Monako befason Juven e Çelsin, gati firma me talentin rus

Një ndër zbulimet më të mëdha të Botërorit “Rusi 2018” ishte dhe mesfushori rus Aleksandr Golovin. Talenti i CSKA-së së Moskës u bë objekt merkatoje për shumë klube elitate nëpër Europë. Por së fundmi mësohet fati i 22-vjeçarit është…

Zyrtare: Sulmues malazez nga Malta për Kamzën

Kamza bën zyrtar edhe afrimin e parë në merkato. Pas rinovimeve të kontratave me Bruno Arrabal dhe Igor Çukoviç, tanimë vjen momenti për t’i vënë në dispozicion një sulmues trajneri Bledar Devolli. Klubi i Kamzës ka njoftuar arritjen e…

Rikthehet Stavri Nica, Vathi nuk rinovon kontratën

Stavri Nica herën e fundit ishte në krye të Teutës, por vetëm tre javë i drejtoi durrsakët në Superiore sezonin e shkuar. Më parë kishte qenë në krye të Bylisit, kurse kampionatin e kishte nisur me Laçin në elitë. Prej muajsh durrsaku ishte…

Epokë e re për Junajtid, Murinjo zgjedh kapitenin e ri

Dorëheqja nga futbolli i legjendës së Mançester Junajtid Majkëll Kerrik, la pezull shiritin e kapitenit te skuadra e “Djajve të Kuq”. Por, ditën e sotme trajneri Zhoze Murinjo bëri të ditur liderin e skuadrës së tij për ekipin e ardhshëm.…

Prezantime pompoze, dy talente për Skënderbeun

Skënderbeu po mendon edhe për të ardhmen dhe kjo shikohet mjaft qartë edhe nga merkatoja që po bëhet. Nën urdhrat e trajnerit Orges Shehi do të jetë një numër i madh lojtarësh të rinj, të cilët do të kenë mundsinë të rriten te korçarët dhe…

Nejmar komenton transferimin e Ronaldos te Juventusi

Ylli i PSG-së Nejmar Xhunior ka komentuar mbi transferimin e Kristiano Rolandos te skuadra e Juventusit.  Futbollisti 26-vjeçar ka mbajtur të njëjtën linjë me atë çfarë kanë thënë shumica e opinionit publik për këtë lëvizje, pasi dhe ai…

Lista për në Champions, Kukësi bën dy ndryshime

Klubet që garojnë në Champions League dhe Europa League kanë mundësinë të bëjnë ndryshime në listën e dorëzuar në UEFA dhe Kukësi e ka shfrytëzuar mundësinë, duke bërë dy të tilla. Lëvizja kryesore është ajo në hyrje dhe është një goditje…

Kalaja sinjale pozitive, një mungesë e sigurt për Cungun

Kukësi po përgatitet për ndeshjen e parë me Karabakun dhe për trajnerin Armando Cungu grupi është thuajse i plotë. I vetmi lojtar me probleme është mesfushori i avancuar Arlind Kalaja. Shkodrani ka nisur sot përgatitjet, por nuk ia ka dalë…

Prapaskena dhe marrëveshja, Mici vishet kuqezi

Gledi Mici lë Shqipërinë dhe transferohet në Maqedoni, ku do të veshë fanellën e Shkëndijës së Tetovës, diçka e paralajmëruar nga Sport Ekspres më 1 qershor http://sportekspres.com/mici-e-lilaj-gjah-per-shkendijen/. Mbrojtësi i linjës së…

Fund i dhimbshëm për Pjacën, ja vendimi i Juves…

Marko Pjaca projektohej si një ndër investimet më të rëndësishme të Juventusit. Por, historia e kroatit te “Zonja e Vjetër”, duket se do të mbyllet me një fund të trishtë me vetëm 20 paraqitje dhe vetëm një gol. Transferimi “bombë” i…

Reklama e Uzunit, kilometra e gol në sytë e “skautëve”

Myrto Uzuni shënoi një gol me vlerën e 260 mijë eurove. Beratasi realizoi në fitoren e Laçit kundër Anorthosis dhe bardhezinjtë do të luajnë në turin e dytë të Europa League, këtë herë ndaj norvegjezëve të Molde. Sërish rivali është…

ZYRTARE: Rexhinaldo te Kukësi

Kukësi ka gjetur sulmuesin që do t’u garantojë golat për sezonin e ardhshëm. Do të jetë Rexhinaldo, ai që te Laçi arriti të shënojë plot 18 gola në kampionat. Lojtari nga Mozambiku ka mbyllur marrëveshjen me verilindorët dhe pritet që të…

Juventusi përforcon akademinë, firmos talenti nga Venezuela

Në klubin torinez nuk  po mendojnë vetëm për blerjet “BIG”, por edhe për të përforcuar ekipin primavera. Blerja më e fundit  e “Zonjë së vjetër” është talenti venezuelian Frederik Makun, i cili u transferua nga ekipi i Zamorës. Makun…

“Heroi” Irakli Dzaria i jep zemër Kukësit

Irakli Dzaria është nga ata lojtarë që ka bindur te Kukësi dhe presidenti Safet Gjici e ka ndarë nga të tjerët pas kualifikimit me vuajtje. Gjeorgjiani i nderoi verilindorët me golin e shënuar. “Jam vërtet i lumtur që shënova një gol shumë…

