Alegri: Sezoni nisi prej dy ditësh, do të rritemi

Alegri provon t’i japë kurajo Juvenusit pas barazimit zhgënjyes me Kievon: “Nuk duhet t’i kritikoj për asgjë, sepse prej dy ditësh ka nisur sezoni ynë dhe kemi mundësi të rritemi. Duhet të kemi më pak ankth për të fituar, është…

Dëmtohet Markizio, në dyshim Champions

Klaudio Markizio u zëvendësua në fund të pjesës së parë nga trajneri Alegri dhe tashmë rrezikon që të mos luajë ndaj Mançester Sitit në Champions League. i sapokthyer nga dëmtimi, mesfushori ka ndjerë shqetësim në auktor dhe…

(Fotot) Inter-Milan, pergatitjet e fundit!

Perpara derbit te sotem, ora 20:45 ne "San Siro", Interi dhe Milani kane kryer edhe stervitjet e fundit dhe si Sinisha Mihajlovic, ashtu edhe Roberto Mancini jane dukur teper te perqendruar, pertej batutave ne distance. Kuqezinjte do te…

Kelechi Iheanacho, 54 sekondat e lavdise!

Historia e djaloshit nga Lagosi i Nigerise, qe u be i madh ne momentin e duhur dhe ne vendin e duhur, duke i marre skenen edhe De Bryn Si ne enderr! Nese nje dite do t'i tregoje femijeve te tij se si nisi gjithcka, Kelechi Iheanacho,…

Fiton US Open, tenistja befason: Terhiqem!

Flavia Peneta, raketa e 26-të në renditjen botërore, është fituesja e turneut “Us OPEN”, ndërsa dje në finale ka mundur bashkatdhetaren e saj Roberta Vinci, e cila në gjysmëfinale kishte eliminuar Serena Uillimas. Seti i parë qenë i…

Junajtidi super, Liverpuli ne gjunje!

Pak minuta pas rifillimit të pjeses se dyte, vendasit kaluan në epërsi. Nga një gjuajtje e lirë, Mata asistoi te Daley Blind, i cili leshoi një goditje të pandalshme që u ndal në rrjet (49’). Në vazhdim të lojës, Ander Herrera u…

Mesi, dhuratë djalit Mateo dhe… Barcelonës!

Në Madrid, Atletiko kalon përpara me Torres, por Nejmar barazon me perlë. Futja e “pleshtit” ndryshon gjithçka dhe ai realizon golin e fitores: katalanasit në krye të renditjes 1          2 Atletiko Madrid-Barcelona…

Juve mer piken e pare, por eshte ne krize!

Juventusi s'di me te fitoje. Bardhezinjte, pas tre javesh, kane vetem 1 pike ne renditje dhe ndodhen ne vend te 15-te, ende pa u luajtur e gjithe java. Roma eshte ne kuoten e shtate pikeve, pra +6 dhe ne vend te pare, po aq sa edhe Kievo,…

Tirana zhgenjen, Bylisi ngre koken!

TIRANA - BYLIS 0-0 Tirana: Frashëri, Smajli, Muça, Karan, Gërçalliu (Hoxhallari 67'), Bulku, Karabeci, Lika (Kadriu 66'), Vucaj (Kerciku 85'), Bakaj, Zhilberto. Tr: Sh. Muça. Bylis: Mushica, Haliti, Diakite, Basriu (Simiç 77'),…

Juventus-Kievo, Alegri le ne stol Pogba!

Juventus: Buffon, Caceres, Barzagli, Bonucci, Alex Sandro, Pereyra, Marchisio, Sturaro, Hernanes, Dybala, Morata Chievo:  Bizzarri; Frey, Gamberini, Cesar, Gobbi; Hetemaj, Rigoni, Castro; Birsa; Meggiorini, Paloschi.

