Messi: Synimi im, të rigjeja Leon e vjetër

Forma e jashtëzakonshme e Lionel Mesit me Barcelonën më në fund është shpjeguar nga ai vetë. Ylli argjentinas ka zbuluar si e ka motivuar veten për të rigjetur formën e tij të dikurshme. Sipas tij, ai ka sfiduar veten që të përmirësojë…

Celtic – Inter, formacionet zyrtare

Celtic: Gordon; Matthews, Denayer, van Dijk, Izaguirre; Brown, Bitton; Mackay-Steven, Johansen, Armstrong; Griffiths. Inter: Carrizo; Campagnaro, Ranocchia, Juan Jesus, Santon; Medel, Guarin, Kuzmanovic; Shaqiri; Palacio, Icardi.

Liverpool – Besiktas, formacionet zyrtare

Liverpool: Mignolet, Can, Skrtel, Sakho, Allen, Henderson, Moreno, Ibe, Coutinho, Lallana, Sturridge. Besiktas: Cenk, Serdar, Ersan, Franco, Motta, Olcay, Veli, Hutchinson, Gokhan, Sosa, Demba Ba.

Derbi Tirana-Partizani, të premten në 18:00

Është zyrtare. Tirana-Partizani do të luhet ditën e premte, më datë 27 shkurt në orën 18:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin “Qemal Stafa”. Derbi i tretë për këtë sezon do të luhet javën e ardhshme, këtë herë jo në fundjavë, as në fillim…

Ja si po ndryshon “Selman Stërmasi”

Së shpejti kryeqyteti do të ketë në funksionim edhe stadiumin “Selman Stërmasi”. Prej disa javësh vijon puna në këtë impiant, që do të jetë “shtëpia” e skuadrës së Tiranës. Sipas informacionit të dhënë nga ana e zyrës për shtyp e klubit…

Torino lë të lirë Migjen Bashën

Migjen Basha nuk do të jetë më pjesë e Torinos. Kjo të paktën sipas asaj që raportojnë mediet italiane, të cilat shkruajnë se klubi “granata” nuk do t’i ofrojë mesfushorit kosovar rinovim të kontratës, duke e lënë të lirë lojtarin në fund…

Halili “i përgjigjet” Takajt

Pas deklaratës së presidentit të Skënderbeut, Ardjan Takajt, se tashmë Kukësi duhet t’u hapë krahun kampionëve në fuqi, vjen kundërpërgjigjja e parë nga kampi i skuadrës veriore. Argent Halili, portieri i Kukësit është ai që thumbon në…

Faqja zyrtare e Partizanit, vazhdon “pastrimi”

Qetësia në “shtëpinë” e kuqe duket ende larg. Pas eliminimit në Kupë ndaj Laçit, sfidë e luajtur dje në orën 14:00, Partizani u akuzua se kishte toleruar në këtë kompeticion, ndërsa reagimet më të mëdha ishin nga ana e tifozëve të skuadrës…

Komisioni i Disiplinës, vendimet

Komisioni i Disiplinës së FSHF-së ka dhënë sot vendimet në lidhje me problematikat e kësaj jave që sapo lamë pas në sfidat e kategorive të kampionatit. Në këto vendime bie në sy fakti që nuk ka asnjë dënim për skuadrat e Superligës, ndërsa…

Dilema, Shërimi i Schumacherit i pasigurt

Kampioni i shtatëfishtë i Formula 1 ende po mjekohet nga dëmtimi i rëndë në kokë që mori në fundin e vitit 2013, kur kishte shkuar për të bërë ski. Periudha e rikuperimit po shkon ngadalë dhe shanset për shërim janë gjithnjë e më…

Sigal Prishtina “hakmerret” ndaj Sutjeskës

  Skuadra kosovare fitoi 99-92 me malazezët ndeshjen e vlefshme për Ligën Ballkanike në basketboll për meshkuj   Florian Behlula   Sigal Prishtina – Sutjeska 99-92 (14-23, 24-24, 31-22, 30-23) Shikues: 2000…

Abrashi e konfirmon: Verderi mundësi e mirë

Mesfushori i Grasshoper, për “Telegrafin”, konfirmon largimin në verë nga Zvicra, në një tjetër kampionat: “Pas pesë vjetësh, ka ardhur koha të bëj hapin cilësor. Ja ekipet që kanë shfaqur interes” Futbollisti i…

Vajushi prezantohet te Kievo: Eden Hazard, frymëzimi im!

