Anglia festonte golin, Panamaja tentoi të shënonte

0

Moment komik nga ndeshja Angli-Panama. Kur Herri Kejn shënoi golin e dytë dhe lojtarët po festonin pranë portës panameze, lojtarët nga Amerika Qendrore patën idenë e çmendur që të shkonin me vrap në mesfushë dhe të nisnin lojën.

Portieri anglez Pikford as që lëvizi fare nga vendi, ndoshta duke menduar “Po këta, çfarë kanë pirë?”.

Sipas rregullores, do duhej që lojtarët e Anglisë të ishin të gjithë në mesfushën e vet që të niste loja, ndaj natyrisht arbitri ndali gjithçka.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.