Gashi nuk mjafton për Bazelin

Sulmuesi i kombëtares shqiptare rihapi ndeshjen në minutën e 71-të pasi Jang Bojs ishte në avantazh të trefishtë,  por goli i sulmuesit kuqezi nuk shmangu dot humbjen 2-4 të ekipit të tij. Shkëlzen Gashi gjen sërish rrugën e…

Autobusë falas për tifozët e Kukësit drejt Korçës

Drejtuesit e skuadrës së Kukësit janë munduar që në ndeshjen ndaj Skënderbeut ekipit të tyre të mos i mungojë asgjë, edhe tifozët. Kështu nga Kukësi, do të niset sot një autobus falas i vendosur nga Bashkim Gjoka. Mjeti do të niset nga…

Shaqiri: Titulli nuk vendoset në këtë ndeshje

Trajneri i Kukësit: Është ende herët për trofeun, Replikat mes presidentëve nuk ndikojnë aspak në ekip Për trajnerin e skuadrës së Kukësit, Artim Shaqirin ndeshja e sotme ndaj Skënderbeut do të jetë mjaft e vështirë, megjithatë…

Erë e fortë dhe shira, ja si mund të luhet kryesfida

Leonard TREBICKA Nëse ka një minus të madh kryendeshja e javës së 23-të të Superligës, ajo mes Skënderbeut dhe Kukësit, padyshim që është era e ftohtë dhe reshjet e shiut që kanë filluar qysh dje në qytetin juglindor. Sinoptikanët…

Thirrje me megafon, shitje rekord të biletave në Korçë

Leonard TREBICKA Edhe dje, madje deri në orët e mesnatës, shoqata e tifozerisë korçare ka qenë e organizuar nëpërmjet organizimit që ka bërë, teksa disa makina me megafon, kanë vijuar të shpërndajnë lajmin në lidhje me ndeshjen e sotme…

Takaj takon kampionët, “adrenalina” në maksimum

Leonard Trebicka Dje në Korçë ka mbërritur qysh në orët e mesditës presidenti i kampionëve Ardjan Takaj. Ka mbërritur më shpejt se herët e tjera në këtë prag-ndeshje për faktin se një takim si ky, jo vetëm për “bosin”, por për…

Josa: Po mendoj vetëm fitoren e Skënderbeut

Trajneri deklaron se Kukësi luan për dy rezultatet sot në Korçë, ndërkohë që skuadra e tij ka vetëm një alternativë, trepikëshin Leonard Trebicka “Mbrëmjen e nesërme (sotme) e mendoj thjesht sikur do të luhet edhe…

Nëse fiton sot, Skënderbeu për herë të parë në krye

Kampionët mund të marrin për herë të parë pas 23 javësh komandën e Superligës Leonard Trebicka Nëse ka një ditë të madhe që në Korçë mezi e kanë pritur, padyshim që është kjo e sotmja që sjell sfidën Skënderbeu-Kukësi.…

“Vazhdo kështu, ke këmbë super!”

Biseda mes Pep Guardiolës dhe Alban Mehës ka qenë një nga kuriozitetet për të gjithë, duke qenë se pikërisht mesfushori shqiptar ishte më i rrezikshmi për Paderbornin në një sfidë pa histori, të fituar 6-0 nga Bajerni.…

Ramella: Mungesat ndikuan në lojën tonë

Edhe spe mori 3 pikët në transfertë me Elbasanin, trajneri i Flamurtarit, Ernestino Ramella, nuk duket i kënaqur me lojën e zhvilluar nga skuadra e tij. “Jam i kënaqur me fitoren, por jo me lojën, pasi nuk treguam atë që duhet në…

Elbasani bën lojën, Flamurtari fiton ndeshjen  

Buval në minutën e fundit të takimit i jep 3 pikët vlonjatëve në transfertë me verdheblutë   Mariglen Miraka   Elbasani - Flamurtari 0-1 Elbasani: Ruçi, Kaçuli, Dosti, Jaupi, Musta, Gava, Agboyi, Toçi, Lamçja (Luta…

Biturku: Teuta lufton për mbijetesë

Drejtori Teknik pranon disfatën me të kuqtë dhe kërkon më shumë në të ardhmen Për Drejtorin Teknik i Teutës, Ilir Bitrukun, humbja ndaj Partizani nuk është dramë. “Mendoj që të zhgënjyer duhet të ishim pas ndeshjes…

Dalipi: Tifozët forca jonë, i mirëpresim

Zv.trajneri i të kuqve ka folur për mediat pas fitores me Teutën Klevis Dalipi, zv.trajneri i skuadrës së Partizanit ka dalë dje para mediave duke analizuar ndeshjen ndaj Teutës, ndërsa nuk ka komentuar përplasjet…

