Kapiteni Cana: Nuk është treni i fundit

Ka përjetuar shumë grumbullime, ndeshje, emocione. Ka qarë, është gëzuar... Kapiteni “i një mijë betejave”, Lorik Cana, e ndien se presioni është rritur dhe se ndeshja me Armeninë s’mund të jetë aspak normale. E megjithatë, mendon se…

De Biazi: Në fushë futem për fitore!

“Si italian, shqiptar, apo edhe kongolez po të jem, kur jam në fushë dua gjithmonë të fitoj”... Pavarësisht klimës disi “nën presion” dhe ndeshjes që po afron (edhe pak orë kanë mbetur), Xhani de Biazi megjithatë është i qetë dhe në mimikën…

Alba mungon ndaj PSG-së

Mbrojtësi i Barcelonës, Jordi Alba, ka pësuar një dëmtim parmbrëmë në paraqitjen e tij për Spanjën në ndeshjen kundër Ukrainës. Kjo ndeshje u luajt në kuadër të fazës eliminuese për Euro 2016, ku këtë ndeshje e fitoi "Furia e Kuqe" me golin…

Barcelona gjen pasuesin e Xavit

Barcelona e ka gjetur pasardhësin e Xavi Hernandezit. Bëhet fjalë për super mesfushorin e Atletico Madridit, Koke, i cili është duke bërë paraqitje mbresëlënëse kohëve të fundit. Kjo ndodh ngaqë veterani spanjoll pritet të transferohet tek…

Ronney: Evropa ka frikë nga Anglia

Kapiteni i Manchester United, Wayne Rooney, beson se tani Evropa ka sërish frikë nga përfaqësuesja angleze. ''Unë mendoj se pas Botërorit ne kemi qenë fantastikë. Kemi arritur disa fitore të mëdha, kemi realizuar gola me një ekip tejet…

“Sport Ekspres” zbulon 11-shen e De Biazit

Si rrallë herë, Xhani de Biazi është futur në një “kub”, ku mundësitë për të dalë janë të shumta, por që zgjedhja do të jetë e vështirë. Një enigmë të cilën ai duhet ta zgjidhë më së miri, ndaj i ka dhënë vetes 24 orë të tjera kohë, përpara…

FIFA “tremb” De Biazin, Ajeti dhe Aliji presin OK

Dëmtimi i Mërgim Mavrajt është padiskutim lajmi më i keq i Kombëtares në këto ditë grumbullimi në “Tropikal”, edhe pse duhet thënë se mjekët ende s’kanë ngritur flamur të bardhë. Por, sikur të mos mjaftonte ky dëmtim, tashmë rrezikohet edhe…

Bartomeu: Neymar, si blerja e Beckhamit!

Duke i dalë në mbrojtje blerjes së Nejmarit, presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, e krahasoi atë me transferimin e David Bekamit në Real Madrid. “Unë gjithmonë e përmend shembullin e Nejmarit. Reali kërkonte një futbollist…

Spanja fiton lehtë, por super Isco!

Spanja drejt “rrallimit” të golave, por fitoret nuk mungojnë. Skuadra iberike dje mposhti 1-0 Ukrainën në “Ramon Sançez Pizjuan” të Sevijës, në ndeshjen e vlefshme për Eliminatoret e Kampionatit Evropian 2016. “Furia e Kuqe” arriti…

VIDEO: Neymar gjuan me top drejt … dronit!

Në një reklamë të fundit, futbollisti i Barcelonës, Neymar, ka provuar të godasë me top një ... dron! Po, si ai që ngriti Ballist Morina në Beograd! Hidhini një sy videos! https://www.youtube.com/watch?v=8lP0rZ8BJq8

Angli – Lituani, formacionet zyrtare

Anglia: Hart, Clyne, Baines, Henderson, Cahill, Jones, Sterling, Carrick, Welbeck, Rooney, Delph Lituania: Arlauskis, Freideimas, Kijanskas, Mikuckis, Zaliukas, Zulpa, Matulevicius, Mikolunas, Chvedukas, Cernych, Andriuskevicius

Kapiteni Hallaçi: Kukësi së shpejti në krye!