Klop bën çudinë e radhës, prish intervistën e Alisonit

Trajneri i Liverpulit Jurgen Klop njihet si një person me një sens të madh humori, që madje ndonjëherë kalon në një sjellje disi ekscentrike. Çudia e radhës nga tekniku gjerman ka ardhur gjatë intervistës së blerjes më të re të…

E konfirmuar, Migjen Basha të dielën kryen vizitat mjekësore

Migjen Basha do të provojë një eksperiencë të re dhe tashmë është konfirmuar gjithçka, pasi vetë mesfushori ka folur. Gjithsesi ende nuk është zyrtare dhe gjithçka pritet të sqarohet të dielën, kur edhe 31-vjeçari do të jetë në Selanik për…

Rumenige hedh dritë mbi operacionin Pavard

Shefi i klubit të Bajern Mynihut Karl-Hainc Rumenige ka folur mbi lajmin e bujshëm që qarkullon në Gjermani për një firmë të parakohshme të talentit të Shtutgartit, Benxhamin Pavard, me kampionët e Bundesligës. Drejtuesi 62-vjeçar pranoi se…

Klauzola e mban peng, Rexhinaldo nuk firmos dot

Rexhinaldo ende nuk ka vendosur për të ardhmen, ndoshta edhe po, por problemi është kontrata që ka me Laçin. Ai, por edhe klubet që e duan kanë menduar se Laçi do eliminohej nga Europa League. Ndodhi ajo që nuk pritej dhe kurbinasit pas…

Kthim pas në kohë, Pashk Laska nuk bën shaka!

Kur te Laçi mësuan emrin e kundërshtarit që do kishin përballë në Europa League, të gjithë e konsideruan çështjen e kualifikimit të mbyllur. Pas 180 minutave lojë kurbinasit ia dolën të kalojnë në turin e dytë. Por, edhe pse rivali ishte…

Bakaj sërish gol, Shaktjori avancon në Europë!

Elis Bakaj duket se është bërë që tani lider për skuadrën bjelloruse, Shaktjor Soligorsk, pasi edhe sonte, në sfidën e luajtur në Bjellorusi, përballë ekipit uellsian Konah’s QN, gjeti rrugën e rrjetës, me penallti në pjesën e parë. Më…

Demte si korçar i vjetër: Luaj kudo, titulli detyrim për ne!

Demte ishte një nga afrimet e verës së shkuar te Skënderbeu. I riu nuk ka pasur shumë hapësira, por këtë sezon mund të ketë mundësinë të tregojë vlerat e veta. Sot ai ka dalë para mediave dhe ka folur për veten dhe objektivat në sezonin e…

Reali mbulon me ar Hazardin, ja sa kërkon Çelsi!

Eden Hazard është emri i parë dhe objektivi real i Real Madridit pas largimit të Kristiano Ronaldos. Ashtu si shkruan “Tuttomercatoweb”, galaktikët i kanë ofruar belgut një rrogë të barabartë me 15 mln euro neto në sezon. Çelsi kërkon…

Dy skajet e Luftëtarit, nga heronj në batakçinj!

Nëse politika na ka bërë gazin e botës, futbolli po na fundos akoma më shumë! Mos u habisni pra, nëse në ditët në vazhdim, në faqet komike në internet ose rrjetet sociale, do të gjejmë skuadrën e kampionatit tonë, Luftëtarin e Gjirokastrës,…

Nuk ka mrekulli, Partizani i thotë lamtumirë Europës!

Rruga e Partizanit në Europë ndalet në Slloveni! Maribori është shumë i fortë për të kuqtë, teksa pas fitores 1-0 në Tiranë, ka fituar edhe ndeshjen e luajtur sonte në mbrëmje, me dy gola të shënuar dhe me një lojë të cilën e ka menaxhuar.…

Dramë në Mitrovicë, Prishtina eliminohet pas 9 penalltish!

Ndoshta, ishte e shkruar kështu... Prishtina ishte shumë pranë historisë, por ajo u ndal te lotaria e penalltive, ku pasi u ekzekutuan plot nëntë të tilla, fati ishte me skuadrën luksemburgeze, që kalon  në turin e dytë të Europa League,…

Efekti “Ronaldo”, mbarojnë abonimet në “Allianz”!

Në orën 19:00 të mbrëmjes së sotme, Juventusi ka mbyllur zyrtarisht fushatën e abonimeve për sezonin 2018-2019... Pasi u rinovuan abonimet e vjetra dhe të pjesëtarëve, gjithashtu u shitën edhe 29 300 abonime të tjera në vendet e lira në…

Foxhia ia hedh paq, i përgjysmohet dënimi dhe mbetet në B!

Komisioni i Apelit në gjykatën e federatës së Italisë ka shkurtuar nga 15 në vetëm 8 pikë penalizmin e Foxhias për kampionatin e ardhshëm të Serisë B, duke i hequr edhe 3 muajt skualifikim trajnerit Roberto de Zerbi. Vendimi i shkallës së…

Pjaniç projekton largimin, emëron agjentin shqiptar

Miralem Pjaniç është kthyer në një fiksim për klubin e Barcelonës, që e konsideron lojtarin si pasuesin ideal të të sapo larguarit Andres Iniesta. Mesa duket dhe boshnjakut i pëlqen ideja e një aventure të re në Spanjë pas dy vitesh te…