Plani i Bajernit, 135 mln euro për Bejlin?!

Sfida e Pep Guardiolës me Barcelonën në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve është më e vështira në karrierën e tij. Ky është mendimi i autorit të biografisë së dytë të trajnerit katalanas (për vitin e parë të tij te Bajerni), Gijem Balague.…

Ndeshjet e Kategorise se dyte, Grupi B/ JAVA 20

  Domosdova goleadë për mbijetesën me Teutën B DOMOSDOVA - TEUTA B 4 - 0 Shënues: Karriqi 15', 69', Alliu 29', Toçka 37' Domozdova: Celaj, Duka, Rira, Lushi, Bozha, Alliu, Mema, Bego, Karriqi, Tocka, Beqo. Tr. L. Rira Teuta B:…

Ndeshjet e Kategorise se dyte, Grupi A/ JAVA 21

Korabi i pandalshëm, ndjen aromën e titullit!   Dibranët nuk gabojnë, falë golit të Brahasanit mposhtin të kuqtë dhe përfitojnë nga ndalesa e Erzenit në Luz. Tashmë +6 nga vendi i dytë   KORABI – PARTIZANI B 1-0 Shënues:…

Prag derbi, te rejat nga kampi i kuq

Partizani mbyll përgatitjet Me një seancë stërvitore në ambientet e ish-kompleksit Dinamo në kryeqytet, Partizani ka mbyllur dje përgatitjet për derbin ndaj Tiranës që do të luhet sot. ët kuqtë kanë zhvilluar stërvitje të…

Prag derbi, te rejat nga kampi bardheblu

Fitorja do t’i kushtohet tifozëve dhe... Muzakës Suksesi i munguar ndaj Partizanit në këtë sezon dhe dy disfatat e fundit në takimet ndaj të kuqve, ka bërë që bardheblutë ta përjetonin afrimin e derbit të fundit këtë…

Halili takon ekipin, premio për fitoren

Presidenti deri në mesnatë pranë skuadrës në grumbullim, motivim përmes shpërmbilimit financiar: “Fitoren ia kemi borxh tifozëve”   Andi TANKU Derbi i katërt radhazi në këtë sezon midis dy skuadrave të kryeqytetit është…

Tirana në derbi, por ka gati një projekt madhor

Halili në kontakte me një trajner italian. Mund të afrohet edhe biznesmenë të tjerë, me të cilëve edhe Beketi i “Agon Channel”. Ja plani për revolucionin bardheblu   Fation Kodra   Tirana përgatitet të hyjë në fushë sot për…

Barcelona do të lajë hesapet me Bajernin

“El Mundo Deportivo” tremb Guardiolën: Barça e Enrikes luajti me 7 lojtarë me probleme fizike ndaj skuadrës së Hajnkesit. Mesi me shokë duan të hakmerren për shtatë golat e pësuar në dy ndeshje   Ekipi i vetëm evropian qw…

Tomori: Fitojmë dhe sigurojmë Europën

Zyrtari i Partizanit: Do të vendosin goditjet standarte, në të cilat ne jemi treguar më të saktë Armand Halili Genc Tomori, ish-futbollisti i skuadrës së Partizanit dhe ekipit Kombëtar, në një intervistë për…

Myler: Jemi Bajerni! Nuk do fshihemi ndaj Barçës!

  Ai është lojtari më tipik gjerman i Bajernit dhe në deklarata kurrsesi nuk e pranon supremacinë vizive të Barcelonës, pavarësisht se skuadra katalanase po fiton me goleada në Spanjë. Tomas Myler, gati një vit kampion bote,…

Mançini: Nuk kam asnjë pishman, fati nuk ishte me ne

Trajneri i Interit, Mançini, shfaqet i zhgënjyer para mediave duke deklaruar: “Kishim një mundësi të artë për t’u afruar me vendin e gjashtë por në fund jemi mjaftuar me një barazim “steril”. Arrijmë të krijojmë shumë raste dhe…

Interi 60 milion euro për Jaja Ture

Edhe pse zikaltrit janë në vështirësi financiare për shkak të rregullave të UEFA-s, mediat angleze janë të bindura se kjo do të jetë oferta e klubit italian për mesfushorin nga Bregu i Findishtë Interi ka gati ofertën…

