Atalanta mund të “kthejë” Gjimshitin, por…

0

Benevento po shkon drejt certifikimit të rënies në Serinë B, pas vetëm një viti në Serinë A, teksa e ardhmja e Berat Gjimshtit është e gjtha për t’u vendosur, edhe pse ka një mundësi, sipas medieve italiane, që Atalanta të mbajë futbollistin kuqezi në gjirin e saj, si alternativë të dytë, teksa Kaldara do të largohet te Juventusi gjatë verës së ardhshme, pasi Barzalji do ta lërë dhe pritet që edhe Kielini të mos jetë më në formën e dikurshme. Sigurisht, në fazën përgatitore, Gjimshiti do të jetë me Atalantën, ndërsa më pas do të vendoset nga trajneri Gasperini se çfarë do të ndodhë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here