Angli amatore, Holanda e ndëshkon sërish (VIDEO)

0

Anglia kapitullon. Sulmuesi Promes shënon sërish dhe Holanda niset drejt finales. Mbrojtja e “Tre Luanëve” është në një mbrëmje për t’u harruar, pasi sërish nga një gafë e tyre erdhi goli i Holandës. Kësaj radhe është mesfushori Ros Barkli, që i fal topin Memfis Depait. Ky i fundit shërben për Promes, i cili me portën e boshatisur shënon.

UEFA Nations League

Holandë – Angli  3-1
De Ligt 73’, Promes 97’ 114’ / Rashford 32’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.