Gotze shkëmbehet me Gündoganin? Flet Zorc

Shefi i departamentit të sportit në gazetën "Bild", Walter M. Straten, ka spekuluar se Karl-Heinz Rummenigge dhe Hans-Joachim Watzke - gjatë drekës së tyre - kanë biseduar për një shkëmbim të Mario Götzes me Ilkay Gündoganin. I pyetur për…

Napoli – Milan, formacionet zyrtare

Napoli: Andujar; Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam; Jorginho, David Lopez; Callejon, Hamsik, Insigne; Higuain Milan: D.Lopez; De Sciglio, Alex, Paletta, Bocchetti; Poli, De Jong, Van Ginkel; Honda, Bonaventura, Destro

Napoli-Milan, formacionet zyrtare

Napoli: Andujar; Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam; Jorginho, David Lopez; Callejon, Hamsik, Insigne; Higuain Milan: D.Lopez; De Sciglio, Alex, Paletta, Bocchetti; Poli, De Jong, Van Ginkel; Honda, Bonaventura, Destro

Rama prezanton “shtëpinë e re” të kombëtares

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama siguroi në një takim në Shkodër, se stadiumi “Loro Borici” do të jetë gati për ndeshken e 8 tetorit me Serbinë. I shoqëruar nga minstrja e Arsimit dhe Sportit Lidita Nikolla dhe pesidenti i FSHF-së Armand…

Chelsea – C. Palace, formacionet zyrtare

Chelsea: Courtois; Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Ramires, Matic; Willian, Fabregas, Hazard; Drogba Crystal Palace: Speroni; Mariappa, Dann, Delaney, Ward; Ledley, McArthur; Puncheon, Mutch, Zaha; Bolasie

Agjenti: Po bind Lewandowskin të mos luajë ndaj Barçës

Agjenti i Robert Lewandowskit, Cezary Kucharski, tha për "Eurosport"-in një fjali që nuk i gëzon aspak tifozët e Bayernit. "Po përpiqem ta bind Robertin, që të mos luajë ndaj Barcelonës." Më pas ai korrigjoi: "... nëse do të ketë rrezik."…

Calhanoglu: Kur i bën gol Neuerit …

Mesfushori i talentuar i Bayer Leverkusenit, Hakan Calhanoglu, ndjehet i lumtur që arriti t'i shënojë gol një portieri si Manuel Neuer, madje nga gjuajtja e lirë. ''Unë vërtetë gjithmon kam dashur t'i bëj gol Neuerit nga gjuajtja e lirë.…

Ancelotti jep një deklaratë të papritur (?!)

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka lavdëruar Barcelonën duke thënë se është me të vërtetë një skuadër e shkëlqyer. “Barcelona është një skuadër e shkëlqyer. Sulmuesit e tyre janë shumë efektivë”, tha Ancelotti. “Ata të gjithë…

Anjeli, elozhe Alegrit: Faleminderit, tregove që ke b…e!

I nxehti i 15 korrikut s’do të harrohet nga Masimiliano Alegri, i cili teksa prezantohej në Vinovo dhe niste stërvitjen e parë, shihte përreth një ambient të pezmatuar, tifozë që kërkonin të largohej dhe të mos kishte ardhur kurrë…

“Do ta kthej Milanin në Champions!”

Premtimi i Mister Bee, qe ka nder mend nje superprojekt Dje në mbrëmje, në një komunikatë të dhënë nëpërmjet “Thai-Prime”, Bi Taeçaubol, ka deklaruar: “Tani kemi një negocim ekskluziv me Fininvest për të blerë një kuotë të…

Berluskoni i jep “shah mat” Mister Bee!

