Devolli: Partizani favorit, jam tifoz i kuq”

Gjirokastriti është tifoz i të kuqve dhe e shikon Partizanin më të favorizuar në këtë takim. 37-vjeçari i sheh në rrugën e duhur të dy klubet Eraldo Harlicaj Bledar Devolli është një ndër lojtarët që ka veshur…

6200 tifozë bardheblu, gati të “pushtojnë” stadiumin

Tirana do të jetë pritëse në derbin e sotëm kundër Partizanit, ndërsa e veçanta është se do të luajë në shtëpinë e vet, në “Selman Stërmasi”. Rreth 6200 tifozë bardheblu do të jenë sot “arma” kryesore e 24 herë kampionëve të vendit. Në…

Policia ndryshon sërish sektorët për tifozët e kuq

Pas një takimi mes drejtuesve të lartë të Policisë dhe drejtuesve të klubit të Tiranës, dje në "Selman Stërmasi", është kërkuar nga forcat e rendit të ndryshohen sërish sektorët e tifozëve të Partizanit për shkaqe sigurie. Zyra për shtyp e…

“Këtë herë do të jetë tjetër histori”

Zv.trajneri i Tiranës: “Ka ardhur momenti për të thyer ‘tabunë’ ndaj të kuqve. Njoh vetëm Partizanin e Beogradit” Andi TANKU Dëshira e Tiranës për të qenë ajo fituesja e derbit të sotëm është tejet e lartë. Në 6 ndeshjet e fundit…

Demi vendos për premion

Presidenti, Demi pritet që të vendosë sot për premion që mund t’i akordojë lojtarëve në rast të një fitoreje të mundshme dhe për të karikuar më shumë “demat”. Skuadra do të mësojë sot se sa do të jetë shuma që pritet të ndahet nga numri një…

Tifozët takojnë lojtarët përpara ndeshjes me Tiranën

Disa nga anëtarët e “Guerrilsave” janë takuar me lojtarët e ekipit dhe kanë bashkëbiseduar rreth gjysmë ore për derbin   Nuk ka munguar takimi me lojtarët as në këtë prag derbi. Disa nga anëtarët e “Guerrilsave” janë takuar me…

Muça: Duhet të kalojnë 4 sisteme që të na arrijnë

Mbrojtësi i bardhebluve: “Gjysmë Tirane e mund këtë Partizan. Bathën e këshilloj të mos bëhet i famshëm duke na përmendur shpesh. Shlyejmë borxhet që iu kemi tifozëve, sepse luajmë në stadiumin që të kuqtë humbën titullin” Andi TANKU…

Karabag kërkon Salihin, Agolli: Sikur…

https://www.youtube.com/watch?v=hVyHAJzk5pc Hamdi Salihi është njeriu i momentit në Kategorinë Superiore, pasi kryeson renditjen e golashënuesve në kuotën e 13 “rrjetave” të koleksionuar. Por duket se për shkodranin nuk flitet…

Ajeti e nis në stol me Frozinonen!

Arlind Ajeti ka provuar stolin e tij të parë me fanellën e një skuadre të Serisë A, pasi dje ndaj Veronës është ulur në pritje për të debutuar, por kjo gjë nuk ka ndodhur. Ai e ka ndjekur humbjen e thellë nga bankina dhe, ndoshta, javën e…

Cikalleshi titullar, s’lë gjurmë me Istanbul!

Istanbul Basaksehir ka fituar dje 2-0 ndaj Gençlerbirlixhi, në kuadër të kampionatit turk, teksa sulmuesi kavajas ka luajtur për 73 minuta, por nuk ka arritur që të lërë gjurmë. Madje, për ironi të fatit, sapo lojtari i kombëtares ka dalë…

Barça dhe Bayerni “kacafyten” për sulmuesin italian

Emri i Federico Bernardeschit tanimë duket serioz për merkaton e Bajernit. Lojtari i Fiorentinës sipas portalit “fussballtransfers.com”, duke cituar mediet italiane, gëzon jo vetëm interesin e klubit bavarez, por edhe atë të Barcelonës.…

Hysaj paraqitet dobët, Sarri e ndërron

Elseid Hysaj ka zhvilluar një ndeshje shumë të dobët sidomos në pjesën e parë në sfidën e luajtur në “Dall’Ara” të Bolonjës, kundër skuadrës kuqeblu. Ai thuajse i ka humbur të gjitha duelet me veteranin Brienca, teksa edhe shpesh…

Misteri “Aliji”, i dëmtuar apo…?

Për trajnerin Fisher nuk është në dispozicion pasi ka pësuar një dëmtim në stërvitje me Bazelin. Të paktën kështu shkruhej në lajmërimin zyrtar të klubit, por teksa skuadra e Bazelit dje ka zbritur në fushë dhe ka luajtur ndaj Tunit duke…

Fiorentina me tris, Sampi i Montelës në krizë!

Fiorentina likuidon Udinezen me një fitore të thellë 3-0 dhe që nuk është diskutuar në asnjë moment. Skuadra e Souzës ka arritur të gjejë gol që në pjesën e parë, me Badejl, teksa Iliçiç, nga pika e bardhë, dyfishon dhe Rodrigez…

Maldini: Kritikat? E dua Milanin… ndaj s’e genjej!

