8 mesfushorë krahu, as Abazaj dhe Bregu nuk vijnë te Skënderbeu

0

Shumë emra kanë qarkulluar prej ditësh në ambjentet sportive të klubit “Skënderbeu”, lojtarë të cilët edhe vetë e kanë ëndër të jenë pjesë e bardhekuqve. Gjithsesi dy emra që janë lakuar shumë këto orë të fundit, janë edhe ato të Dejvi Bregut dhe Kristal Abazaj, lojtarë që janë pjesë e Luftëtarit të Gjirokastrës. Ndërkohë Bregu ka qenë dëshira e Skënderbeut që në merkaton e dimrit që kaloi, por që asgjë nuk u realizua edhe për atë se gjirokastritët nuk e lëshonin “xhevahirin” e tyre. Skënderbeu mendoi që mund të paguante për të dy lojtarët, por ditën e djeshme mësohet se asnjëri prej lojtarëve që lakohet nuk mund të vijë në Korçë.

Me ardhjen edhe të Sahitit, apo kthimin e mundshëm të Afrim Takut, Skënderbeu blindohet në krahët e mesit të fushës, pasi bëhen plot 8 emra dhe Daja nuk ka vend për të pasur edhe të tjerë lojtarë krahu. Përveç “pistës” së Ibraimit në këtë mënyrë ka rënë edhe pista e dyshes, Bregu-Abazaj dhe pavarësisht se lojtarët në fjalë e prisnin një kalim të mundshëm te Skënderbeu, duhet të presin ndoshta vitin tjetër, pasi Skënderbeu është i plotësuar në rolet që ata luajnë.

 

Mesfushorët e krahut që ka Skënderbeu

Enis                 Gavazaj

Suad               Sahiti

Gjergji           Muzaka

Reza               Karimi

Nazmi            Gripshi

Beneyam      Demte

Leonit            Abazi

Afrim             Taku   (?)

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image