Skënderbeu, me dy skuadra sezonin e ri

Peter Olayinka konfirmohet që do të vijë, ndërkohë që priten edhe dy të huaj të tjerë. “Bosi” i korçarëve e ka ndarë mendjen për të sjellë titullin e 6-të radhazi kampion në juglindje   Leonard Trebicka Të martën, kur…

Salihi-Takaj, pritet takimi vendimtar për të ardhmen

Kanë mbetur edhe 9 ditë nga fundi i merkatos dhe pas ndeshjes në Zagreb pritet të jepet edhe verdikti final për sulmuesin shkodran   Hamdi Salihi, sulmuesi që ka shënuar 5 gola deri tani në Ligën e Kampioneve, vazhdon të mbajë në…

Berisha dhe Salihi, 90% jashtë, ja si ndryshojnë kampionët

Mesfushori dhe sulmuesi, pasi kanë bërë dje vizitat në kryeqytet,  kanë shumë pak shanse të luajnë të martën. Trajneri Josa mendon për zëvendësuesit Ishin në dyshim për ndeshjen e kthimit me Dinamon e Zagrebit dhe dje shanset e…

Lilaj: Kualifikimi? Do të provojmë gjithçka

Mesfushori bën të ditur se ka pasur disa oferta nga klube të huaja, por këtë vit nuk mund të rrinte pa i shijuar këto suksese të mëdha   Leonard Trebicka   “Deri tani keni parë një Skënderbe fantastik. Një aventurë, që nuk do ta…

Historike me bardheblutë, ja detajet e festës në Pukë

Pritet rekord tifozësh edhe nga rrethinat në mbështetje të skuadrës HISTORIA - Diten e sotme në Pukë zhvillohet takimi Tërbuni-Tirana dhe në qytetin pukjan do të ketë festë të organizuar nga klubi dhe tifozët. në fakt, këto…

Largimi i Pashajt i hap rrugën afrimit të Veliut

Pas largimit të Entonio Pashajt, duket se afrimi i Franc Veliut është çështje orësh. Drejtuesit e Tiranës dhe mbrojtësi vlonjat, prej kohësh janë në bisedime mes tyre, ndërsa klubi bardheblu është në pritje të përgjigjes së ish-kapitenit të…

Pashaj ikën nga Tirana, mosmarrëveshje me trajnerin

Disa ditë pas rinovimit, qendërmbrojtësi ka kërkuar dje leje-kalimin nga klubi bardheblu. Shkak duket se kanë qenë mosmarrëveshjet me trajnerin. 29-vjeçari: “Nuk prononcohem! I uroj suksese ekipit”   Andi TANKU Brenda pak ditësh,…

Muça: Tirana është gati për maratonën!

Trajneri i bardhebluve, në prag të sfidës me pukjanët optimist për lojtarët që ka në dispozicion Tirana sot do e nisë udhëtimin e gjatë të sezonit 2015-2016 me synimin për të fituar titullin kampion ë i mungon prej 7 vitesh.…

Alarm te Bylisi, Mbellës s’i vijnë letrat!

Mesfushori me tipare sulmuese nuk do të jetë në fushën e lojës, pasi nuk i ka ardhur dokumentacioni, klubi i shqetësuar pasi ishte në një formë mjaft të mirë. Mushica e nis titullarë. Synohet start pozitiv Bylisi do të luajë me…

De Brujne i çon në mbi 200 milionë shpenzimet e Sitit

Mançester Siti ka bërë investime të mëdha në afatin kalimtar të verës. “Citizens” janë afër konfirmimit të transferimit të mesfushorit Kevin de Brujne nga Volfsburg për 71 milionë euro dhe me ardhjen e tij, shpenzimet e klubit kanë…

Ofertë e çmendur për Pogbanë, 69 milionë plus dy lojtarë

Një transferim i bujshëm mund të ndodh në ditët e fundit të merkatos se kësaj verë. I shumëkërkuari ylli i Juventusit, Pol Pogba mund të transferohet tek klubi anglez, Çelsi. Mediat britanike shkruajnë se Çelsi dhe Juventusi janë afër…

Marcelo Troisi konfirmohet, Kukësi do start me fitore

Trajneri do të nisë kursin për Licencën “Uefa Pro”, ndërkohë që do të jetë në pankina bashkë me Hasan Likën! Kukësi, i ka dhënë besim Marcelo Troisit, për të qenë ai në krye të skuadrës në sezonin e ri futbollistik. Troisit, i…

Hazard ka 2 këshilla për Çelsin

Ylli i Çelsit, Eden Hazard, ka insistuar se ekipit të tij i duhet një ndryshim nëse duan të mbrojnë titullin e Premier Ligës këtë sezon. Londinezët kanë vetëm një pikë nga dy ndeshjet e para të kampionatit, por anësori belg është i bindur…

Murinjo: Start i keq? Këtë vit dua tripletën!

