penalltia flamurtari2

Vlonjatët në Apel për kartonin e Abilaliajt

Gjyqtari kryesor i ndeshjes mes Flamurtarit dhe Partizanit, Ditmar Jubica, ka ndëshkuar me karton të verdhë sulmuesin e Flamurtarit, Arbër Abilaliaj, duke prete... Continue Reading

STAROVA

Starova, ky është “Kukësi i R...

Nëse e kujton Kukësin e disa javëve më parë, tani e kupton që ka bërë një ndryshim shumë të dukshëm. Ajo skuadër ka lëvizur me marshin e fun...

Gjobat e Tifozëve

Sjellja e tifozëve në shkallët e stadiumit iu ka kushtuar më shumë se 16 milionë lekë gjoba 11 ekipeve të Superiores. Br...

Flamurtari-Luftetari-1-1-miqesore

Një reflektim mbi formulën

Formula nuk bën “njerëz”, ndërkohë që njerëzit mund të bëjnë edhe formulën më abstrakte të shëndetshme dhe funksionale. Kësisoj është e vësh...

Nga Marubi tek Sabahi, ja pse Sh...

Unë jam nis edhe njëherë për Shkodër dhe jo vetëm për të taku Sinanin, Mir Grimën, apo Gacin, por sepse kam dëshirë me n...

elizabeth-reyes

E dashura e futbollistëve, Re...

Në Brazil i quajnë “Maria Chuteiras”, ndërsa në Argjentinë i quajnë “Botineras”. Ato janë femrat që “duan” vetëm futbollistët dhe një e till...

Anais Zanotti e Ana Braga “...

Dy modelet e njohura Anais Zanotti e Ana Braga kanë premtuar se në Botërorin e Brazilit do të lenë gjurm, se në cfar mën...

messi

Messi ble një vilë luksoze në liqenin e Como-s

Sot në orën 11 në studion e noterit më të famshëm të Milanos, kanë hyrë avokatët e Lionel Messi, të cilët kanë arritur një marrveshje të fut... Continue Reading