Agostineli vendosje taktike para Laçit

Italiani ka skicuar formacionin për ndeshjen miqësore me Apolonini, me mendje tek kurbinasit Skuadra ka vijuar dje përgatitjet me seancën e radhës. Në drejtimin e trajnerit Agostineli, grupi i lojtarëve ka kryer stërvitjet në…

Përfundojnë ditët spanjolle, kampionët sot në Shqipëri

Miqësorja e djeshme ndaj Greuther Furth ka mbyllur ditët spanjolle për kampionët e Shqipërisë. Skuadra e Josës sot pasdite pritet të mbërrijë në Shqipëri, pas 14 ditësh stërvitje dhe ndeshjesh testuese në Malaga të Spanjës. Më 6 janar…

Skënderbeu vuan për gola, barazim me Greuther Furth

Skuadra korçare mbyll aventurën në Malaga. Ndeshje e mirë ndaj gjermanëve të bundesligës 2, por pa shënuar. Vangjeli lë fushë, por nuk ka rrezik. Mungon vetëm 2-3 ditë     Skënderbeu - Greuther Furth 0-0   Skënderbeu: Shehi,…

Reali Madridit e gjen fajtorin… Bajerni nën “akuzë”

Bajern Mynih-Real Madrid, një rivalitet i lashtë sa vetë sporti i futbollit. Vitet e fundit duket se ky rivalitet vjen e rritet duke u mbushur me hatërmbetje e mllefe. E fundit vjen nga kampi Madrilen. Siç e kemi dëgjuar Real Madrid është…

Pato për Çelsin?

Ish-sulmuesi i Milanit, Aleksandre Pato duket i tërhequr nga ideja për t’u kthyer përsëri të luajë në Evropë. Stacioni i radhës për të në karrierë mund të jetë Çelsi në Premier Ligë. Dhe sipas medieve britanike braziliani ka nisur…

Totenham e Çelsi luftë për “Wembleyn”

Dy nga klubet e Londrës, Totenhami dhe Çelsi janë gati të ndajnë ndërmjet tyre stadiumin mitik “Wembley” për sezonin 2017-2018. Të dy klubet e Londrës janë duke planifikuar të rinovojnë stadiumet e tyre “White Hart Lane” dhe “Stamford…

Seminar me vëzhguesit e Kategorisë së Parë

Dje paradite në Federatën Shqiptare të Futbollit, është zhvilluar një seminar me vëzhguesit, në lidhje me problemet që kanë dalë gjatë pjesës së parë të këtij edicioni. Sipas sektorit të vëzhguesve në Federatën Shqiptare të Futbollit, këto…

Kupa e Republikës, tani dhe për moshat

Do të zhvillohet Kupa e Republikës për moshat (Kategoria Superiore) për grupmoshat U-17 dhe U-19. Sektori i Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit, ka future në kalenderin e aktiviteteve të këtij viti edhe një aktivitet të tillë. Është…

Diego Lopez, gati kalimi në Turqi

Aventura e Diego Lopezit tek Milani është thuajse në fund. Sipas “Premium Sport”, Milani dhe Beshiktashi kanë rënë dakord mes tyre dhe portieri spanjoll tani mund të thtoë fjalën e fundit, nëse do të pranonte këtë transferim ose jo. Në rast…

Shënon Baka, Milani nuk di të humbë

https://www.youtube.com/watch?v=q_GVrhuOfhw E dhënë domethënëse, fatsjellëse dhe vendimtare. Thërriteni si të doni, por në çdo ndeshje ku Karlos Baka ka lënë gjurmë, Milani s’ka humbur kurrë: një histori që përsëritet dhe që të…

Dy orë takim, prapaskenat Berluskoni-Mister Bi!

Pritet që sot të ketë një tjetër takim mes palëve, teksa ka risi: mund të jetë e përfshirë edhe qeveria indoneziane në tratativë. Galiani takon Barbarën dhe diskutojnë Tratativa vazhdon. Në Arkore (vila e Silvio Berluskonit) u takuan,…

Ja si me ofendoi Mançini, edhe Sarri akuzon!

"Nese ai me quan mua racist sepse i thashe nje fraze qe s'e kisha me te keq (pederast), atehere ia them edhe une atij qe eshte racist sepse me quajti plakush...". Mauricio Sarri mbrohet ne kete forme nga akuzat e Roberto Mancinit pas…

E bujshme, Luiz Adriano kthehet te Milani?