“Dy fitoret e fundit kanë pasur vlera morale, kemi marrë gjashtë pikë dhe jemi në rrugë të mbarë” Erjon SALIU Kukësi po vazhdon përgatitjet për sfidën me Elbasanin që do të luhet pas tetë ditësh, ndërsa trajneri Artim…

Rinisin kontaktet, Rrahmani edhe më pranë RNK Split

Mbrojtësi i Partizanit pritet të kalojë në kampionatin kroat gjatë merkatos së verës Armand Halili Paz zërave për jë largim të mundshëm të portierit të Partizanit, drejt kampionatit italian, një tjetër…

Pashaj beson te titulli: Por s’na lejohen hapa fals!

Mbrojtësi i Tiranës mendon se përballjet me rivalët direkt do të përcaktojnë fatin e kampionatit për bardheblutë: “Nëse luajmë me zemër mund të marrim 24 pikë deri në fund” Andi TANKU “Tirana do ta tentojë deri në fund kampionatin dhe…

Gega: Të mos gabojmë ndaj kundërshtarëve të lehtë

Trajneri foli për debutimin e së shtunës në eliminatoret e Europianit 2017. Shpresat u nisën dje drejt Lihtenshtejnit Skuadra përfaqësuese e 21-vjeçarëve është në prag të debutimit të eliminatoreve për "Euro 2017" me sfidën…

Tifozët armenë: Nuk do të djegim asnjë flamur kuqezi!

Lajmi “Armenët do djegin flamurin shqiptar” me të madhe u përhap në mediat shqiptare dhe në rajon. Si burim i lajmit citohet të jetë Ismail Morina apo ndryshe i njohur si Balllist Morina i cili paralajmëron për një gjest të till nga ana e…

Ghazarjan na e bën qejfin: Shqipëria, më cilësore se ne

Sot përfaqësuesja armene do të mbërrijë në Shqipëri, ku synimi për ndeshjen e së dielës me kuqezinjtë është fitorja Përfaqësuesja armene e futbollit po vijon përgatitjet për sfidën kualifikuese të "Euro 2016" që do të zhvillojë…

Duka insiston: Asgjë tjetër përveç fitores!

Presidenti i FSHF-së deklaron se ndaj armenëve nuk ka alternativë tjetër veç marrjes së tri pikëve, për të shpresuar për “Francë 2016”: “Eshtë më e rëndësishme për pozitat që kemi” Ditën e djeshme presidenti i Federatës Shqiptare të…

Drejton spanjolli Borbalan, “ters” për ekipet vendase

Në 9 precedentë të takimeve që ka drejtuar gjyqtari ndërkombëtar, vetëm 1 fitore e ekipit pritës (4 barazime dhe 4 fitore të miqëve) Do të jetë spanjolli Fernandez Borbalan arbitri i ndeshjes eliminatore të "Euro 2016" mes…

Stafi “fsheh” Mavrajn, trajneri: Ka përmirësim!

Mbrojtësi dje ka qëndruar në hije nga kamerat dhe aparatët fotografikë. Sot, të tjera ekzaminime. Eshtë luftë kundër kohës, edhe pse deri tani 90% është jashtë Të gjithë sytë nga Mërgim Mavraj. Në qendër të vëmendjes, por larg…

Bayerni gjen zëvendësuesin e Guardiolës

Mediet gjermane kanë shtuar argumente të reja në lidhje me zbulimin se Tomas Tushel do të jetë trajneri pasues i Pep Guardiolës te Bajerni. Ish-trajneri i Maincit ka pasur oferta nga pothuajse të gjitha klubet e Bundesligës, por ai ka një…

De Bruyne sinjalizon Bayernin

Mesfushori i Volfsburgut, Kevin de Bryjne, nuk e ka mohuar se do të donte të transferohej te Bajerni, nxitur nga spekulimet e ditëve të fundit. “A do të largohem nga Volfsburgu? Nëse oferta vjen nga një klub më i madh dhe Volfsburgu është…

