Guardiola pranon fajet për Wolfsburgun

“E premtja e zezë” në Volfsburg është ende refren i diskutimeve te Bajerni. Kampionët e Gjermanisë pësuan disfatë nga “Ujqërit”, duke humbur 4-1. Që nga viti 2009, Bajerni nuk ka humbur ndonjëherë më thellë në Bundesligë. Madje, mediet…

Kukësi pa katër titullari, Shaqiri ul euforinë në skuadër!

Erjon SALIU Kukësi, dje u ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjen që do të zhvillojë sot në stadiumin “Zeqir Ymeri” me ekipin e Elbasanit, që ndodhet në fundin e klasifikimit të Superligës. Kuksianët e trajnerit Artim Shaqiri,…

Shtyhet vendimi i Etikës

Komisioni Etikës sërish nuk mori një vendim lidhur me ndeshjet e javës së 19-të të Kategorisë Superiore pasi për shkak të dosjeve voluminoze mbi ndeshjen Teuta-Flamurtari, shtyu gjithcka për në mbledhjen e datës 4 shkurt. I mbledhur për të…

Pejiç: I kaloj 20 golat, s’më intereson Skënderbeu!

Erjon SALIU Kukësi duket me hap kampioni. Skuadra e Artim Shaqirit iu fal këmbëve të Pero Pejiçit për të siguruar fitoren e dytë të vitit 2015 dhe të pestën rresht në kampionat duke mos lëshuar terren ndaj kundërshtarëve në…

Vila e Rrahmani, pikat kyçe të fundjavës së Partizanit

Emiljano Vila dhe Amir Rrahmani janë dy notat më pozitive të Partizanit në transfertën e Fierit. Dy gola nga lojtarët tek të cilët trajneri Duro ka mbështetur projektin e tij. Ata tashmë kërkojnë të shikojnë vetëm përpara sepse rrjetat…

Zbulohet sozia e Peterit, quhet Jamiu Olalekan

Fatjon Rupi   Vetëm një ditë më parë, presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, bëri me dije se ka siguruar edhe një blerjeje të fundit në mërkaton e dimrit. Pezullimi i Peter Olayinkës ditë më parë bëri që ai të vraponte për të afruar…

Anderson largohet nga Junajtid

Trajneri Luis Van Gal po e pastron grupin e futbollsitëve nga lojtarët që nuk i nevojiten. Pjesë e këtyre futbollistëve është bërë edhe mesfushori brazilian Anderson. Sipas mediave britanike, mesfushori do të nënshkruajë me Internacional në…

Drogba: Do vazhdoj me Çelsin

Sulmuesi Didier Drogba është përfolur kohët e fundit se ai do t'i bashkohet stafit teknik të londinezëve pasi nuk po gjen hapësira loje në ekipin e Murinjos. Megjithatë Drogba i hedh poshtë këto spekulime duke thënë: "Mua më pëlqen…

Januzaj nuk lëviz nga Junajtid

media britanike, BBc Sport, ka zbuluar nëpërmjet burimeve të saj pranë klubit të drejtuar nga Van Gal se Adnan Januzaj nuk do të largohet në kë sezon nga Junajtid. Sipas këtij burimi, Januzaj e ka bindur Van Galin që ta mbajë në Old…

Menaxheri i Seferit: Humbje me nder

Menaxheri i boksierit shqiptar Nuri Seferi, ka bërë një postim në rrjetet sociale ku ka komentuar humbjen e Nuriut përballë boksierit polak Glovacki. Ai tha se humbja është pjesë e sportit. Për të e rëndësishme është që Nuriu humbi me nder…

Ozil po rikthehet

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, duket se po rikthehet në formën e tij më të mirë. Në takimin e djeshëm në Premier Ligë ndaj Aston Vilës ai shënoi një gol dhe dhuroi një asist. Mbas ndeshjes, trajneri Arsen Venger thurri lëvdata për të.…

Shnajder tek Junajtid në limitet e merkatos?

