Andorra, festë kombëtare për barazimin

0

U luajtën sot 5 ndeshje kualifikuese drejt Botërorit për zonën e Europës dhe nuk pati ndonjë çudi, me Zvicrën që fitoi 1-0 ndaj  Letonisë dhe Bosnje-Hercegovinën që mundi lehtësisht 5-0 Gjibraltarin.

Megjithatë, një ndeshje tërheq vëmendjen: Andorra-Ishujt Faroe 0-0.

Barazimi ishte historik për Andorrën, sepse ishte i pari në 12 vjet, në 58 ndeshje kualifikuese. Deri tani principata e vogël në Gadishullin Iberik kishte vetëm humbje

Moment historik, i festuar me të drejtë në Andorra.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.