“Shigjeta” Roshi godet, Ahmati siguron mbijetesën!

Një “Odise” pa fund, që ka zgjatur thuajse 1 sezon, kur duhet edhe 1 javë nga fundi i kampionatit të rregullt në Rusi... Roshi ka gjetur golin dhe gëzimin e parë me fanellën e Ahmat Groznit, duke fituar në transfertë, me rezultatin 2-0, në…

Juliano: Prisja tjetër gjë në Shqipëri

Mark Juliano ka folur për Tuttomercatoëeb.it në Itali, duke u ndalur gjatë te Seria A dhe te Juventus-Milan, por ndërkohë është pyetur edhe për aventurën e dështuar në Shqipëri, ku u pushua nga puna te Partizani, pas disa muajsh mjaft…

Matko Djarmati ikën nga Tirana U-19

Marko Djarmati nuk është më trajneri i Tiranës, U-19. Klubi bardheblu dhe trajneri kroat i moshave, me konsensus kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin mes tyre, duke bërë që zyrtarisht Djarmati të largohet nga skuadra e 19-vjeçarëve.…

Salihi bën detyrën, goli vlen vetëm një pikë

Hamdi Salihi vijon marshimin në krye të listës së golashënuesve në divizionin e dytë austriak. Sulmuesi shkodran ka shënuar sërish sot, në barazimin 2-2 që Viner Nojshtat regjistroi në shtëpi ndaj Vatensit. Duhej të ishte fitore, në…

Ibra në Amerikë, tifozët në Los Anxheles në delir

Zllatan Ibrahimoviç shkon në Amerikë dhe tashmë debutimi është çështje kohe. Sulmuesi i famshëm suedez ka zbarkuar në Los Anxheles, ku një turme e madhe e ka pritur para aeroportit. Për arsye sigurie, Ibra është nxjerrë nga dalje private,…

Bakaj merr lejen e punës, nesër debutimi në Bjellorusi

Elis Bakaj është edhe "de jure"  futbollist i Shakhter Soligorsk në Bjellorusi. Sulmuesi i njohur la Kukësin para disa javësh, duke firmosur një kontratë sezonale me shifra të jashtëzakonshme në Soligorsk, por debutimi i tij do të vijë…

Mavraj jashtë skuadre, trajneri e quan vendim teknik

Në një moment krize të thellë dhe me Bundesligën 2 që është e sigurt tashmë, Hamburgu ka nisur planifikimin për sezonin e ardhshëm. Natyrisht, shumë lojtarë do të largohen dhe mes tyre është edhe Mavraj, një ndër emrat më të rëndësishëm…

Liria lëshon pikë të arta, kreu mbetet larg

Liria e Prizrenit kishte një shans të shkëlqyer sot për të kapur të paktën përkohësisht, kreun e renditjes në Superligën e Kosovës, sepse priste Besën e Pejës, skuadër që është në vendet e fundit në renditje dhe lufton për të evituar rënien…

FSHF gabon sërish, Vllaznia dhe ekipi B luajnë njëkohësisht

Trajneri Kraja kundërshton hapur kalendarin: Po mendoj të mos udhëtoj drejt Pukës Vllaznia do të luajë ditën e shtunë me Skënderbeun prej orës 14:00, në stadiumin “Loro Boriçi”. Vllaznia B ka një ndeshje shumë të rëndësishme me Tërbunin…

Nikaj tregon suksesin: Kastrioti im, konkurrencë dhe finale

Trajneri shkodran ka ndërtuar një ekip simpatik që duket i sigurt drejt elitës: Egnatia, e fortë por lojtarët ma bëjnë më të lehtë punën Bujar Balliu Kastrioti ka qenë një nga ekipet më solide të Kategorisë së Parë këtë sezon. I…

Guri, “kuksian” deri në fund të sezonit

Sindrit Guri do ta mbyllë sezonin si kuksian. Për shkodranin ishte një ofertë e majme nga Korja e Jugut, por duket se ky transferim nuk është realizuar, pasi merkato në vendin aziatik është mbyllur dje. Edhe pse Kukësi kishte në dorë një…

Danilo Alvesh: Duhen luftëtarë me Kukësin!