Paolo Maldini është rikthyer të shpjegojë se pse ka kritikuar mënyrën se si ndiqet filozofia e merkatos duke thumbuar Galianin se nuk merr vesh nga aspekti tekniko-taktik, por është drejtuar i madh. “Kritikat? E bëj sepse e dua…

Nga Franca në Belgjikë, ja komanduesit!

https://www.youtube.com/watch?v=GnTD7a5391Q Eshte mbyllur nje tjeter fundjave teksa kampionatet edhe pak dhe do te ulin siparin per pjesen e pare te sezonit. Duke qendruar tek kampionatet kryesore, bie ne sy sidomos supremacia e PSG-se,…

Milani shpërdoron, vetëm 0-0 me Karpin!

https://www.youtube.com/watch?v=Dn-rWqzYZ2s Milani shpërdoron një “asist” që Napoli dhe Roma i dhanë, duke u ndalur në këtë fundjavë. Kuqezinjtë dalin me një 0-0 në Modena, ndaj Karpit. Pjesa e parë ka nisur me presingun e ekipit vendas,…

Irina i tregon Ronaldos se çfarë ka humbur (Video)

Ish e dashura e Cristiano Ronaldos po i surprizon të gjithë çdo ditë e më shumë me bukurinë e saj. Tani ka bërë një video për krishtlindje ku tregon se temperaturat mund të jenë të ‘nxehta’. Ajo ka dalë në plazh dhe po "rrezitet" në këto…

Karpi-Milan, formacionet zyrtare!

KARPI: (4-4-2): Belec; Zaccardo, S. Romagnoli, Gagliolo, Letizia; Pasciuti, Cofie, Lollo, Martinho; Lasagna; Borriello. A disp.: Brkic, Gabriel Silva, Spolli, Marrone, Lazzari, Di Gaudio, Mbakogu, Matos. All.: Castori MILAN (4-4-2): …

Palermo ndjek shqiptarin Tarashaj!

https://www.youtube.com/watch?v=GnZI0oWylm4 Palermo sheh në Zvicër për të fuqizuar repartin ofensiv, duke kërkuar ndoshta “Dibala të ri”. Pasi ka vënë në shënjestër talentin e Boka Xhuniorsit, Kajeri, tashmë ka vënë në fokus…

Skenderbeu s’ndalet, presion Partizanit!

Super Skenderbe! Skuadra e drejtuar nga Mirel Josa ka likuiduar Laçin me nje 4-0 qe eshte nje perseritje e rezultatin me Bylisin. Sakaq, skuadra kampione, ka arritur qe te hape qe ne pjesen epare sfiden kur Olayinka ka shenuar ne te 25',…

VIDEO: Gjergjaj nokauton kundërshtarin për 42 sekonda

Boksieri shqiptar, Arnold Gjergjaj nuk ka të ndalur në boksin e peshave të renda. Ai e ka fituar me nokaut duelin kundër kroatit Marino Goles , të zhvilluar në Umweltarena, në Spreitenbach të Zvicrës. Besoni ose jo, boksieri shqiptar…

Frike per Ikardin, pistoleten ne koke!

Sikur te mos mjaftoje periudha e krizes se golave, Mauro Ikardi tashme ka kaluar edhe nje moment te frikshem, kur disa hajdute jane prezantuar ne kembet e tij dhe e kane detyruar qe ti marrin oren ne qender te Milanos. Ngjarja po ndiqet nga…

Napoli bie ne Bolonja, i leshon kreun Interit!

https://www.youtube.com/watch?v=uLkd3FHRPQQ Bolonja mund Napoln dhe i jep asist Interit, qe tashme eshte i vetem ne krye te renditjes.  Dominimi i takoi Napolit, por Bolonja ishte jashtëzakonisht më shumë konkrete. Ishte…

Java 11, renditja dhe rezultatet!

Java e 11-të Grupi i Veriut  Kamza – Besa 1-1 Mamurrasi – Kastrioti 1-2 Iliria – Erzeni 1-0 Besëlidhja – Burreli 3-1 Ada – Korabi 0-0 Skuadrat        Nd.  F    B    H    P Kastrioti 11   8    2    1    26 Besëlidhja 11…

 “Shpërthen” Apolonia, tani synohet kreu

Fierakët mposhtin peqinasit dhe dominojnë në një sfidë ku patën edhe mbështetjen e tifozëve   APOLONIA – SHKUMBINI 4 – 0   Shënues: Uzuni 9’ (11-m), 21’, Nako 71’, Rajkoviç 35’   E shtunë, 5 Dhjetor 2015,ora 14:00, në…

Pogradeci shokon Dinamon, e nderon Çekiçi

  Blutë këtë herë nuk ja kanë dalë në Kavajë duke pësuar një humbje që ndërlikon pozitat në renditje   DINAMO – POGRADECI 0-1 Shënues: / A. Çekiçi 29’ E shtunë, 5 Dhjetor 2015, ora 14:00, në stadiumin “Besa” të…

Luftëtari ruan kreun me “poker”

 Bluzinjtë e kthejnë në stërvitore me cërrikasit, duke vulosur fitoren qysh në pjesën e parë   Luftëtari 4 Turbina 0   Shënues: Liçaj 6`, Agastra 27`,Braho 53`(11-m), Erg. Mersini 64`. E shtunë, 5 Dhjetor 2015, ora…