A e dini ndryshimin e Bajernit me Real-Barcelona?

0
MUNICH, GERMANY - MARCH 16: Thiago Alcantara (R) of Bayern Muenchen celebrates scoring his team's third goal past Gianluigi Buffon (bottom) of Juventus during the UEFA Champions League round of 16, second Leg match between FC Bayern Muenchen and Juventus at the Allianz Arena on March 16, 2016 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images)

Drejtori sportiv i Bajernit, Matias Zamer, ka njoftuar se në Lisbonë nesër në ndeshjen Benfika-Bajern do të jetë i pranishëm ish-presidenti Uli Hënes. 48-vjeçari ka theksuar se skuadra nuk duhet të gjykohet për fitoret “e lehta” të javëve të fundit dhe se “performancat e fundit janë shumë, shumë pozitive”. “Nëse sheh rreth e përqark botës ose specifikisht në Evropë, mund të shohësh se skuadrat e mëdha nuk po arrijnë rezultatet e pritura, si Real Madridi në Volfsburg apo Barcelona në kampionat. Por ne i kemi arritur rezultatet”, – ka thënë ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here