Sulmuesi vlerëson kundërshtarin dhe kërkon që të shkelin çdo centimetër të fushës për të marrë fitoren. “Ka ardhur momenti t’i japim fund kësaj periudhe të keqe” Elton Nika Flamurtari është gati për Kukësin, një ndeshje kyçe për…

Gjoka: Të harrojmë problemet e Skënderbeut, na duhen pikët

Vllaznia është një ndër klubet që natyrisht po i ndjek me vëmendje të madhe zhvillimet e fundit të çështjes Skënderbeu. Nuk përjashtohet asgjë, as zbritja e Skënderbeut nga kategoria me urdhër të UEFA-s, por fillimisht duhet pritur mbyllja…

Pas pikëve, Shkumbini humbet edhe fushën

Shkumbinit iu hoqën sot tre pikë nga Federata Shqiptare e Futbollit, për shkak të një gjyqi të humbur në FIFA për një futbollist argjentinas i cili kishte luajtur në Peqin para disa vitesh. Tani vjen edhe pezullimi i fushës, sepse sot…

Calja: Kampion dola nga një gjeorgjian

Briken Calja ka nderuar Shqipërinë në arenën ndërkombëtare, por sa e nderon Shqipëria atë? Deklarata e tij është shumë e rëndë: Nuk kishim fizioterapist me vete Fantastik, i mrekullueshëm, hero kombëtar, rekord, historik, e plot epitete…

UEFA, 4 ndeshje si provë për të dënuar Skënderbeun

Dosja voluminoze prej së cilës është ndërtuar strategjia për dënimin e Skënderbeut ka ndeshje pa fund dhe natyrisht UEFA është munduar të shtojë sa më shumë detaje, qoftë edhe pa vlere. Megjithatë, janë 4 ndeshje ato të cilat UEFA i…

Borxhi i vjetër, 3 pikë minus për Shkumbinin!

Shkumbini në kaos total: humbja e fundit kundër Turbinës solli largimin e trajnerit Branica, me renditjen që është bërë tepër shqetësuese, por sot ka ardhur bomba e madhe. Klubit peqinase i janë hequr tre pikë në renditjen e Kategorisë së…

Preiti: Hoxha gati për Serinë A, Mala është super talent

Drejtori sportiv i të kuqve flet në mediat në Itali, duke mos ngurruar të analizojë një nga një emrat kryesorë të Partizanit, në lidhje me merkaton Antonelo Preiti i thotë të gjitha. Jo për ne, sepse në Shqipëri del shumë pak në media…

Një talent shqiptar te PSG, garanton Murati

Është vetëm 14 vjeç, quhet Endri Çelaj dhe është tashmë pjesë e PSG-së, klubit që po dominon Francën dhe me financat që ka, synon së shpejti të sundojë botën. Djaloshi i Shqipërisë U-15 është tashmë pjesë e klubit parisien, aty ku ka ndikim…

Kur UEFA tha… “nuk kemi mbaruar ende punë!”

“Me Skënderbeun nuk kemi mbaruar ende punë!”... Pasi kishte dënuar me vendim administrativ me 1 vit përjashtim nga Kupat e Europës klubin korçar, duke lëshuar një “bombë” të vërtetë në futbollin shqiptar, UEFA paralajmëroi një tjetër…

Kërcënimi i inspektorëve, “hapi fatal” drejt vendimit!

UEFA ka vendosur: Skënderbeu jashtë kompeticioneve evropiane për 10 vitet e ardhshme dhe 1 milionë euro gjobë për klubin korçar. Sigurisht, nëse gjoba është padiskutim një fije kashte në një mullar, katastrofa e vërtetë është përjashtimi…

Çështja “Skënderbeu”, edhe FSHF “shpreson” te CAS!

Edhe Federata Shqiptare e Futbollit ke reaguar, më në fund, pas lajmit të bujshëm dhe vendimin të UEFA-s për të dënuar Skënderbeun me 10 vjet përjashtim nga kupat e Europës dhe 1 milionë euro gjobë. Por, ajo që të bie në sy është se ka një…

Godelli nuk ia del, jashtë në dygarësh

Daniel Godelli nuk ka arritur të imitojë Briken Caljen, i cili dje u shpall kampion i trefishtë Europe. Sot Godelli tentoi në shkëputje në 160 kilogramë dhe nuk ia doli në asnjërën nga provat. Shpresa e vetme për medalje të vogël…

Humor në Peqin, Mile zgjat 24 orë dhe pasohet nga Bano!

Humor në Peqin, në një moment të zi për klubin, sepse Shkumbini është në fundin e tabelës në Kategorinë e Parë dhe rrezikon seriozisht rënien, por ndërkohë bën çorbë punën e trajnerit të ri. Sokol Branica u largua pas humbjes së rëndë ndaj…

FSHF në siklet, Teuta e Vllaznia duan qartësi

Skënderbeu jashtë Europës për 10 vite, UEFA nuk ka lëvizur asnjë presje nga kërkesa e vet. Tashmë skenarët janë të qartë, Skënderbeu do ta vazhdojë betejën në CAS, por ndërkohë Federata Shqiptare e Futbollit është në hall te madh. Në…