Zhoze Murinjo si me shaka ka parashikuar se Çelsi këtë sezon do të fitojë tripletën, edhe pse nisi sezonin e ri në formë të dobët. Portugezi ka pohuar se barazimi 2 me 2 me Suonsin në ndeshjen e parë të sezonit, ka ngjashmëri me rezultatet…

Tifozët vlonjatë, shumë të pakënaqur

Në stadiumin “Loni Papuçiu” të Fierit, nuk mund të mungonin tifozët e Flamurtarit, pasi luhej vetëm pak kilometra larg Vlorës. Ata janë përpjekur ta mbështesin skuadrën, edhe pse loja e saj ishte shumë e dobët. Por në fund edhe ata kanë…

Van Gal përgatit goditjen surprizë, kërkon Nejmarin

Merkatoja e Mançester Junajtid nuk ka përfunduar ende dhe Van Gal po ideon një goditje nga ato që janë të afta të trondisin Europën. Pasi humbën Pedron, i cili u “rrëmbye” me një operacion blic nga Çelsi, “Djajtë e Kuq” kanë vënë në…

Magani: Luajtëm me zemër, një sinjal edhe për skeptikët

Një nisje shumë e mirë për Teutën dhe trajnerin Gugash Magani, dora e të cilit u duk qartë në lojën e skuadrës durrsake. Trajneri peqinase ka thënë se skuadra e meritoi fitoren, pasi luajti me zemër. Nga ana tjetër, ai ka shigjetuar edhe…

De Gea nuk largohet pa 40 milionë euro

Real Madrid vazhdon të jetë i interesuar për transferimin e portierit të Mançester Junajtidit, David de Gea, por “Djajtë e Kuq” insistojnë se ai nuk është në shitje. Megjithatë, e përditshmja sportive madrilene “Marca”, ka bërë të ditur se…

Levi pranon: E nisëm shumë keq, nuk luftuam!

Pas humbjes së djeshme në Fier, trajneri Levi ka pranuar se skuadra e tij luajti shumë dobët në pjesën e dytë. Ai ka evidentuar si shkak të kësaj gjendje kohën e pakët që kanë lojtarët me njëri-tjetrin dhe beson se në javët në vazhdim do të…

Van Gal i kënaqur me lojën, MekLareni jo me rezultatin

Trajneri i Mançester Junajtid, Luis van Gal, u shpreh i kënaqur me atë çka ekipi i tij arriti të tregojë në fushë, por jo edhe me rezultatin. Pas barazimit pa gola kundër Njukasëllit, Van Gal shkurtimisht analizon atë që ekipi i tij arriti…

Leksion nga profesor Magani, Flamurtari në tapet…

Vlonjatët lënë për të dëshiruar për më shumë se gjysmën e ndeshjes. Pak iniciativë për të goditur portën. Durrsakët luajnë me qartë dhe marrin 3 pikët me golin e Mihanit E shtunë, 22 gusht 2015, ora 17:00, stadiumi “Loni…

Te PSG-ja ende s’e kanë mbyllur merkaton

Kampioni i Francës, PSG-ja, ende nuk e ka mbyllur kuletën për shpenzimet e merkatos. Pas fitores së tretë në kampionat ndaj Montpeliesë 1-0 me gol të Matuidisë, ka qenë trajneri Lorent Blonk që ka folur rreth tregut të transferimeve.…

Pep: Kemi rrezikuar, ia vlejti gjithçka

Për trajnerin Pep Guardiola fitore të bukura quhen ato ku kundërshtari prek sa më pak topin dhe kjo ndodhi ndaj Hofenhaimit, por siguria për fitore nuk qe sublime për asnjë minutë të ndeshjes. Kështu, katalanasi pranoi se “skuadra ka…

Garai rikthehet në La Liga, e do Valencia

Valencia ka identifikuar qendërmbrojtësin Ezekiel Garai si pasardhësin e lojtarit të transferuar për 45 mln euro te Mançester Siti, Nikolas Otamendi. Argjentinasi u largua nga klubi me shumë bujë, nxitur kjo sidomos nga shifra e…

Lojtari i dytë i Atletikos, te Barça?