Roma nuk ndalet, Fiore rikthehet tek fitorja

Pas suksesit ndaj Juventusit, Roma ka arritur te marre tri pike edhe ne fushen e Frozinones, qe eshte nje qytet ne krahinen e Lacios. Nje sukses qe mban vulen e surprizes se deritanishme per verdhekuqte, Iago Falke, por edhe ate te Iturbes,…

Atletiko-Barcelona, Mesi ne stol!

Atletico Madrid: Oblak; Juanfran, Godín, Giménez, Filipe Luis; Tiago, Gabi, Koke, Oliver; Griezman, Torres. Tr.: Simeone Barceona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Mascherano, Vermaelen, Alba; Busquets, Rakitic, Iniesta; Rafinha, Suárez,…

Kukesi “do Brazil”, Teuta ne gjunje!

KUKËSI – TEUTA 3-0 Shënues: Moreira 7’, Karioka 50', Flores 86' KUKËSI: Koçi, Hallaçi, Malota, Ndoni, Mici, Hasani, Musolli, Karioka (Nika 88'), Moreira (Dhima 67'), Flores, Lima (Xheferson 46'). Trajner: H. Lika. TEUTA: …

Tirana-Bylis, formacionet zyrtare

Tirana: Frashëri, Smajli, Muça, Karan, Gërçalliu, Bulku, Karabeci, Lika, Vucaj, Bakaj, Gilberto. Trajner: Sh. Muça. TEUTA: Mushica, Haliti, Diakite, Basriu, Peposhi, Gava, Adekunle, Mbella, Papa, Pepa, Hoxhaj. Trajner: A.…

Surprize Besa e Pogradeci, “godet” Luftetari!

Ka qene nje jave e pare me shume surpriza ne Kategorine e Pare, ku dita nisi me humbjen e Dinamos ne Peze, ne kompleksin "Internacional", ku skuadra e Luftetarit hakmerret per humbjen po ne jave te pare te sezonit te shkuar ne Gjirokaster,…

Ronaldo me pese yje, kalon rekordin e Raulit!

Ishte fryre aq sa nuk mund te mbante dhe ka shperthyer me pese gola... Krsitiano Ronaldo ka dhuruar nje shou te vecante ne fushen e Espanjolit, duke pasur ne mes vetem nje "publicitet" kur Benzema ka derguar topin ne rrjete, ne fitoren 6-0.…

Kategoria e Pare, rezultatet “live”

Grupi A Kastrioti - Erzeni            0-1 Ht Mamurrasi - Besa           0-1 Ht Kamza - Burreli              1-0 Ht Besëlidhja - Korabi         0-0  Ada - Iliria                      0-1  Grupi B Butrinti -…

Olajinka dopiete, Skenderbeu ben “tris”

Edhe pse nje formacion me disa mungesa, Skenderbeu kalon edhe pengesen e radhes, Terbunin dhe ne Puke merr tri pike te rendesishme duke shkuar ne nente, ne tre ndeshje. Praktikisht, kampionet e kane te lehte naj pukjaneve, duke qene se…

Naismith trondit Çelsin, Murinjo lekundet!

Qe nuk do te jete nje sezon i lehte per Celsin kjo u pa qe ne fillim por qe veshtiresite, sidomos ne mbrojtje, do te rriteshin edhe me shume, Murinjo nuk e kishte parashikuar. Ndodh keshtu qe ne fushen e Evertonit, vjen nje humbje vertet e…

Kategoria e Pare, startoi java e pare!

