Tohir mund të shesë Interin!

Lajmi i bujshëm ka qarkulluar dje pas Derbit të barazuar, teksa “Sportmediaset” ka bërë me dije se 50 mln eurot që kanë dalë nga xhepi i presidentit Erik Tohir për të larë një pjesë të borxhit sezonal, pra 80 mln eurot humbje, janë dhënë…

Inter – Milan, formacionet zyrtare

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Vidic, Jesus; Gnoukouri, Medel, Kovacic; Hernanes; Palacio, Icardi Milan: Diego Lopez; Abate, Alex, Mexes, Antonelli; Poli, De Jong, Van Ginkel; Suso, Menez, Bonaventura

Berdiev, trajneri besimtar që fiton me … tespihë

Kurban Berdiev është emri më i përmendur aktualisht në futbollin rus. Trajneri i skuadrës Rostov po bën mrekullinë me skuadrën e tij. Me të marrë këtë skuadër, ai ka arritur të shënojë 4 fitore në 5 ndeshjet e fundit. Por ai nuk ia lë…

Zyrtare: Ja trajneri i ri i Dortmundit

Borussia Dortmund ka emëruar edhe zyrtarisht Thomas Tuchel si trajner të skuadrës. Thomas Tuchel drejtimin e skuadrës do ta marrë me 1 korrik, pasi deri atëherë skuadrën do ta drejtojë Jurgen Klopp. “Tetë herë kampioni i Gjermanisë,…

Godelli: Shabani dopoi gjithë ekipin

Daniel Godelli shfryn në rrjetin social Facebook duke akuzuar ata që kanë dalë në mbrojtje të Luan Shabanit, i cili sipas peshëngritësit nga Peqini është fajtori kryesor për shkërmoqjen që pësoi shtanga shqiptare. Madje, Godelli shkon edhe…

1000 km për një pasion!  

Nga Tirana në Milano, udhëtojnë 29 orë me autobus për derbin Pavarësisht klasifikimit, supersfida Inter-Milan është sërish fantastike. “Gazzetta dello Sport” i bën reportazh 56 tifozëve që u nisën ditën e enjte nga…

Zmijani i pakënaqur nga ekipi: Duam vendin e 6-të!

I pyetur pas ndeshjes për lojën e Vllaznisë, trajneri Luan Zmijani ka theksuar se e ka kënaqur vetëm pjesë e dytë: “Ndoshta na penalizoi fakti që në momentet e nxemjes, mesfushori Alsid Tafili, i planifikuar në formacion, u dëmtua…

Ndeshjet e Javes 23 te Kategorise 1, Grupi i Jugut

Lushnja fiton, por humb kreun! Lagunarët gjejnë avantazhin me penallti, ndërsa i falen dopietës së Cankës, por tashmë janë të dytët. Abazaj: Kam dyshimet e mia tek 11-metërshi i vendasve! LUSHNJA  2 - 0 POGRADECI…

Ndeshjet e Javes 23 te Kategorise 1, Grupi i Veriut

Besëlidhja “kursehet” me Ilirinë   Lezhjanët marrin tri pikët e radhës falë golave të Bajiçit dhe Turkajt    BESËLIDHJA-ILIRIA 2-0 Shënues: Bajiç 43’, Turkaj 45’ E shtunë 18 Prill 2015, ora 16:00, në staidumin…

Hallaçi nostalgjik, falënderon tifozët e kuq 

Për ish-kapitenin e skuadrës së Partizanit, Rrahman Hallacin dhe aktualisht kapiten i Kukësit, ndeshja e djeshme ka qenë mjat e veçantë. “Sa herë luaj ndaj Partizanit të them të drejtën kam nostalgji. Nuk mund ta fsheh dot këtë,…

Pejiç gol me dedikim…për bashkëshorten shtatëzënë

Sulmuesi kroat fitoi 11-metërshin të cilin e ktheu po vetë në gol, duke shmangu humbjen për ekipin e tij   Pero Pejiç vazhdon të konfirmohet si një nga sulmuesit më të mirë në kampionatin shqiptar me 25 gola të shënuar.…

Duro: Do të luftojmë për Europën

Trajneri i Partizanit nuk mendon largimin nga pankina. “Me mua kjo skuadër ka grumbulluar 60 pikë dhe ishte në garë për titullin”.   Armand Halili   Për trajnerin e Partizanit, Shpëtim Duron, barazimi i djeshëm ndaj…

Elbasani, “alarm fals” për Tiranën

Verdheblutë shënojnë që në minutën e 6-të, por Hyshmeri, Bushiç dhe Elis Bakaj përmbysin rezultatin, duke i dhënë tri pikët kryeqytetasve   Andi TANKU Elbasani-Tirana 1-3 E shtunë, 18 prill 2015, ora 14:00, stadiumi…