Fshihet Duro, nuk del në konferencën për shtyp

Prononcimi i trajnerit të Partizanit pritej me shumë interes, apo i ka preferuar të vazhdojë heshtjen Ka qenë i shigjetuar nga tifozeria, e cila i ka kërkuar edhe dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës,…

Tifozët e kuq, një javë “paqe” me klubin

Ultrasit do të mbajnë qëndrimin e tyre në derbin me Tiranën, ku pritet të jenë të shumtë Duket se kjo do të jete java e “paqes” mes “Guerrils” dhe klubit të kuq, pas një jave shumë të ngarkuar, pas…

Partizani fiton në heshtjen e stadiumit

Të kuqtë kanë mposhtur bindshëm Teutën në stadiumin “Loni Papuçiu” të Fierit, ndërsa tifozët numëroheshin me gishta Armand Halili Partizani nuk e ka prishur traditën dhe ka arritur të marrë një trepikësh deri diku të lehtë në…

Cungu: Të vazhdojmë kështu për Europën

“Falënderoj djemtë për karakterin që po tregojnë” Trajneri Armando Cungu, gjatë gjithë takimit ka qëndruar në këmbë duke motivuar dhe instruktuar lojtarët e tij. Në mungesë të tifozëve, motivimi ishte disi më i vështirë për…

Stivi Frashëri dhe “fenomeni” Laç

Tirana kishte pesë takime radhazi që nuk njihte as shijen e barazimit e as atë të humbjes. Mirëpo, dje përballë Laçit është ndalur, madje me një humbje të thellë 3-0. Përpos disfatës, dje spikati portieri bardheblu, Stivi…

Magani: Humbëm vetëm një betejë

Trajneri i bardhebluve: “Skuadra u shthur pas pësimit të golit të parë” Pas përfundimit të takimit, Gugash Magani sigurisht që ishte tepër i mërzitur nga rezultati që djemtë e tij arritën  dje përballë Laçit.…

Personazhi/ Meto i “çmend” të gjithë

Agim Meto është padyshim lojtar i momentin, jo vetëm në skuadrën kurbinase por edhe në kampionatin shqiptar. U largua nga Flamurtari, si një lojtar zëvendësues dhe në Laç ka rigjetur vetveten. Plotë pesë gola për mesfushorin…

Laçi asfalton Tiranën

LAÇI – TIRANA 3-0 Shësues: Sefgjini 23? Sheta 41? Meto 82? LAÇI: Vujadinoviç, Teqja, Sheta, Buljan, Çela, Meto, Sefgjini, Zefi, Veliaj (Haliti 85'), Cetkoviç (Musatafa 68'), James (Mitraj 78') Trajner: A. Cungu TIRANA: Frashëri, Muça,…

30 kuriozitete për Manuel Neuerin

Është portieri më i mirë në botë. Të gjithë e adhurojnë dhe sidomos prej aftësive specifike që ka me topin. Manuel Neuer, gjigandi gjerman tashmë kampion bote, gëzon simpatinë e të gjithëve, por ka plot "të fshehta" ose thjesht kuriozitete.…

Mourinho: E çuditshme si Arsenali është aq … poshtë!

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho, ka deklaruar se Arsenali duhet të ishte duke luftuar për titull duke marë parasysh lojtarët që ka. ''Arsenal? Nuk e kuptoj se pse ata nuk janë nënjë pozicion si ne apo Manchester City, sepse unë e pëlqej…

Pelegrini: Shpresoj ta mbyllim me 11 lojtar kundër Barcelonës

Manuel Pelegrini në stilin e Zhoze Murinjos. Në prag të sfidës ndaj Barcelonës në Champions League trajneri i Mançester Sitit ka kopjuar kolegun e tij te Çelsi. Në kohën kur “Special One” drejtonte Realin e Madridit përpara një sfide ndaj…

Figo: Ronaldo është thjesht një njeri

Legjenda e futbollit botëror, Luis Figo, ka thënë se Ronaldo është vetëm një njeri dhe njerëzit nuk duhet të presin nga ai që të shënojë gola në çdo ndeshje. “Mua më pëlqen që të jem afër tij kur ai është në kohë të vështira”, tha Figo për…

Simeone: Po përpiqemi të vazhdojmë projektin

Trajneri i Atletiko Madridit, Diego Simeone, ka konfirmuar se është në bisedime me klubin për të rinovuar kontratën. Ishte spekuluar se edhe më herët trajnerit argjentinas i është ofruar rinovimi i kontratës me klubin madrilen, ndërsa tani…

Adriano shkon te Liverpuli për 7 milionë paund?

