60 dollarë që të fluturojnë për 40 sekonda, McGregor fiton me KO dhe rekord në 3 divizione të ndryshme

Conor Mcgregor rikthehet te fitojë pas 1162 ditësh, përballë legjendës Donald Cerrone. Që në startin e ndeshjes irlandezi e fillon furishëm dhe vetëm pas 40 sekondash me një shkelm në kokë e rrëzon kundërshtarin dhe aty instikti i tij vrasës zuri vend. Tifozët kanë fluturuar 60 dollarë nga xhepi i tyre për të parë kaq sekonda të përballjes që është mbyllur para kohe.

Të thella ishin dyshimet për ish kampionin e 2 divizioneve, përshkak se kthehej pas 2 humbjesh, përballë Floyd Maywether dhe Khabib Nurmagomedov. Megjithatë dhe njeherë Conor tregon se përballet me presionin si askush tjetër, duke shtuar një rekord të ri, fitoren me Knock out në 3 divizone të ndryshme (145 lbs, 155lbs, 170lbs). Ndeshja e radhës për të, pritet të jetë me fituesin e titullit të divizionit Lighëeight , midis Tony Ferguson dhe Khabib Nurmagomedov. /Sport Ekspres/