Torpedo Zhodino, vetëm 4 tituj në 53 vjet histori!

Shkëlqimin më të madh e ka pasur në vitet ’70-80, teksa tani mundohet të mbijetojë në kampionat FC Torpedo-BelAZ Zhodino do të jetë është kundërshtari i Kukësit në turin e parë të Europa League. Një emër i gjatë për…

Godset, familja e Odegardit dhe qyteti port!

Në verën e vitit të kaluar, kryen transferimin historik së klubit (Odegard tek Real Madridi për 4 mln euro). Vetëm dy tituj kampionë dhe një qytet që quhet “dhomë gjumi”. Arma më e fortë: janë gati në mes të kampionatit Anton…

Agolli, “asist” Laçit: Ju rrefej Inter Bakun!

Mbrojtësi i Kombëtares dhe i Karabag, i kënaqur me shortin ndaj malazezëve të Rudar, por “udhëtimi i gjatë mund të jetë problem. Shpresoj që shqiptaret të ecin sa më shumë”   Anton Cicani Telefoni bie disa herë dhe asnjë nuk…

Krusejders, “në shtëpinë” e Xhorxh Bestit!

Edhe pse e shortuar në turin e parë të Champions League, ka kapur ndoshta kundërshtarin më të fortë. Sigurisht, për këtë skaudër, që ka stemën e kryqëzatave famëkeqe dhe të shpatës, frika nuk bën pjesë në “fjalor”. Jemi në…

Levadia Talin dhe ajo gjysmë mrekulli e vitit 2009!

E themeluar në vitin 1998, në historinë e saj ka ndërruar disa emra. 23 trofe kombëtare dhe 57 ndeshje në Kupat e Europës. Arritja më e madhe: plejof i Europa League, por Gallatasaraji i shuajti ëndrrën   Anton Cicani…

Bazeli do Kaçen, por vendos Igor Tudor!

Trajneri kroat do të vlerësojë nëse mesfushori shqiptar mund të largohet ose jo. Ndërkaq, PAOK nuk ulet në tavolinë pas 5 mln euro e sipër dhe ndonjë klauzolë për rishitjen Anton Cicani Një eurogol ndaj Francës në…

Kaçe: Gabova me fanellën e UCK-së!

I intervistuar nga faqja e PAOK, mesfushori i Kombëtares tregon për sezonin që sapo u mbyll: “I jam borxhi klubit, që është si familje për mua. Dua të rritem akoma më shumë, por në fillim vjen skuadra, pastaj lojtari”   I…

Maradona tenton postin më të lartë

Diego Armando Maradona ka vendosur të kandidojë për të qenë president i ardhshëm i FIFA-s. Lajmi ka ardhur nga një nga personazhet e rëndësishëm të penës në Uruguaj, Viktor Hugo Morales. Maradina ka qenë një nga kritikët më të mëdhenj të…

Mesi përballë Falkaos, Kili kundër Uruguait

Kupa e Amerikës ka mbyllur gjysmën e rrugëtimit të saj, fazën në grupe dhe duke nisur nga e enjtja starton faza më e nxehtë, ajo e eliminimeve direkte. Ka qenë grupi C ai që ka nxjerrë 3 çerekfinalistët e fundit të turneut, Brazili si…

Për Tevezin duhen 6 mln euro

Sulmuesi argjentinas Karlos Tevez duke nisur nga sezoni i ardhshëm do të veshë fanellën e Boka Xhuniors. Edhe pse vetë lojtari nuk e ka pranuar publikisht, tashmë duket e qartë se ai nuk do të kthehet më në Torino. As dëshira e trajnerit…

Jorente: Nuk dua të largohem

Sulmuesi i Juventusit, Fernando Jorente ka deklaruar publikisht se dëshiron të qëndrojë te kampionët e Italisë. Në Itali nuk kanë munguar zërat për një largim të mundshëm të tij, por vetë spanjolli ka deklaruar se ndihet i lumtur në Torino…

Henri kritikon Junajtidin për Pogbanë

Legjenda e Arsenalit, Tieri Henri, ka theksuar se francezi Pol Pogba është lojtar i veçantë, duke insistuar se mesfushori ishte i gatshëm që të shkëlqente për “Djajtë e Kuq” para transferimit tek Juventusi. Pogba u transferua te “Zonja e…

“Kurrë nuk do të shkoj te Real Madridi!”