Barcelonës mund t’i largohet një mbrojtës. “The Sunday People” ka raportuar se Liverpuli është duke e vëzhguar me kujdes situatën e Adrianos te skuadra katalanase. “The Reds” besojnë se një ofertë prej 7 milionë paundësh do të ishte e…

“PSG-ja, klubi që do ta kënaqte Leo Mesin”

Spekulimet për të ardhmen e afërt të Lionel Mesit nuk kanw tw sosur dhe duken të përditshme tashmw, por duket i çuditshwm fakti qw diskutohet shumw rreth kwsaj teme pikërisht kur Barcelona pwson ndonjë humbje apo barazon me ndonjë skuadër…

Benzema dhe Ronaldo shkëpusin Realin me 4 pikë

Real Madridi rikonfirmon fuqinë e jashtëzakonshme, duke mardhuar drejt fitoreve dhe mbase drejt një rekordi të ri. Elçe dje iu dorëzua liderëve të kampionatit spanjoll në stadiumin e vet, “Estadio Manuel Martinez Valero”. Vendësit humbën…

Tifozët blof me trajnerin Duro: Fajin e ka presidenca

Duket se deklarata e parë e tifozëve të Partizanit që kërkonin largimin e trajnerit Shpëtim Duro ka qenë thjesht një blof. Kjo për të vërtetuar se cilët ishin fajtorët e vërtetë sipas tyre të Eliminimit të të kuqve nga Kupa. Këtë ide,…

Lewandowski: Nuk kam asnjë problem me Pepin

Robert Levandovski e shijoi pafund fundjavën e shkuar, duke shënuar dy gola kundër Paderbornit. U duk sikur e zgjidhi problemin e mospësimit të golave, pasi prej javësh 26-vjeçari ka tentuar të “çlirohet”. Pas ndeshjes ai u shpreh se nuk ka…

Balaj shënon për Rijekën ndaj RNK Split

Bekim Balaj ka realizuar për Rijekën në takimin kundër RNK Splitit të Sokol Cikalleshit. Sfida është duke u zhvilluar momentalisht dhe po luhet minuta e 61-të, ndërsa sulmuesi shkodran ka shënuar në minutën e 56-të. Ky është goli i dytë për…

Biturku nuk çuditet: Humbëm ndaj Partizanit

Teuta duket se nuk po del dot nga kriza e rezultateve. Humbja e një jave më parë ndaj Elbasanit u pasua nga disfata e sotme kundër Partizanit, ndërsa Drejtori Teknik i durrsakëve u shpreh: "Të zhgënjyer ishim pas ndeshjes me Elbasanin, por…

Festë te Laçi, Cungu: Kapim Evropën!

Laçi në festë. Kurbinasit kanë arritur një triumf të merituar ndaj Tiranës me rezultatin 3-0, duke u shndërruar në skuadrën që i ka shkëputur plot 7 pikë bardhebluve në tri ndeshjet e luajtura këtë sezon mes tyre. Trajneri Armando Cungu u…

“Fshihet” Duro, Dalipi: Flas po aq mirë sa ai!

Pavarësisht fitores ndaj Teutës, pas përfundimit të ndeshjes, trajneri i Partizanit nuk ka dashur të prononcohet për mediet, ndërsa në mikrofonat e “SuperSport” u shfaq zv.trajneri i të kuqve, Klevis Dalipi. I pyetur për mungesën e numrit 1…

Falcao mund të largohet, e konfirmon Vasilyev

Radamel Falcao është me një këmbë jashtë Manchester Unitedit dhe kjo pritet të ndodhë në merkaton e verës. Ai nuk gëzon besimin e trajnerit Louis van Gaal dhe është aktivizuar pak te "Djajtë e Kuq".  Dhe, sulmuesi pritet që të transferohet…

Pellegrini: Do ta sulmojmë Barcelonën!

Pas humbjes 1-0 me Malagën, Barcelona është tronditur paksa dhe kjo i ndodh fiks para ndeshjes më të rëndësishme të vitit 2015, atë me Cityn në fazën e 1/8-ave në Champions League. Manchester City e pret në shtëpi skuadrën e Barcelonës,…

Casillas, sot ndeshja e 500-të si madrilen

Legjenda e Real Madridit, Iker Casillas, pritet që të startojë sot ndaj Elches, ku dhe do të regjistrojë paraqitjen e tij të 500-të me fanellën e Los Blancos. Casillas debutoi me fanellën e Real Madridit në vitin 1999, ndërsa deri tani me…