Aston Vila tjetër nivel, tenton kampionin e Evropës

0

Aston Vila luante në Championship sezonin e kaluar, por këtë verë është klubi që ka harxhuar më shumë në merkato. Anglezët kanë shpërthyer, duke kaluar tavanin 100 milionëve dhe thyer rekordin e historisë se klubit.

Së fundmi, mediet ishullore raportojnë se drejtuesit e klubit nga Birningami kanë hyrë në bisedime për të sjellë në gjirin e tyre Daniel Starrixh. Sulmuesi aktualisht është lojtar i lirë, pas përfundimit të kontratës me Liverpulin ku qëndroi 6 vite.

Për momentin 29-vjeçari është i pezulluar për 6 javë nga aktivitet sportive pasi u vërtetua se është fajtor mbi akuzat për pjesëmarrje në baste. Ardhja e tij te Aston Vila do të shtonte shumë cilësi dhe do e rriste mjaft nivelin ofesniv të skuadrës.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.