Dita e sotme është gjithashtu edhe dita e fundit e merkatos dimërore. Mediat britanike kanë raportuar se Mançester Junajtid pritet që në ditën e sotme të transferojë në Old Trafford mesfushorin holandez Uesli Shnajder. Trajneri Van Gal ka…

Grabitësit sulmojnë shtëpinë e Di Marias

Mediat britanike kanë rapotuar se në familjen e futbollistit të Mançester Junajtid, Angel Di Maria, ka ndodhur një ngjarje që e ka prishur qetësinë e saj. Disa hajdutë kanë tentuar të plaçkitin shtëpinë e argjentinasit, por alarmi i…

Lampard: Me Murinjon, asnjë hatërmbetje

Frank Lampard hedh poshtë në mënyrë kategorike zërat për një prishje të marrëdhënieve mes tij dhe trajnerit të Chelseat, Jose Morinho, pas transferimit të shumëpërfolur te Manchester City gjatë verës së kaluar. 36-vjecari, i cili ka shënuar…

Çerekfinalet e Kupës rrezikohen nga moti i keq

Ndeshjet e para të cerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë rrezikojnë të mos zhvillohen këtë mesjavë për shkak të kushteve të këqija atmosferike në vendin tonë. Në Federatën Shqiptare të Futbollit bëjnë të ditur se janë marrë masat e duhura që…

Çani tek Lids për 600 mijë €

Leeds United mposht konkurrencën e Barit për kartonit e Edgar Canit. Sulmuesi shqiptar ka vendosur ta vijojë karrierën në Angli në Championship, në klubin që drejtohet nga italiani Massimo Cellino. Edhe pse fillimisht u fol për një…

Sefa vlerëson Kupën e Shqipërisë

Jetmir Sefa e nisi karrieren e tij si nje premtim i madh per Tiranen, por ne veren e 2010 mesfushori zgjodhi te largohej nga bardheblute, per te nisur, ndoshta pa e ditur nje tur ne disa skuadra te vendit. Ne planin personal koleksionoi nje…

Milani, me një mungesë kryesore ndaj Juves

Skuadra e Milanit nuk mund të mbështetet në shërbimet e Ignazio Abate për dy javët e ardhshme. Mbrojtësi italian humbi edhe ndeshjen e djeshme ndaj Parmas, ku "Kuqezinjtë" arritën fitore me rezultat 3-1. Milani në faqen zyrtare ka njoftuar…

Juventusi zyrtarizon lojtarin e ri

Tashmë është zyrtare: Skuadra e Juventusit ka huazuar Alessandro Matrin nga skuadra e Milanit deri në fundin e këtij sezoni. Kampionët e Italisë kanë forcuar repartin e tyre ofensiv, pasi Sebastian Giovinco do të luajë te skuadra e…

Henri: Kuadrado do të shkëlqejë me Çelsin

Tierri Henri beson se Huan Kuadrado do të jetë shkëlqejë tek Çelsi, pasi anësori i Fiorentinës pritet të kompletojë shumë shpejtë transferimin në “Stamford Bridge” për 33 milionë euro. Trajneri i Fiorentinës, Vinçenco Montela, ka konfirmuar…

Kosta: Luaj rëndë, por s’dua të dëmtoj njeri

Sulmuesi i Çelsit, Diego Kosta, ka pranuar se ai nuk është “engjëll” në fushë, por ka thënë se asnjëherë nuk e ka për qëllim që të lëndojë lojtarët tjerë. Sulmuesi 26-vjeçar është dënuar së fundmi me tri ndeshje pezullim, pasi gjatë…

Benzema: Duhet të kemi më shumë kujdes

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka kërkuar nga bashkëlojtarët e tij që të jenë më të kujdesshëm për të mos pranuar gola të hershëm, sikur në ndeshjen ndaj Real Sociedadit, në të cilën u rikthyen nga disavantazhi për ta fituar…

Ramos jep deklarata “dashurie”

Kampionati Spanjoll është njëri ndër kampionatet më të bukura në botë, ku shumë mbrojtës kanë arritur të shënojnë një numër të madh të golave dhe të futen në historinë e kësaj gare. Legjenda e njohur, Fernando Hierro është mbrojtësi që ka…

Santon mund të kthehet tek Interi

Bisedimet e nisura dje mes Interit dhe Njukasëllit janë duke vazhduar lidhur me rikthimin e Davide Santon në klubin zikaltër. Sipas raportimeve më të fundit të mediave italiane, Interi është interesuar për një huazim me të drejtën e…

