja. Francezët këmbëngulin se duhet të afrojnë edhe një lojtar të rëndësishëm për mesfushën dhe kroati është emri që i tundon më shumë. Gjithsesi PSG…