Arbitri i PAOK-AEK: Vendosa për gol, kaosi trembi AEK-un

0

Çështja e ditës në Greqi mbetet ndeshja PAOK-AEK, sfidë e ndërprerë mbrëmë, kur PAOK shënoi në minutën e fundit dhe plasi rrëmuja, pasi arbitrat nuk dinin ç’të bënin, duke qenë se goli ishte i dyshimtë për një pozicion jashtë loje aktiv ose pasiv të një lojtari të PAOK-ut në momentin e goditjes së topit me kokë nga Varela.

Futja në fushë e presidentit të PAOK-ut bëri që situata të acarohej ndjeshëm, me AEK-un që largoi skuadrën nga fusha, edhe për faktin se presidenti i PAOK-ut Ivan Savidis ishte i armatosur.

Gazzetta.gr ka zbardhur raportin e arbitrit Kominis, përpiluar pas ndeshjes.

Në minutën e 89-të skuadra vendase shënoi gol. Fillimisht ngrita dorën për të treguar pozicion jashtë loje dhe pasi u konsultova me anësorin, vendosa ta quaj gol të rregullt. Presidenti i PAOK-ut Ivan Savidis u fut në fushë me dhunë, shoqëruar nga truprojat e tij, duke i kërkuar skuadrës së tij të largohej nga fusha. Me pas shkoi te një zyrtar i AEK-un, duke e ofenduar. Njëkohësisht, drejtori teknik Lubos Mihel, m’u afrua në mënyrë kërcënuese dhe me tha: “More fund sot”.

Pas këtyre ngjarjeve vendosa të futem në dhomat e zhveshjes, sepse situata nuk lejonte vazhdimin normal të ndeshjes. Gjatë qëndrimit aty, një nga përfaqësuesit e AEK-ut më tha: Pas hyrjes me dhunë të presidentit të PAOK-ut, i cili ishte i armatosur, ne si AEK nuk mund të futemi në fushë për shkak të tensionit të madh dhe pasigurisë, me lojtarët që ndihen të terrorizuar”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image