Arsenali goditje të zgjuar në merkato, afron yllin e Portos

0

Arsenali ende nuk e ka hapur merkaton e kësaj vere, me “Topçinjtë” që nuk kanë zyrtarizuar asnjë afrim deri në këto momente.

Gjithsesi, duket se zyrtarizimi i afrimit të parë është çështje kohe, pasi Jasin Brahimi ka gjetur akordin me londinezët dhe do të kalojë në Emirates me parametra zero.

Algjeriani do të jetë lojtar i lirë me 1 korrik, pasi kontrata e tij me Porton përfundon. Kështu, Arsenali bën një goditje mjaft të zgjuar, teksa afron një lojtar mjaft të vlefshëm si Brahimi duke mos paguar asgjë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.