Kruja nuk feston, e ardhmja në Arabinë Saudite

Në fushë, me fanellën e Flamurtarit ishin dy futbollistë shkodranë, Vucaj dhe Kruja.  I dyti, që në fakt është i freskët për ndërrimin e fanellës, pasi fazën e parë ishte pjesë e Vllaznisë, është autori i të vetmit gol të Flamurtarit në…

Kruja ndëshkon Vllazninë, “shpëton” Flamurtarin

Futbollisti shkodran shënon golin, që ndal serinë prej 7 humbjesh të vlonjatëve. Gilman Lika barazon, por vetëm 1 pikë për kuqeblutë. Telushi del me të kuqe   E shtunë, me 18 prill 2015, ora 14.00 në stadiumin "Loro Boriçi" të…

Sefa: Tregova kush jam për ata që më kishin harruar

Pas ndeshjes së djeshme, trajneri i Apolonisë, Artan Mërgjyshi, ka shprehur rezervat e tij në lidhje me gjykimin. Ai ka theksuar se skuadrës së tij i janë mohuar shumë 11-metërsha. “Ndjej keqardhje, sepse po luftojmë në çdo ndeshje dhe…

Takaj e pranon: Po, skuadra më bëri “me zemër”

Presidenti i Skënderbeut deklaron se të tijtë sot duhej të ishin më shumë se tri pikë përpara rivalëve, por gabimet kanë bërë që të jetë kjo diferencë   Si rrallëherë, presidentin e Skënderbeut, Ardjan Takajn, nuk e mbante vendi si…

Mërgjyshi: Rezerva për gjykimin, fitoi skuadra më e mirë

Pas ndeshjes së djeshme, trajneri i Apolonisë, Artan Mërgjyshi, ka shprehur rezervat e tij në lidhje me gjykimin. Ai ka theksuar se skuadrës së tij i janë mohuar shumë 11-metërsha. “Ndjej keqardhje, sepse po luftojmë në çdo ndeshje dhe…

Josa: Ishim me fat, morëm atë që na duhej

Kishte gjithë javës që deklaronte se Apolonia ishte një kundërshtar më i vështirë se Partizani dhe në fakt kështu doli. Edhe trajneri i kampionëve u bë me zemër, por në fund ka buzëqeshur bashkë me skuadrën. “Ndeshjen e parashikuam shumë të…

Skënderbeu +3, Sefa bën “heroin”

Kampionët bëjnë me zemër një stadium të tërë. Fatjon Sefa, 4 minuta pas futjes në fushë, shënon golin trepikësh, duke shpëtuar kampionët në një ndeshje të vështirë   Skënderbeu - Apolonia 1-0 Shënues: Sefa 83’ …

Pejiç gol me dedikim…për bashkëshorten shtatzënë

Sulmuesi kroat fitoi 11-metërshin të cilin e ktheu po vetë në gol, duke shmangu humbjen për ekipin e tij   Pero Pejiç vazhdon të konfirmohet si një nga sulmuesit më të mirë në kampionatin shqiptar me 25 gola të shënuar. Edhe dje…

Shaqiri: Merituam fitoren, por barazimi është i pranueshëm

Trajneri i Kukësit: Vazhdojmë të jemi në garë për titullin kampion, pasi diferenca është vetëm tre pikë   Ndërkohë trajneri i Kukësit, Artim Shaqiri ka mbetur i kënaqur nga pika e marrë në kryeqytet ndaj të kuqve. “Më mirë barazim…

Dorëzohet Duro: Do të luftojmë për Europën!

Trajneri i Partizanit nuk mendon largimin nga bankina. “Me mua kjo skuadër ka grumbulluar 60 pikë dhe ishte në garë për titullin”.   Armand Halili   Për trajnerin e Partizanit, Shpëtim Duron, barazimi i djeshëm ndaj Kukësit do…

Partizani – Kukësi, barazim planprishës

Partizani – Kukësi   1-1 Shënues: Raçiç 25’ / Pejiç 74 (11-m) E shtunë, 18 prill 2015, ora 17:00, në stadiumin Kombëtar, “Qemal Stafa”, Tiranë Partizani: Hoxha, Vrapi, Cuculi, Rrahmani, Ibrahimi, Fejzullahu,…

Rodgers provokon Chelsean dhe Cityn

Trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, ka thënë se Liverpooli është një skuadër më e madhe se Chelsea dhe Manchester City, duke filluar kështu një luftë mediale me këto dy skuadra të mëdha angleze. “Nëse ju thoni se Manchester City është…

Murinjo: Më duhen dhe 8 pikë për të festuar

Trajneri i Çelsit, Zhoze Murinjo është i bindur se titulli në këtë sezon do të kthehet në “Stamford Bridge” pas 5 vjetësh pritje. Deri në fund të sezonit Çelsit i kanë mbetur dhe 6 takime për të luajtur, tre prej të cilëve në fushën e vet.…

