Atletiko godet në merkato, i rrëmben mesfushorin Realit!

0

Atletiko Madrid është tronditur jo pak këtë merkato, teksa kanë qenë të shumtë lojtarët që kanë deklaruar se do të largohen nga “Los Colchoneros”.

Për këtë arsye drejtuesit e klubit kanë nisur të lëvizin për të përforcuar skuadrën. Goditja e parë e bujshme duket se do të jetë Markos Jorente. Mesfushori i Realit të Madridit sipas gjasave do të ndërrojë ekip, por jo qytet.

Sipas asaj që raportohet nga mediat spanjolle, 24-vjeçari pritet që të firmosë një kontratë 5-vjeçare me Atletikon dhe gjithçka do të mbyllet brenda javës së ardhshme. Në arkat e Realit do të kalojnë plot 40 milionë euro.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.