Takim në qendër të Milanos dhe shtrëngim duarsh për dy protagonistët e revolucionit kuqezi. “Taeçaubol person serioz, duam të mirë e klubit”. Firmoset ekskluziviteti për të negociuar me tajlandezin “vetëm një kuotë minorance” deklaron…

Kuqezinjtë e vegjël mundin Malin e Zi

Përfaqësuesja e 16-vjeçarëve e ka nisur mbarë aktivitetin “Uefa Development Torunament 2015? që po zhvillohet në Shqipëri. Skuadra shqiptare e drejtuar nga menaxheri i Kombëtares, Alban Bushika fituar me rezultatin 3 – 1 sfidën e…

Nga Spliti në… Split, Çekiçi kthehet me titull!

Për të 10-tin vit radhazi dhe për të 17-ën herë në histori, Dinamo e Zagrebit fiton kampionatin në Kroaci. Mbrojtësi u dëmtua 3 muaj më parë pikërisht ndaj skuadrës që dje mundi 5-1 Leonard Trebicka Endrri Çekiçi kthehet aty…

Rikthimi i “gjuetarit”, Salihi dopietë në Izrael

Pas një pritje të gjatë, Hapoel Haifa gëzon blerjen e janarit. Dopietë për Hamdi Salihin në një sfidë për jetë a vdekje, ku shkodrani i dhuron suksesin në golat e parë sezonale Anton Cicani Të jesh Hamdi Salihi do…

Juventusi ben “poker”, kampion Italie 4 jave para!

Bardhezinjte fitojne ne Xhenova, ndaj Sampdorias, me nje gol te Vidalit dhe matematikisht sigurojne titullin edhe pse 4 jave perpara, pasi diferenca me vendin e dyte eshte 17 pike dhe e pamundur qe mund te arrihet kreu nga Lazio, aktualisht…

Shkëputet Tërbuni, Lushnja nuk ndalet!

  Java e 25-të e Kategorisë së parë ka sjellë rezultate interesante, por edhe konfirmime, si në Grupin A, ai i Veriut, ashtu edhe në atë B, i Jugut. Bie në sy sidomos humbja e Mamurrasit në Lezhë, ndaj Beslidhjes që futet…

Skenderbeu-Teuta, formacionet zyrtare

SKËNDERBEU: Shehi; Vangjeli, Radash, Osmani, Arapi; Latifi, Lilaj, Shkëmbi, Berisha; Martins, Stojkov. Trajner: Mirel Josa TEUTA: Rizvani; Hodo, Kotobelli, R.Hoxha, Brahja; E.Hoxha, Dita, Deliallisi, Peposhi; Çota, Hyseni. Trajner: Ilir…

Liverpooli fiton me vështirësi

Liverpooli arriti ta mposhtë Queens Park Rangers me rezultat 2-1 në ndeshjen e zhvilluar në Anfield Road. The Reds filluan mirë takimin duke realizuar gol pas 19 minutave me anë të super Coutinhos, i cili nga afërsia la të shtangur…

Mancini, lajm super për Shaqirin

Lajm super për Xherdan Shaqirin! Mesfushori është më mirë dhe mund ta synojë një vend në formacionin bazë të Interit. Trajneri Roberto Mancini ka thënë se ylli kosovar tani është në gjendje më të mirë fizike dhe mund të jetë në konsideratë…

Barcelona fiton 0-8, Bayerni trembet!

Kjo Barcelonë është e çmendur! Në javën e 35-të në La Liga, skuadra e Luis Enrikes ka realizuar një fitore spektakolare në transfertën e Kordobës, duke lëshuar kështu një paralajmërim tjetër për Bajernin pas fitores 6-0 në ndeshjen e…

Kategoria e Pare, luhet java 25-te

Grupi A (ora 17:00) Veleciku-Besa Kastrioti-Kamza Terbuni-Burreli Beslidhja-Mamurrasi Ada-Iliria Renditja #   Skuadra MP W D L F A D P 1 Tërbuni Pukë 24 19 5 0 50 11 +39 62…

Derbi i Stokholmit, shikoni videon e superkoreografise!

Edhe pse jemi ne kampionatet "e vogla" te Europes, nga Suedia vjen nje atmosfere fantastike, teksa skuadra e Hammarby dhe ajo e Djugarden ishin gati per te zbritur ne fushe per Derbin e Stokholmit. Vendesit, ne "Tele2Arena" dhurojne nje…