10 pikë në 4 ndeshje në Premier Ligë, por: “Trajner, e teprove me internetin 4G!”

0

Histori komike nga Premier Liga angleze, më saktë nga Uellsi, sepse prej andej është Suonsit.

Këtë sezon Suonsi po vuan shumë dhe është në vendet e fundit në renditje, pasi iu larguan disa emra të njohur.

Megjithatë, me ardhjen e trajnerit Karlos Karvajal gjithçka ka ndryshuar për mirë. Në 4 ndeshjet e fundit Suonsi ka luajtur shumë mirë dhe ka marrë 10 pikë, duke braktisur vendin e fundit në renditje.

Problem? Vetëm një, dhe nuk ka lidhje me futbollin: Karvajal harxhon shumë internet në telefon!

Me sa duket, interneti 4G kushton shtrenjtë në Uells dhe Karvahal e ka përdorur gjithë kohën, ndaj fatura që i ka shkuar klubit ka qenë paksa e kripur, duke bërë që trajnerit t’i tërhiqet vëmendja që të mos e teprojë.

Vete Karvahal shpjegon: “Mbulimi nuk është i mirë dhe detyrohem tw përdor 4G, sepse studioj skemat e ekipeve kundërshtare dhe me telefon bëj disa punë njëherësh. Nga mëngjesi deri në darkë me stafin tim punoj në fushë dhe para kompjuterit dhe telefonit”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image