Atletico refuzon 65 mln për Koken nga …

0

E bujshme: Oferta 65 mln euroshe e Çelsit për mesfushorin Koke është refuzuar nga ekipi spanjoll i Atletiko Madridit. Sipas gazetës spanjolle ‘Marca’, klubi anglez ka bërë një ofertë mjaftë të mirë për të siguruar shërbimet e mesfushorit 23-vjeçar, por ekipi i Atletikos në marrëveshje me lojtarin e kanë refuzuar kategorikisht atë. Koke ka qenë i kërkuar edhe nga Barcelona dhe Bajerni, por edhe këto dy ekipe kanë pasur fatin e njëjtë me atë të Çelsit. Edhe pse të tri këto ekipe kanë shfaqur interesim për të paguar klauzolën, lojtari nuk pranuar largimin nga “Los Colchoneros’,pasi për atë stadiumi “Vicente Calderón” është shtëpia e dytë e tij dhe ai dëshiron te qëndrojë sa me gjatë me ekipin e Diego Simeones.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.