Atalanta legjendare, Berisha rrezikoi dëmtim traumatik

0

Vjet ishte surpriza, ndërsa sivjet thjesht… konfirmimi. Atalanta e Gasperinit është një tren i vërtetë, teksa në “Goodison Park” shkatërron Evertonin e Runit, që del jashtë Europës me turp. Plot pesë gola të frymëzuar nga këmbët e Kristantes, i rilindur në Bergamo, por edhe gjigantit Kornelius në sulm. Ndërkohë, Berisha ka qenë sërish protagonist me pritje të bukura, me notën 6,5. Një kualifikim i kërkuar dhe merituar.

Berisha (që rrezikoi një dëmtim të rëndë traumatik) i bashkohet kështu Strakoshës, teksa Lacio barazoi 1-1 ndaj Viteshes së Rashicës, që gjithsesi ishte jashtë turneut dhe i duhej që të mos fitonte Nica për të shpresuar. Këtë herë, Strakosha bëri pushim, teksa luajti Vargiç.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image