Me fanelën me nr.11, talenti shkodran ka dhënë konferencën e parë për shtyp: “Këtu falë edhe mbështetjes së prindërve. Më pëlqejnë driblimet dhe asistet, por sa e vështirë Seria A” Anton Cicani Idhulli i tij ka një…

Mërgjyshi e pranon: Tirana ishte më lart

Fitorja e Tiranës ndaj Apolonisë nuk ka lënë asnjë dyshim edhe te trajneri i skuadrës fierake, i cili pas përfundimit të takimit e ka pranuar supermacinë e kundërshtarit dhe faktin se të tijtë u ndëshkuan pas disa gabimeve…

Kastrioti, katër titullarë në dyshim ndaj Burrelit

Skuadra krutane, po vijon përgatitjet në qendrën stërvitore në Yrshek, për ndeshjen e radhës ndaj Burrelit, që do të zhvillohet këtë fundjavë në stadiumin “Liri Ballabani”. Situata nuk duket aq e mirë te skuadra e Rustamit, pasi…

Magani: Partizanin s’e kemi rival

Fitorja 3-0 e Tiranës në Fier ndaj Apolonisë u duk se ishte e papritur edhe për trajnerin e Tiranës Gugash Magani, i cili pas kualifikimit të bardhebluve deklaroi: “Vinim pas një rezultati që na e ndërlikonte kualifikimin. Nuk e…

Besëlidhja, rikthehet Bajiç: Meritojmë më shumë!

Bernard GJIKOLAJ Nën drejtimin e trajnerit Ritvan Kulli Besëlidhja vijon stërvitjen në kuadër të sfidës anti-Besë që do të luhet të shtunën në stadiumin “Besëlidhja”. Në këtë sfidë testi një paraqitje premtuese bëri edhe…

Selaci “kyç” portën: Kamzën e thyejmë!

Për lojtarët e skuadrës së Ilirisë, po përgatitet pa eufori ndeshja e radhës në shtëpi ndaj Kamzës, ku pa asnjë mëdyshje do të synohet fitorja e ndeshjes. “Gardiani” i Ilirisë, Elidon Selaci, ka garantuar se tre pikët do të…

Greca: Tërbuni s’e lëshon kreun

Tërbuni po vazhdon me ritëm të lartë përgatitjet për sfidën e radhës me skuadrën e Adës. Në një ndeshje mjaft delikate, pas fitores bindëse me Burrelin, skuadra e trajnerit Elvis Plori, do të synojë edhe 3 pikët me velipojakët, në…

Turhani: Me Dinamon na duhen patjetër 3 pikët

Peqinasit do të rikthehen të luajnë edhe këtë fundjavë në shtëpi dhe përballë do të kenë ekipin e Dinamos. Për mbrojtësin e qendrës, elbasanasin Xhulian Turhani, sfida do të jetë shumë e vështirë por jo e pamundur. Turhani, beson…

Naftëtari, premio speciale për të mposhtur Luftëtarin

Ndeshja ndaj Luftëtarit shihet edhe si një finale e parakohshme në qytetin e Kuçovës, ku janë disa biznesmenë të njohur vendas, që po stimulojnë skuadrën e tyre, vetëm për të marrë 3 pikët,. Madje edhe vetë kryebashkiaku Bardhyl…

Luftëtari, Devolli ka dyshime për 11-shen!

Gëzim BEQIRI Në kuadrin e përgatitjeve që po bën skuadra e Luftëtarit për ndeshjen e kësaj jave ndaj Naftëtarit në Kuçovë, në stërvitjen e ditës së djeshme,trajneri Bledar Devolli, ka zhvilluar një ndeshje kontrolli, për të…

Sopoti, lojtarët marrin rrogat

Ekipi i Sopotit është duke u stërvitur maksimalisht për sidën e së shtunës që do ta luajë në Pogradec, ndërkohë që dje lojtarët kanë marrë edhe rrogat. Nuk dihet se bëhet fjalë për një apo të dy muajt, megjithatë duket sikur në…

Në Sarandë organizohen tifozët

Tifozët e Butrintit janë organizuar për ndeshjen e radhës me Lushnjën, madje ata pritet që të jenë të shumtë. Klubi ka vënë në dispozicion edhe autobusë, madje pritet që një numër i madh ultrasit të mos mungojnë dhe të mbështesin…

Tomori ka konkurrencë për 11-shen

Sipas asaj që është prezantuar gjatë ditës së mërkurë pasdite në ambientet e stadiumit "Tomori" ku dhe është zhvilluar ndeshja e kontrollit midis dy skuadrave A dhe B të së njëjtës “familje”, ka rënë në sy një luftë e vërtetë…

Kuçi bën “digë në mbrojtje” te Bylisi

Vlonjati i talentuar i mbrojtjes ballshiote është i bindur për fitoren e radhës ndaj beratasve Ergys Kuçi, një nga pikat e forta të mbrojtjes së Bylisit, në këto dy ndeshjet e para të Vitit 2015, ka treguar rritje të…

Shaqiri: Më pëlqyen të rinjtë e Vllaznisë!