Klop: S’dua spektakël, luftojmë për mbijetesë

Kritikat për trajnerin e Dortmundit, Jyrgen Klop, duket se nuk do të përfundojnë kurrë. Skuadra e tij nuk fitoi dot ndaj Leverkusenit në ndeshjen e javës së 18-të të Bundesligës, por as nuk humbi. Ndeshja përfundoi 0-0 dhe menjëherë Klop…

Bayerni “rrafshon” Wolfsburgun si Dortmundin?!

Pas fitores 4-1 të Volfsburgut ndaj Bajernit të premten, mediet gjermane kanë nxituar të quajnë skuadrën e “Ujqërve” si Dortmundin e radhës në Gjermani. Gazeta “Bild” madje e ka tepruar pak, duke “parashikuar” se – pas kësaj…

Hicfeld “fton” Xhakën në Mynih: Është si Shaqiri!

Bajerni e largoi një lojtar me origjinë shqiptare (Xherdan Shaqirin), por mund të afrojë një tjetër. Bëhet fjalë për mesfushorin e Borusia M’Gladbahut, Granit Xhaka, destinacioni i ardhshëm i të cilit mund të jetë Mynihu. Këtë e…

Tirana fikson formacionin ndaj Apolonisë

Duket se nuk ka dilema për mënyrën se si do të luajë Tirana në takimin e së mërkurës ndaj Apolonisë. Trajneri Magani ka fiksuar dje formacionin, edhe pse ka ende kohë deri në startin e ndeshjes ndaj fierakëve. Në seancën e djeshme…

Laçi, dy supersfida brenda javës

Laçi ka pushuar dje pas barazimit të arritur në Korçë përballë Skëndërbeut vendas, ndërkohë që sot do të rikthehet përsëri në stërvitje për të nisur përgatitjet anti-Partizan. Dy sfidat e sezonit për kurbinasit do të luhen këtë javë. Të…

Ja dy lojtarët që refuzuan “demat”

Më herët drejtuesit e Partizanit kanë arritur një akord paraprak me dy sulmues të tjerë, të cilët në momentet e fundit nuk kanë pranuar të ishin pjesë e Partizanit. I pari ka qenë Darvydaz Sernaz, i cili kishte qenë pjesë e Kombëtares së…

Dukanoviç, Partizani federon sulmuesin malazez 22-vjeçar

Në limitet e merkatos skuadra e Partizanit ka federuar një sulmues të ri, i cili edhe pse zyrtarisht është pjesë e të kuqve mund të largohet sërish në rast se nuk bind trajnerin Duro. Nenad Dukanoviç, 22-vjeçari që vjen nga…

Alegri sheh gotën gjysmë plot: Rrezikuam humbjen

Një barazim në Udine që ka shijen e hidhur dhe një arratisje e munguar: rast për t’u shkëputur akoma më shumë nga skuadra e Romës, pavarësisht se impenjimi në “Friuli” nuk ishte nga më të lehtit. Juventusi i Masimiliano Alegrit nuk arrin që…

2 klube të Serisë A mbas Abrashit

Amir Abrashi mund të jetë lojtari i ardhshëm i kombëtares që mund të luajë në Serinë A. Futbollisti i përfaqësueses është vënë në shënjestrën e dy skuadrave të mëdha italiane. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, Cagliari dhe Chievo…

Flamurtari do të përforcohet më vllain e Muntarit në verë

Flamurtari bën një tjetër goditje në merkato, vetëm se këtë herë për në verë. Klubi vlonjat bëri të ditur se do të firmosë në merkaton e verës me ganezin Sulley Muniru, që aktualisht aktivizohet në skuadrën rumune të Cluj. Fillimisht u fol…

Rëndësia e sulmuesve në Superiore

Ne nje kampionat te luftuar ku beteja per titullin zhvillohet ne nje korsi katershe ku parakalimet jane te perjavshme, merr gjithnjë e më tepër peshë roli I një bomberi. 2015 konfirmon trendin pozitiv të skuadrave që e kanë në gjirin e…