Mbrojtësi i Barcelonës, Xhordi Alba, thotë se ai kurrë nuk do të nënshkruante për Realin e Madridit. Spanjolli u tha se kërkohej nga Real Madridi, që madje kishte ofruar shtatlartin e kombëtares spanjolle në shkëmbim për të. Por lojtari e…

Abidal: Do sjell një Messi te Barcelona!

Kandidati për President i Barcelonës, Joan Laporta, ka konfirmuar se Abidal do të jetë drejtori sportiv i Barcelonës, nëse ky i pari bëhet president i kësaj skuadre dhe vetëm disa minuta më vonë, ish-lojtari i blaugranasve, ka thënë se do…

Arrestohet presidenti i Katanias

Klubi i Katanias ne ankth. Presidenti i saj, Antonio Pulvirenti, bashke me drejtorin sportiv Kosentino dhe drejtues te tjere kane perfunduar ne pranga me akuzen per krim sportiv pasi dyshohen se kane blere disa ndeshje te Serise B me…

Partizani udheton ne Norvegji me 2 korrik!

UEFA ndryshon programin dhe njofton klubin e kuq. Ndeshja e pare e Europa League me Stromsgodset do te luhet ne "Marienlyst Stadion", kapaciteti 8935 vende. Ndodhet ne qytetin Dramen Me daten 2 korrik, pritej qe Partizani te…

Flamurtari, merkato me front të gjerë

  Me kthimin e Levit në Vlorë do të ketë lëvizje të rëndësishme. Në listën e trajnerit çek janë një mbrojtës qendre dhe një sulmues, të dy të huaj. Kurtaj kthehet këto ditë, ndërkohë që ka “ok” në parim nga disa lojtarë shqiptarë…

 Mbërrijnë katër të parët te Vllaznia

Malazezi Andrea Dragojeviç, Xhelil Hasani dhe Valdet Osmani nga Maqedonia dhe Benkert Abdia nga kampionati italian nisën dje provën te skuadra shkodrane Gaspër MARKU Ashtu siç kishin premtuar ditë më parë, drejtuesit e…

Marseja uron Canen, tifozet: Kthejeni!

Qe mes Marsejes dhe Lorik Canes ka shume feeling kjo tashme dihet, por qe futbollisti do te kthehet, kjo eshte per t'u pare, duke qene se ofertat per kapitenin e Shqiperise jane te shumta dhe, madje, nga Gjermania jane disa klube qe e duan,…

Bylisi nis këtë javë organizimin

Bylisi do të organizohet këtë javë dhe me shumë gjasa do të vendoset edhe trajneri i ri. Ballshiotët kanë në planet e tyre lojtarë cilësorë dhe konkretisht nga ata që kanë luajtur me ekipe të njohura. Nga sa bëhet e ditur Hajdari, Ristevski…

Muka prezanton projektet e Tiranës

Drejtori Sportiv: “Aneksi të stadiumi ‘Selman Stërmasi’ dhe fusha në ‘Kombinat’ do të marrin formë shumë shpejt. Brenda javës prezanojmë 4 përforcimet e merkatos së verës” Andi TANKU Drejtori Sportiv i Tiranës zbardh planet e…

“Gjiganti” Bagariç bashkohet me kurbinasit: Ajo që donim!

Do të jetë sërish një futbollist kroat, Matej Bagariç, ai që do të luajnë në qendër të mbrojtjes së skuadrës së Laçit për sezonin e ardhshëm. Ai është 26-vjeç dhe, ashtu si kemi shkruar, 2.02 metra. Një kolos për mbrojtjen kurbinase, që…

Nexhipi del hapur: Nuk jam lojtar stoli

Kapiteni i Partizanit i shqetësuar për zgjedhjet e trajnerit në drejtim të tij. “Shpresoj që nga ndeshja e radhës vendin ta kem në fushë”. Armand Halili Ashtu siç “Sport Ekspres”, ka paralajmëruar disa ditë më…

Barazim dhe spektakël në testin Partizani – Renova

Partizani – Renova 2-2 Shënues: Raçiç 80’, Vatnikaj 90+5’/ Emini 15’, Trashi 18’(a) Partizani: Hoxha, Fejzullahu, Bicaj, Vrapi (Krasniqi 46’), Trashi (Ibrahimi 46’), Vila (Tafili 83’), Batha (Kalari 83’),…

Nesër në 18:00, miqësorja Skënderbeu-Univ.Kraiova

Vendi i tretë në kampionatin rumun, Univ.Kraiova, është kundërshtari i radhës për Skënderbeun në miqësoren e tretë në tokën austriake. Kjo ndeshje luhet nesër, në orën 18:00. Skënderbeu ka luajtur deri tani dy miqësore në Austri, ku ka…