Inler: Kurrë nuk kam menduar të lë Napolin

I pyetur gjatë grumbullimit të Zvicrës për ndeshjet kualifikuese të Euro 2016, mesfushori i Napolit, Gokan Inler, është shprehur në këtë mënyrë lidhur me të ardhmen e tij në klubin italian: “Nuk kam marrë kurrë në konsideratë idenë për t’u…

Ja kush e solli Neymarin te Barça

Barcelona është nën akuza për evazion fiskal në marrëveshjen për transferimin e sulmuesit Neymar nga Santos më 2013. Dhe, çdo ditë publikohen detaje të reja. Sot, presidenti i klubit, Josep Maria Bartomeu ka bërë të ditur se ish trajneri i…

Xhaka ul presionin: Fitorja nuk është alternativa e vetme

Në konferencën për shtyp të radhës së Kombëtares, të pranishëm për gazetarët ishin Taulant Xhaka dhe Ledian Memushaj. Mesfushori që aktivizohet te Bazeli, në fjalën e tij ka dashur të ulë disi tensionin përpara takimit të së dielës ndaj…

Suarez: Barça, një botë e re për mua

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, e ka pranuar se fillimisht ishte mjaft e vështirë për të që të adaptohej me klubin katalanas pas transferimit nga Liverpooli në verën e vitit të kaluar. Sulmuesi uruguajan u transferua në Camp Nou për 81…

“Kane është si Thomas Müller”

Heroi i Anglisë, Sir Geoff, thotë se Harry Kane mund të jetë lojtar aq i dobishëm për Anglinë si Thomas Muller te Gjermania. Sulmuesi anglez ka shkëlqyer këtë sezon me Tottenhamin, ndërsa suksesi i tij ka ndikuar tek Roy Hodgson që ta…

Pjanic – Roma, vjen lamtumira?!

Pas katër vitesh me fanellën verdhekuqe, duket se aventurës së Miralem Pjaniçit te Roma i ka ardhur fundi. Verën e kaluar mesfushori boshnjak firmosi rinovimin e kontratës deri në vitin 2018, por gjatë këtij sezoni diçka është thyer mes…

Interi pranon ofertën e Liverpulit për yllin e skuadrës

Ai konsiderohej si baza e projektit që kishte presidenti Erik Tohir për të ardhmen e Interit, por me mbërritjen e Mançinit gjërat kanë ndryshuar dhe Mateo Kovaçiç në merkaton e verës mund t'i japë lamtumirën klubit zikaltër. Madje mediat…

Lëv i bën një sugjerim Interit

“Do të ishte bukur nëse Poldi do të luante më shumë me klubin e tij”. Fjalë këto të Hoakim Lëv, trajnerit të Gjermanisë pas barazimit të kampionëve të Botës ndaj Australisë ku golin që i çoi shifrat në 2-2 e shënoi pikërisht Lukas Podolski.…

Te Spanja, “deklarata dashurie” para Ukrainës

Sot në orën 20:45, Spanja luan përballë Ukrainës në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2016-s. Në konferencën për shtyp të kampionëve në fuqi të Evropës, ka spikatur fryma e bashkëpunimit ndërmjet lojtarëve të Real Madridit dhe…

Alaba refuzon Realin: S’e kam në plan fare!

Sipas asaj që raporton spanjollja “Marca”, Real Madridi është vënë në ndjekje të mbrojtësit të Bajernit, David Alaba, por që në leximin e lajmit duket qartë se ka “piketuar” lojtarin e gabuar. Duke u bazuar te gazeta në fjalë, drejtuesit e…

Guardiolës i premtohet një lojtar “big”

Merkato e çmendur? “No problem” për Bajernin. Pak orë pas spekulimit më të bujshëm të vitit në Bundesligë, atë të transferimit të mundshëm të belgut Kevin de Bryjne te kampionët e Gjermanisë, kryetari i bordit mbikëqyrës të klubit…