E papritur: Hose Gimenez mund të jetë përforcimi i fundit i Barcelonës këtë merkato vere. Sipas “Sky Sports”, mbrojtësi i Atletiko Madridit gëzon interesin e klubit katalanas. Trajneri i skuadrës kampione të La Ligës, Luis Enrike,…

Enrike: Kampionati do ketë 3-4 rivalë

Sipas trajnerit të Barcelonës, Luis Enrike  skuadra e tij mund të mbrojë me sukses titullin në La Liga, atje ku sot do të luajë ndeshjen e parë të kampionatit, atë ndaj Atletiko Bilbaos. Barcelona e fitoi kampionatin e kaluar me…

“Shkëlqen” La Liga, sot luajnë “big”-ët!

La Liga e vërtetë fillon sot, pasi dy skuadrat më të mëdha të Spanjës, “hegjemonët” Real Madrid dhe Barcelona, do të zhvillojnë ndeshjet e para në kampionatin e ri futbollistik. Do të jenë dy sfida speciale ato që do të luhen…

Bajernin e shpëtojnë Kosta dhe Levandovski

Pas 15 ndeshjesh me asnjë fitore kundër Bajernit, Hofenhaimi dje ëndërroi për vetëm 8.8 sekonda lojë një triumf kundër kampionëve të Gjermanisë. Sulmuesi i fshehtë i vendasve, Foland, shënoi shpejt duke përfituar nga një gabim i bavarezëve…

Neymar te Manchester United? Barça kthen përgjigje

Nuk ka shans që sulmuesi Nejmar nuk do të largohet nga Barcelona. Klubi katalanas ka refuzuar një ofertë nga Mançester Junajtidi për transferimin e sulmuesit brazilian, ka bërë të ditur e përditshmja sportive katalanase “El Mundo…

Historia e Hysajt, babai e mori me … gomone!

Paraqitja e mirë edicionin e kaluar, kalimi te Napoli, por edhe historia e mbërritjes në Itali me gomone kanë bërë që shqiptari Elseid Hysaj të kthehet në personazh në vendin fqinj. Shkodrani përmes një interviste për ‘Il Mattino’ rrëfen…

Kombëtarja pa mbrojtje kundër Danimarkës

Ndonëse të gjithë po i gëzohemi duelit kundër Danimarkës që mund t’i hapë edhe më shumë dyert për kualifikim të Shqipërisë në Euro 2016, lajmet e këqija vetëm sa kanë filluar. Sipas të përditshmes kosovare “Telegraf”, Kombëtarja e…

Duka: Futbolli shqiptar është në rritje të dukshme

Teksa sfida Partizani-Laçi ngriti dje siparin e edicionit të 77-të të kampionatit shqiptar të futbollit, presidenti Armand Duka publikoi një mesazh urimi në faqen zyrtare të FSHF-së, që i drejtohet të gjithë aktorëve të futbollit, por edhe…

Muça përcakton formacioni bardheblu “anti-Tërbuni”

Edhe pse ka pasur shumë zhurmë rreth aktivizimit ose jo të disa lojtarëve të parashikuar për të luajtur si tutullarë për shkak të problemeve me ish-skuadrat, duke se trajneri Shkëlqim Muça e ka ndarë mendjen se si do të luajë…

Tirana shpërfill Bylisin dhe Flamurtarin

Te Tirana nuk duan t’ia dinë për pretendimet e Flamurtarit dhe Bylisit për katër ish-lojtarë të tyre që tashmë mbajnë veshur fanellën bardheblu. Një ditë më parë dy klubet kërkuan publikimin bllokimin nga ana e FSHF-së e…

Formacioni, sa shumë debutime te Flamurtari!

Flamurtari ka ndryshuar shumë këtë verë dhe sot në fushë do të ketë shumë debutime. Do të mungojë Ilion Lika, i cili rikthehet në muajin tetor, kur shlyen dënimin e marrë Komisioni i Etikës. Po ashtu, mungon Debatik Curri i dëmtuar dhe në…

Levi i prerë: Dua një Flamurtar agresiv

Skuadra e Flamurtarit ka mbyllur dje përgatitjet për ndeshjen e javës së parë me Teutën, që do ta luajë sot, në stadiumin e qytetit të Fierit. Pa dyshim që objektivi i vetëm është një start me fitore, pasi vlonjatëve u duhet të…