Argjentina nuk e përfill Ikardin, feston Dibala

0

Argjentina ka zyrtarizuar sot listën e lojtarëve që do ta përfaqësojnë në Kupën e Botës këtë verë.

Trajneri Horge Sampaoli ka pasur një detyrë të vështirë, sepse në sulm do të digjej ndonjë emër i madh dhe e ka pësuar Mauro Ikardi.

Një hero për Interin, Ikardi asnjëherë nuk është parë me sy të mirë në atdhe dhe Sampaoli nuk i ka dhënë asnjëherë besim, duke preferuar Gonzalo Higuainin.

Një zgjedhje e çuditshme, por e parashikueshme, duke parë problemet e Ikardi me kombëtaren.

Ndërkaq, është grumbulluar Paulo Dibala, i cili ishte gjithashtu në fije të perit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.