Grupi I Veriut Sot Kastrioti-Erzeni Mamurrasi-Besa Beslidhja-Korabi Ada-Iliria Kamza-Burreli Grupi I Jugut Sot Butrinti-Turbina Sopoti-Shkumbini Apolonia-Pogradeci Neser…

Kukesi-Teuta, formacionet zyrtare

KUKËSI: Koçi, Hallaçi, Malota, Ndoni, Mici, Hasani, Musolli, Karioka, Moreira, Flores, Lima.Trajner: H. Lika. TEUTA: Rizvani, Kuka, R.Hoxha, Shkalla, Kotobelli, Mihani, Dita, Hodo, Hila, Lamçja, Magani.Trajner: G. Magani.…

“Ju lutem, me falni” (VIDEO)

Kevin Trap eshte kthyer ne protagonist per PSG-ne ne takimin e djeshem qe kampionet e Frances barazuan 2-2 ne shtepi kunder Bordose. Portieri i parizeneve iu ka "dhene nje dore" miqve per te marre nje pike, ne nje ndeshje, te cilen edhe ata…

Tjeter “hall” per Josen

Nuk kane fund "dhimbjet e kokes" per trajnerin Mirel Josa. Pas demtimit te Hamdi Salihit ne takimin e zhvilluar ne mesjave kunder Vllaznise, Skenderbeu perballet tashme me nje tjeter shqetesim. Ka qene Liridon Latifi ai qe kthehet ne…

Everton-Celsi, formacionet zyrtare (ora 13:45)

Everton: Howard, Coleman, Jagielka (c), Stones, Galloway, Barry, McCarthy, Besic, Barkley, Kone, Lukaku Celsi: Begovic, Ivanovic, Zouma, Terry (c), Azpilicueta, Matic, Mikel, Fabregas, Hazard, Pedro, Costa.

Mancesteri, pa Runin ndaj Liverpulit

Lajme aspak te mira per Luis van Gal ne  prag te sfides se sotme ndaj Liverpulit. Trajneri i Manchester Junajtid nuk do te kete te gatshem Uejn Runin, i cili ka pesuar nje terheqje muskulore. Sulmuesi i "djajve te kuq" sipas "Mirror" nuk ia…

Bozhani: Sopoti s’e diskuton fitoren me Shkumbinin

Librazhdasit i kanë mbyllur dje përgatitjet për takimin hapës të kampionatit me Shkumbinin, që do ta luajnë në kompleksin “Internacional”. Pas seancës së djeshme, trajneri Bozhani ka përzgjedhur 18 lojtarët, që do të ketë të gatshëm për…

Roma në “lagjen” e Lacios, Garsia: Frozinone si Juve!

Pas suksesit ndaj bardhezinjve, Roma po përgatitet për një ndeshje delikate, sepse në transfertë, ndaj një skuadre që ndodhet vetëm disa km larg dhe në zonën e rivalëve të përjetshëm të Lacios. Frozinone do të presë verdhekuqtë dhe Rudi…

FORMACIONI I MUNDSHËM I TIRANËS 4-2-3-1

Smajli Muça Bulku Gërçaliu Teqja Karabeci Lika Vucaj E. Bakaj Gilberto Trajner: Sh. Muça   AXHENDA -Stërvitja-Trajneri Shkëlqim Muça zhvilloi seancën e fundit dje përpara takimit kundër Bylisit,…

Muça do tri pikë dhe spektakël nga Tirana

Trajneri i bardhebluve kërkon të shohë ndaj Bylisit një skuadër me dëshirë për të fituar, ndërsa për çështjet e Smajlit dhe Teqjes shprehet i habitur: “Vetëm në Shqipëri ndodhin të tilla situata!” Tirana luan sot…

Kukësi prezanton brazilianin

Kruz: Më bindi projekti i klubit Kukësi shton radhët e tij me një tjetër lojtar brazilian. Ditën e djeshme, presidenti i klubit, Safet Gjici ka prezantuar edhe nën praninë e trajnerit Marselo Troisi, mesfushorin Leomir Kruz. 28-vjeçari…

Milenkoviç: Jemi në gjendje t’i ndalim kampionët

Mbrojtësi i ardhur gjatë merkatos së verës e sheh me optimizëm ndeshjen e sotme. Lojtarët marrin rrogat dhe janë më të karikuar për këtë 90-minutësh Ekipi i Tërbunit pret sot kampionët e vendit dhe dje u ka dhënë fund përgatitjeve për…