39 tituj të fituara nga Cruzeiro, tifozët kthejnë stadiumin përmbys pas rënies nga elita

Cruzeiro është një nga ekipet më të trofeshme në Brazil, ndërsa ka fituar 39 të tillë dhe gjashtë herë Kupën në Brazil. Por në këto momente, nuk është përjetuar një moment të mirë.

Pas humbjes së djeshme ndaj Palmerios me rezultatin 0-2, ka rënë nga elita e futbollit. Në minutën e 85 të takimit, tifozët nisën të kthenin gjithçka përmbys në stadium. Nga karriget e hedhura në fushë dhe te fishekzjarret, ndërsa policia ka hedhur gaz lotsjellës për të krijuar një kaos të madh. /Sport Ekspres/