53 sekonda, çfarë goli Shëne i Ajaksit!

0

Lase Shëne, sulmues i kombëtares daneze, shënoi dje ndoshta golin më të bukur dhe më të rëndësishëm të karrierës.

Futbollisti 30-vjeçar, i cili luan prej vitit 2012 tek Ajaksi, ka shënuar 33 gola në Eredivisie, por dje shënoi një gol për kopertinë.

Goditje dënimi që në minutën e parë të superndeshjes kundër Fejenordit kryesues, Shëne te topi, asnjë barrierë nga Fejenordi (!) dhe një predhë e danezit që përfundon në trekëndësh!

Kishin kaluar vetëm 53 sekonda nga fillimi i ndeshjes, që u fitua 2-1 nga Ajaksi. Tani Fejenordi kryesues ka vetëm 3 pikë më shumë se Ajaksi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here