Abazaj, vjen ftesa nga kombëtarja

0

Kush e ka ndjekur Superioren këtë sezon, nuk do të habitet shumë nga lajmi se Kristal Abazaj është grumbulluar nga Shqipëria U-21.

Sot klubit gjirokastrit i ka shkuar ftesa nga trajneri i Shqipërisë Alban Bushi, i cili nuk mund të qëndronte indiferent ndaj një20-vjeçari që ka mahnitur këtë sezon.

Titullar fiks te Luftëtari, autor i 3 golave dhe disa asisteve, Abazaj mund të konsiderohet zbulimi i madh i Superiores, pasi pak lojtarë të rinj evidentohen në kampionatin tonë, ku mbizotërojnë lojtarët veteranë dhe ata të huaj.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image