Kavani, përgjigje Juves në një javë

Mediat italiane kanë bërë me dije se Juventusi pritet të marrë një përgjigje në harkun e një jave në lidhje me Edinson Kavanin. Ka qenë gazetari i “Sky Sports Italia” Xhanluka di Marcio i cili ka theksuar se sulmueis uruguaian i ka kërkuar…

Marota i mbyll dyert Bokës për Tevezin

Administratori i Juventusit, Bepe Marota i ka vënë kapak diskutimeve që kanë të bëjnë me të ardhmen e Karlos Tevez. Edhe në sezonin e ardhshëm, “Apache” do të vijojë të qëndrojë në Torino te kampionët e Italisë. Reagimi i Marotës ka ardhur…

De Gea i ka thënë ‘po’ Real Madridit

Duket si një lajm zyrtar: David De Gea i ka thënë 'po' Real Madridit! Kështu raporton televizioni spanjoll “Jugones”. Nuk është sekret që portieri i Mançester Junajtidi kërkohet nga Reali dhe prezantuesi i “Jugones”, Josep Pedrerol, ka…

Formacionet zyrtare Juve-Lazio, luan Cana!

JUVENTUS: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Padoin, Vidal, Pirlo, Marchisio, Evra; Tevez, Matri LAZIO: Marchetti; Basta, Cana, Mauricio, Braafheid; Cataldi, Biglia, Lulic; Felipe Anderson, Klose, Mauri

Çelsi mbyll 45 min e para në avantazh ndaj Junajtid

Ka mjaftuar një gol i Eden Hazard që Çelsi të mbyllte pjesën e parë në avantazh në takimin ndaj Mançester Junajtidit. Mesfushori i bluve shënoi në minutën e 38-të, duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt një suksesi të mundshëm ndaj ekipit…

Fiton Skënderbeu, barazim Partizani-Kukësi

Sapo kanë përfunduar dy takimet e fundit të javës së 31-të të Kategorisë së Parë, ku në kryeqytet, Partizani dhe Kukësi nuk shkojnë më shumë se një barazim 1-1. Raçiç shënoi për të kuqtë në minutën e 25-të, ndërsa ai që barazoi për…

Rezultatet e Javes se 23 te Kategorise se 1, Grupet A dhe B

GRUPI A Besëlidhja-Iliria    2-0 Tërbuni-Kamza        6-1 Mamurrasi-Burreli    3-1 NESËR      ORA        14:00 Veleçiku-Kastrioti Ada-Besa GRUPI B Luftëtari-Dinamo           3-1 Bylis-Tomori         10-0…

Përfundojnë Pj.1, fiton Partizani, ngec Skënderbeu

Sapo kanë përfunduar pjesët e para të dy takimeve të fundit të javës së 31-të të Superligës. Në kryeqytet, Partizani shkon në dhomat e zhveshjes me fitoren minimale 1-0 përballë Kukësit, falë golit të Raçiç në minutën e 25-të. Në Korçë,…

  “De Gea i ka thënë po Realit”

Portieri i Manchester Unitedit, David De Gea, raportohet se i është përgjigjur pozitivisht transferimit në Real Madrid gjatë verës. Portieri spanjoll është përfolur shumë për një transferim në Bernabeu që një kohë të…

Ideja e cmendur, Klopp te Bayer, Guardiola te City?

Jurgen Klopp te Bayern Munchen ndhe Pep Guardiola te Manchester City. Kështu shkruan e përditshmja sportive spanjolle "AS". Tekniku spanjoll nuk gëzon më raportet e dikurshme me klubin bavarez, kjo edhe për shkak të disa largimeve…

1,1 miliarde per Milanin!  

1.1 miliardë euro. Kaq ka ofruar manjati tajlandez Mister Bee për të thyer konkurrencën në garën për blerjen e aksioneve të Milanit. Sipas mediave italiane, Bee synon të arrijë kuotën e 70% të aksioneve brenda këtij viti duke derdhur…

Trajneri Zani, me “dhimbje koke” përpara Tërbunit

Kamza do të niset drejt Pukës me shumë mungesa në formacionin e saj. Skuadrës së trajnerit Zani do t'i mungojnë jo pak, por 4 futbollistë. Një fakt të tillë e përforcon edhe vetë numri 1 i stolit të Kamzës që shprehet: “Do të kemi…

Rustami i sigurt për fitore ndaj Veleçikut

Një tjetër përballje interesante rezervon java e 23-të e Kategorisë së Parë për Kastriotin. Krutanët do të përballen ndaj Veleçikut të dielën në fushën asnjanëse të Mamurrasit, pasi koplikasit nuk mund të luajnë në…