Ançeloti nis eksperimentet me Hysajn!

0

Elseid Hysaj ka nisur provat për mbrojtës i majtë… Motivi? Karlo Ançeloti është i bindur se mund t’ia dalë mjaft mirë dhe, në miqësoren e sotme ndaj Karpit, në pjesën e dytë, shkodrani ka kaluar në krahun e majtë të mbrojtjes, teksa në të djathtë është zhvendosur Alan, që nuk e ka mbuluar kurrë atë rol.

Sigurisht, Napoli është i bindur se duhen shumë alternativa, ashtu sikurse edhe trajneri Ançeloti. Hysaj, shpeshherë, edhe në kombëtare është pyetur për rolin e majtë, por ka thënë se vendos trajneri.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2019/02/fotoblinibilta.jpeg