Peter mungon edhe një javë

Peter Olayinka dhe Bujar Shabani janë dy mungesat e vetme të Skënderbeut në Austri. Peter Olayinka, lojtari i shumëpërfolur, nuk do të jetë të paktën edhe këtë javë me ekipin, që do të thotë se në ndeshjen e parë të Championsit ka pak gjasa…

Në Korçë e quajnë të kaluar turin e dytë

Në Korçë është ndjekur me interes ta madh shorti i Championsit dhe pas tij opinionet e para kanë qenë për një kualifikim të sigurt. Të gjithë në qytetin juglindor janë shprehur të bindur se Skënderbeu ka një shans të madh këtë verë për të…

Shkëmbi: Kujdes, të gjithë janë kampionë!

Kapiteni, pasi ka mësuar emrat e kundërshtarëve të mundshëm, deklaron se çdo skuadër kampione e çdo shteti është e vështirë për t’u kaluar Në Austri shorti i Championsit është ndjekur me interes të madh. E gjithë skuadra ka…

Takaj: Më në fund, fati ishte me Skënderbeun

Pas hedhjes se shortit, menaxheri Gerhard Takaj flet për shanset e kualifikimit: Në 5 vite do të kishim një herë shans. Personalisht, llogaritë i bëj me estonezët   Leonard Trebicka “Më në fund me fat. Kemi 5 vite që…

Menaxheri i Gundoganit “rrëzon” Bayernin

Ilkay Gundogan nuk ka zhvilluar asnjë takim me Bayern Munichun rreth mundësisë së transferimit në Mynih, ka bërë të ditur menaxheri i tij, Ilhan Gundogan. Mesfushori ka vetëm edhe 12 muaj në kontratën e mbetur në Borussia Dortmund. Por,…

United-Realit: Doni De Gean? Jepni Ramosin!

Ky padyshim që është lajmi i ditës! Bëhet fjalë për një raportim për Real Madridin, i publikuar nga e përditshmja sportive madrilene “AS”. “Red Devils” janë të gatshëm të ofrojnë portierin David de Gea dhe 35 milionë euro për transferimin e…

Ramos largohet nga Reali duke u shkëmbyer

Qendërmbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, dëshiron largimin nga skuadra madrilene dhe është pikërisht Manchester United që ndodhet afër transferimit të tij. Mbrojtësi spanjoll ka një klauzolë prej 200 milionë euro, por Los Blancos kanë…

Benfica do Coentraon, ja dy skenaret

Sipas asaj që shkruan portugezja "A Bola", klubi i Benficës është duke shikuar të rikthejë në skuadër mbrojtësin aktual të Real Madridit, Fabio Coentraon. Benfica dëshiron që ta huazojë Coentraon në këtë sezon me mundësi blerjeje në fundin…

Rodriguez “tradhton” Realin, ja ç’tha për Messin

Mesfushori i Real Madridit, James Rodriguez, ka "tradhtuar" disi klubin madrilen, duke thënë se Lionel Messi është një lojtar nga planet tjetër dhe se ai nuk krahasohet me argjentinasin. “Messi është nga një planet tjetër. Nuk mund të thoni…

Luiza Gega, medalje ari në 1500 metra në Olimpiadë

Atletja shqiptare Luiza Gega ka zënë vendin e parë në garën e 1500 metrave në Lojërat Olimpike Europiane “Baku 2015”, duke i dhuruar Shqipërisë medaljen e parë të artë olimpike në një veprimtari të tillë. Gega dha kohën 4’11”58, duke…

FOTOGALERI: Bukuroshet e Kupës së Amerikës

Nuk janë vetëm futbollistët protagonistë kryesorë të Kupës së Amerikës. Këtë garë po e bëjnë më interesante edhe tifozet seksi të skuadrave pjesëmarrëse, të cilat nxisin më tepër lojtarët, por sidomos teleshikuesit. Padyshim që latinet janë…

Prezantohet Mandzukic: Kjo, shtëpia ime e re

Mario Mandzukic zbarkon në Torino, duke nisur në këtë mënyrë aventurën e tij të re te Juventusi. Blerja e bomberit kroat i kushtoi arkave të kampionëve të Italisë rreth 19 milionë Euro, ndërsa Mandzukic ka firmosur me Juven një kontratë…