Për sa i përket Kukësit, trajneri Shaqiri justifikoi mungesën e Pejiç me nevojën e pushimit të sulmuesit në optikën e një kampionati të gjatë, ndërsa komentoi edhe mungesën e golit: “Vllaznia tregoi që ka një grup të ri që do të…

Raineri: Dorëheqje?! Po meritat e mia…

Trajneri u kundërpërgjigjet dashakeqësve: Ekipin e mora me probleme de e çova deri në çerekfinalet e Kupës, por po aktivizoj aq shumë të rinj sa askush në këto vitet e fundit! Italiani Raineri radhit arritjet në stol duke ju…

Malindi: Jetike me Flamurtarin, tri pikët me ço kusht

Sulmuesi i verdhebluve, Enco Malindi, e konsideron vendimtare ndeshjen e radhës, ku fitorja do të kishte vlera të mëdha për objektivin e mbijetesës Mariglen Miraka Elbasani është duke punuar shumë seriozisht për ndeshjen e…

Sezoni i dështuar? Partizani humbet të gjitha

Heshtje varri dhe tifozë të revoltuar: Partizani do ta mbyllë sezonin pa objektiva. Klubi fshin çdo koment nga faqja e “Facebook”-ut Fation Kodra Humbja e pabesueshme e Partizanit në Kupën e Shqipërisë përballë Laçit dhe…

Ramela: Të mendojmë për të ardhmen

Nëse vlonjatët do të eliminoheshin edhe nga Kupa, objektivat do të merrnin fund për këtë sezon dhe diçka e tillë ndodhi dje, teksa Flamurtari u mposht 3-1 në Korçë. Pas kësaj humbjeje, italiani i stolit vlonjat, Ernestino Ramela,…

Shkëmbi: Goli më i bukur, të hënë jam në tribunën D1

Ka shënuar një gol të mrekullueshëm, të rrallë. Në minutën e 90-të, kapiteni Bledi Shkëmbi ka gjuajtur saktë nga rreth 50 metra një top, që nuk ishte rënë ende në tokë. “Në atë moment mendova ta gjuaja menjëherë topin, sepse Lika…

Takaj: I ndezëm “motorët”, Kukësi të hapë “krahun”

Pas kalimit të skuadrës së tij në gjysmëfinale, presidenti është dukur në delir: “Ishte thjesht një “nxemje”, Kukësi të bëhet gati për humbje të hënën” Skënderbeu ka mposhtur Flamurtarin me tre gola të shënuar dhe fitorja dhe…

Pique ndihmon gruan e aksidentuar, por … thirret në Polici

Nga "djall", në "engjëll". Gerard Pique ka kaluar një metamorfozë të çuditshme në ditët e fundit, duke vuajtur shndërrimin e tij të fundit me një orvatje drejt Policisë.  Mbrojtësi i Barcelonës këtë të mërkurë bëri qytetarin e mirë duke…

Balaj shënon sërish: Radhën e ka Cikalleshi

Sulmuesi shkodran ka gjetur golin e parë në kampionat me Rijekën, në suksesin 3-0 ndaj Hajdukut. Përballja e radhës, derbi kuqezi në Split: Sdua të ndalem, kemi ekip super Anton Cicani Ky është vetëm aperitivi, kishte deklaruar Bekim…

Barcelona “shpik” klauzolën “Champions”

Dihet botërisht se klubi i Barcelonës nuk mund ta shfaqë madhështinë dhe forcën e vet në merkaton e verës, për shkak se FIFA e ka dënuar me moskryerjen e asnjë transferimi deri në janar të vitit të ardhshëm, por katalanasit po mendojnë për…

Pepe: Ronaldo, i lumtur si gjithmonë

Pas rreth pesë orësh "shterpësi", Cristiano Ronaldo dje u rikthye drejt shënimit të golave, duke qenë autor i golit të parë të Real Madridit ndaj Schalkes në ndeshjen e 1/8-ave në Champions League. Shoku i tij i skuadrës, Pepe, ka siguruar…

Cavani ka dy fjalë për Suarezin

Aventura e Luis Suarezit te Barcelona veçse po bëhet pozitive, por duhet pranuar se deri tani uruguaiani ka vuajtur për t'iu përshtuar sistemit katalanas. Kështu, një shok skuadre i kombëtares e ka mbështetur nga larg ish-sulmuesin e…

Van Gaal telefonoi Reusin, ja reagimi

Ndodh edhe kështu. Ylli i Dortmundit, Marco Reus, nuk dëshiron asnjë kontakt me klub tjetër përveç atij verdhezi për të folur për të ardhmen e tij. E përditshmja gjermane "Bild" raporton se mesfushori gjerman i ka mbyllur telefonin…