Një zhvillim i papritur për një transferim që dukej se do të shkonte drejt mbylljes, duke konsideruar edhe udhëtimin e Luiz Adrianos në Kinë. Sipas “Globoesporte.com”, sulmuesi, nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka bërë me dije se…

“Me quajti gay”, terbohet Mançini!

https://www.youtube.com/watch?v=s_15rpvs2c4 "Sarri eshte racist, t'i vije turp, sepse eshte 60-vjec por persona si ai s'kane pune te qendrojne ne futboll...". Roberto Mancini i xhindosur, shpjegon ate qe ndodhi ne fund te ndeshjes…

Napoli-Inter, formacionet zyrtare!

NAPOLI - Reina; Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Strinic; David Lopez, Valdifiori, Allan; Callejon, Gabbiadini, Mertens. INTER - Handanovic; Nagatomo, Miranda, Juan Jesus, Telles; Medel, Kondogbia; Biabiany, Ljajic, Perisic; Jovetic

Roland Peqini del ne stervitje me Bylisin

Pas largimit nga Kukesi, Roland Peqini ka gjetur "strehen" e re. Mbrojtesi elbasanas ka dale diten e sotme ne stervitje me ekipin e Bylisit. "Sport Ekspres" meson faktin se Peqini ende nuk ka firmosur dhe se do te aktivizohet fillimisht ne…

Berisha mungon ne premiere me Flamurtarin

Ilir Berisha nuk do te jete i gatshem per Flamurtarin per sfiden kunder Tiranes, e vlefshme per cerekfinalen e pare te Kupes se Shqiperise e cila do te luhet ne Vlore ne 24 janar. Mbrojtesi i ardhur ne kete merkato janari ka pesuar nje…

“Gashi synon Çelsin, Realin ose Bajernin”

Trajneri i Luzernit, Markus Babel ka ironizuar sulmuesin e Kombëtares së Shqipërisë, Shkëlzen Gashi. Sipas tij, 27-vjeçari ka synime më të mëdha në karrierë dhe pretendon të jetë në një prej skuadrave të mëdha evropiane. "Gashi në mendjen…

Berisha: Përgjegjësia jonë, ta çojmë ekipin ku duhet!

Kosovari Ilir Berisha është cilësuar si një nga blerjet më të rëndësishme të Flamurtarit gjatë merkatos së janarit. Pas largimit të kroatit Ivan Fushtar, në qendër të mbrojtjes vlonjatët kishin të disponueshëm vetëm dy lojtarë, Pashajin dhe…

Nuk ka probleme për Besnik Krasniqin

Nuk ka çështje “Besnik Krasniqi” te Flamurtari, drejtuesit e të cilit sqarojnë se gjithçka në lidhje me dokumentacionin e këtij lojtari është në rregull. Pak ditë më parë, Gjilani, ku mbrojtësi aktivizohej së fundi, pretendoi se do ta…

Idrizi mbyll merkaton, për borxhet kërkon bashkëpunim

Administratori i klubit vlonjat thekson se çëshjtja e borxheve të vjetra është delikate dhe duhet një zgjdhje me ndihmën e të gjtihëve, ndërsa për merkaton thotë se mbrojtësi Lakoste është i huaji i fundit që vjen Elton Nika Cështja…

Nertil Ferraj vihet nën urdhrat e Duros

Drejtuesit e klubit kuksian kanë bërë një tjetër goditje në merkato, duke afruar mesfushorin Nertil Ferraj. Kryeqytetasi ishte pjesë e Teutës në gjysmën e parë të këtij sezoni, ndërsa për pjesën e mbetur do të veshë fanellën e…

Kukësi, garë me kampionët për Mbellën

  Mesfushori me tipare sulmuese i Bylisit po kërkohet nga Kukësi, por ai pëlqehet dhe nga Skënderbeu Nëse në kampionat në gjysmën e parë Kukësi nuk mundi t’i afrohej në nivelin e treguar Skënderbeut, të paktën po mundohet ta…

Stinë dorëheqjesh te Burreli, ikën tekniku Gjoni

Shpërthen portieri Gjergji: Nuk lejoj të tallen me djersën time. Valë ndryshimesh në Klubin e Futbollit Burreli. Pas dorëheqjes zyrtare të administratorit Drilon Skura, është trajneri i matjanëve Vladimir Gjoni që deklaron se nuk do ta…

Lilaj në Athinë: Kthehem në fushë pas 2 javësh

Mesfushori Sabjen Lilaj, i cili vuan nga një dëmtim në muskujt e barkut, prej disa ditësh ka lënë Spanjën dhe po bën terapi në Athinë. Lajmin e pohon vetë futbollisti korçar, i cili ka folur nga kryeqyteti grek, duke theksuar se do të…

