KATEGORIA SUPERIORE

LAJMI I FUNDIT/ Kukësi bisedon me Skënder Gegën, pritet zyrtarizimi në...

Skënder Gega duket gjithnjë e më pranë stolit të Kukësit dhe tashmë është e qartë strategjia e klubit verilindor, që kërkon të mbyllë marrëveshjen...

KOMBËTARJA

Ahmat Grozni triumfon sërish, vetëm Balaj titullar

Ahmat Grozni, ish-Tereku i Çeçenisë, ka regjistruar sot fitoren e dytë rresht në kampionatin rus, duke qenë në grupin e kreut të tabelës. Sot Ahmat...

KATEGORIA I

Sinella dhe Besa, me projekte madhore

Rikthehet në krye të pankinës së Besës pas 3 vitesh. Një trajner që shquhet për disiplinën e lartë. Në sezonin 2008-09 pati dalë kampion...

ITALI/SPANJË/ANGLI/GJERMANI

Bernardeski në Torino, fantazi dhe gola për Juventusin

Ashtu si disa dekada më parë, kur i rrëmbente Fiorentinës Roberto Baxhon, tashmë Juventusi ka marrë edhe Federiko Bernardeskin, duke tërbuar tifozët e Fiores. 40...

KUPAT E EUROPËS

Skënderbeun e gjykon më i miri i Maltës

UEFA ka publikuar emrat e gjyqtarëve për ndeshjet e së enjtes në Europa League. Mlada Boleslav-Skënderbeu do të gjykohet nga arbitra maltezë, me kryesor 36-vjeçarin...

FUTBOLL MIKS

Marsial bën Ronaldon, Man Utd mposht Realin pas penalltive të çmendura

Ndeshja e radhës në International Champions Cup në Amerikën e Veriut vendosi përballë mbrëmë Mançester Junajtid me Realin e Madridit, në Santa Klara të...

SPORTE TË TJERA

Debate me trajnerin, përjashtohet Bushati

Një sms e ndihmëstrajnerit Bilali e ka larguar lojtarin e Breshias nga hoteli, ndërsa tashmë nuk do të jetë pjesë e kuqezinjve në paraeliminatore Gjergj...

GOSSIP

Roberto Baxhio: Pasardhësi im luan te Boka. Mbrojtësi më i mirë...

Roberto Baxhio mbetet një personazh i jashtëzakonshëm, edhe pse ka vite që është larg futbollit dhe nuk ka ndërmarrë as rrugën e trajnimit, ndryshe...

FAQJA E PARE