Ronaldinho feston me nje grup vajzash

Ylli brazilian, Ronaldinho, padyshim qe di si te festoje dhe sidomos festat e fundvitit. Ish-mesfushori i PSG-se, Barcelones dhe Milanit ka postuar nje foto ne rrjetet sociale, ku shfaqet me shume vajza te bukura duke festuar. Bravo,…

Xavi: Treshja Suarez-Messi-Nejmar, bisha!

Mesfushori katalanas, Xavi Hernandez, ka lavdëruar Neymarin, Luis Suarezin dhe Lionel Messin. Ai ka thënë se treshja sulmuese e Barcelonës janë bisha. "Neymar, Luis Suarez dhe Lionel Messi janë bishat e Barcelonës." Këtë vlerësim e ka bërë…

Totenhemi shpartallon Çelsin, Siti arrin kreun

U luajt sot java e parë e fazës së dytë të Premier Ligës angleze. Përveç Mançester Sitit, gjithë ekipet e tjera të mëdha gabuan. Siti mposhti 3-2 Sandërlendin duke barazuar me 46 pikë Çelsin në krye të renditjes. Këta të fundit u…

Ja sportistët më të ndjekur të vitit

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është sportisti më i ndjekur në rrjetin social "Twitter", me plot 32.3 milionë ndjekës. Në vendin e dytë, befasisht është ish-ylli i Milanit dhe i Realit, Kaka, i cili ka 21.6 milionë ndjekës. Në…

Alaba i thote “jo” Real Madridit

David Alaba eshte nje nga lojtaret e krahut te majte me te kerkuar ne bote, per shkak te performancave te tij te jashtezakonshme ne tre sezonet e fundit si titullar te Bayerni. E filloi me trajnerin Jupp Heynckes, duke fituar besimin e…

“Pikëllohem kur e shoh Kloppin kështu”

Mesfushori i Borussia Dortmundit, Henrikh Mkhitaryan, është i pikëlluar që puna e Jurgen Kloppit në "Signal Iduna Park" është nën presion. Dortmundi ka zhgënjyer të gjithë këtë sezon duke u gjendur në vendet e fundit të tabelës, ndërsa…

Kroos: Viti 2014, më i miri!

Viti 2014 do të mbetet gjatë në mendjen e mesfushorit madrilen, Toni Kroosi. Ky i fundit fitoi Kampionatin botëror ‘Brazil 2014’ me Gjermaninë, derisa me Real Madridin fitoi Superkupën e Europës dhe Kupën e Botës për klube. Nëpërmjet një…

Fabregas: Çelsi luan si Barça

Mesfushori spanjoll i Çelsit ka bërë një krahasim mes ekipit kampion të Anglisë dhe ish-ekipit të tij. Ai u shpreh se pavarësisht skemës së ndryshme të lojës, filozofia e këtyre dy klubeve është e ngjashme. Të dy ekipet sipas tij luajnë me…

Lampard qëndron tek Siti deri në qershor

Kampionët në fuqi të Anglisë kanë njoftuar se kanë arritur të zgjasin huazimin e mesfushorit Frenk Lampard deri në fund të sezonit. Trajneri Manuel Pelegrini ka kërkuar me ngulm që Lampard të qëndronte në skuadër deri në muajin qershor dhe…

Murinjo: Të mbajmë formën e mirë

Trajneri portugez i Çelsit, Hoze Murinjo, kërkon nga skuadra e tij që edhe në 2015-n të vazhdojë të mbajë formën e mirë të shfaqur në pjesën e parë të sezonit. Ai u shpreh se Çelsi doli kampion dimri falë vazhdimësisë në rezultate dhe…

Junajtid ndalet nga Stouk Siti

Junajtid e nis me hapin e gabuar vitin e ri 2015. Ekipi i drejtuar nga Luis Van Gal është ndalur në një barazim 1-1 në transfertën ndaj Stouk Sitit. Vendasit kaluan të parët në avantazh me anë të Shoukros që në minutën e 2. Në minutën e 26,…

Çelsi bën ofertë zyrtare për Kramariç

Dretori sportiv i Rijekës ka konfirmuar se ekipi anglez i Çelsit ka bërë një ofertë zyrtare për talentin e tyre. Shumë klube të mëdha janë vënë pas futbollistit të ri kroat por mesa duket është Murinjo që ka hedhur hapin e parë për ta bërë…

Roxhers: Në janar nuk rregullohet asgjë

Trajneri i Liverpulit, Brendan Roxhers, ka mohuar mundësinë për shpenzime të mëdha në merkaton e janarit. Ai është shprehur se nuk beson se duke shpenzuar në janar mund të rregullohet performanca e përgjithshme e sezonit ndaj do të vazhdojë…

Henderson: Roxhers është një trajner fantastik

Mesfushori i ekipit të Liverpulit nuk i kursen lëvdatat për trajnerin Brendan Roxhers pavarësisht paraqitjeve që ekipi ka shfaqur këtë sezon. Ai ka thënë se Roxhers është një nga trajnerët më të mirë në botë dhe këtë gjë e ka treguar që në…

Kavani drejt Arsenalit ?

Arsenali i Arsen Vengerit mund të përforcohet me një sulmues klasi në këtë merkato dimërore. Bëhet fjalë për uruguajanin e PSG-së, Edison Kavani. Mediat franceze raportojnë se sulmuesi nuk është përfshirë në listën e stërvitjeve të dimrit…

Benzema largohet për … Falcaon?!

Kur një lojtar është i pakënaqur me klubin e vet aktual, edhe mund të largohet. Kjo mund të ndodhë te Manchester United, në funksion të Real Madridit. Sipas së përditshmes angleze "Daily Star", mësojmë se Real Madridi është i gatshëm të…

Rakitiç: Ronaldo i shkëlqyer, por Messi …

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka pranuar se Cristiano Ronaldo ka kaluar një vit fenomenal gjatë 2014-s, por shoku i tij i skuadrës, Lionel Messi, është diçka krejt tjetër, një talent unik. Është vetëm një lojtar, i cili është në…

Shprehjet më të papara në futboll për vitin 2014

Sajti më i madh i futbollit në botë, "Goal.com" ka bërë një shkrim për shprehjet më të bukura nga bota e futbollit që u thanë nga personazhe si trajnerë, presidentë klubesh apo lojtarë në vitin e kaluar, 2014. Më interesantet vijnë…

Ja dëshirat e Ancelottit për vitin 2015

Real Madridi ishte i pandashëm në vitin 2014. Ekipi nga "Santiago Bernabeu" fitoi katër trofe të rëndësishëm: Ligën e Kampionëve, Superkupën e Europës, Kupën e Botës për klube dhe Copa del Rey. Megjithatë, ish-trajneri i Milanit, Chelseas…

Tevez shokon Juven: S’dua të rinovoj

Sulmuesi argjentinas i Juventusit, Carlo Tevez, ka hedhur poshtë mundësinë për ta vazhduar kontratën me Juventusin. Tevez deklaroi se për momentin nuk ndihet se është gati për të vazhduar me bardhezinjtë, pavarësisht sukseseve (është…