Edhe dy “big-ë” për Skënderbeun

Korçarët nuk ngopen. Menaxheri Gerhard Takaj deklaron nga Spanja se do të bëhen edhe dy afrime të tjera në merkaton e dimrit për të mbyllur gjithçka   Leonard Trebicka U duke se merkatoja e dimrit ishte mbyllur për…

Raul: Gëzohem me fitoret e Barcelonës

Legjendari i Real Madridit, ish-sulmuesi i skuadrës kryeqytetase, Rauk Gonzales, ka deklaruar se është i kënaqur që Barcelona e ka fituar Ligën e Kampionëve, për faktin që është ekip nga Spanja, por duke sfiduar dhe shtangur palën…

Befason Ksavi me deklaratën për Zidan

Ksavi Hernandez nuk di të flasë me xhelozi. Ish-veterani i Barcelonës ka folur rreth ndryshimeve të fundit te Real Madridi për sa i përket trajnerit të ri, Zinedin Zidan. Ai ka thënë fjalë të mëdha për Zidanin, edhe pse ky i fundit nuk…

‘Gladbah / Xhaka shitet, por …

Në fund të sezonit, Granit Xhaka nuk do të jetë më lojtar i Borusia Mënshengladbahut. Klubi gjerman ka mohuar shitjen e tij gjatë merkatos së janarit, pasi dëshiron t’i arrijë objektivat. Por menaxheri Maks Eberl nuk e ka mohuar shitjen e…

Riberi: Kësaj here nuk dua të…

Frenk Riberi e ka marrë mësimin. Ai nuk do të tentojë të lodhë muskujt më shumë seç duhet, pasi do me çdo kusht të rikthehet në formën ideale dhe pa frikë. “Aktualisht muskulin e kam mjaft mirë, por nuk dua të rrezikoj. Të paktën…

Teuta akord me brazilianin Xhonatan

  Sulmuesi 27-vjeçar ka një karrierë të pasur, duke luajtur në disa shtete Xhonatan Bernardo Mariano është sulmuesi më i ri që sot pritet të vijë në radhët e skuadrës durrsake. Sulmuesi 27-vjeçar 1.87 m i gjatë, me një…

Bardheblutë kërkojnë një mbrojtës të majtë

Skuadra e Tiranës synon që deri në limitin e merkatos të afrojë edhe një mbrojtës të majtë. Te 24-herë kampionët, është rikuperuar dhe do të vijojë karrierën vlonjati Endri Idrizaj, i cili më parë ka luajtur me Bylisin dhe me Apoloninë në…

Fukui rikthehet, por ende nuk është gati për Dajën

  Japonezi zhvilloi dje stërvitje të diferencuar, teksa parashikohet që të jetë për lojë jo ndaj Flamurtarit për Kupë, por në ndeshjen e parë të fazës së tretë të kampionatit në transfertë me Tërbunin Sulmuesi japonez i…

Çfarë po ndodh me Elshanin?

Kosovari nuk ka qenë gjatë stërvitjes së djeshme. Klubi njofton se është me leje, por situata e tij nuk është e qartë. Ka krisje marrëdhëniesh   Tek Partizani ka një çështje Elshani! Kosovari është afrimi më  ri për të kuqtë, por…

Partizani pazar sulmi tek Virtus Lanciano

Të kuqtë kanë hapur bisedimet me klubin e Seria B-së. Guido Marilingo dhe Nikola Ferrari nën orbitën e “demave”, njëri mund të bëhet pjesë e skuadrës   Eraldo Harlicaj   Afrimi i një sulmuesi tek Partizani mund të jetë çështje…

Sukaj i pavendosur për apelimin!

Xhevahir Sukaj mund të jetë lojtari i vetëm që do t’i mungojë “demave” për ndeshjen ndaj Laçit. Shkodrani do të vuajë dënimin prej 5 ndeshjesh të marrë, pas takimit në Korçë kur goditi Arapin. Golashënuesi ka munguar në takimin me Teutën…

Agostineli: Në Shqipëri nuk ka profesionalizëm

Trajneri i “demave”: Nuk ka orare të sakta për ngrënien dhe regjimet. Futbolli këtu më shumë fizik sesa taktik, të gjitha ekipet e vuajnë këtë pjesë   Eraldo Harlicaj   “Në Shqipëri, nuk ka orare të sakta, të përcaktuara për…